Şimdi Ara

## GeForce 8800 Ultra 26,5cm Uzunluğunda Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 8800 Ultra 26,5cm Uzunluğunda Olacak ##

Bir süredir haberlerini verdiğimiz hatta geçtiğimiz gün Dell'in yeni XPS modellerinin teknik özellikleri listesinde kendini gösteren ve Nvidia'nın R600XT'ye cevap olarak hazırladığı GeForce 8800Ultra'nın yaklaşık olarak 10,5-inç yani 26,5cm uzunluğunda olacakmış.

Kartın bu uzunluğuna etki eden en önemli faktör ise kullanılan yeni ve farklı soğutma. Zira saat hızları arttırılan GeForce 8800 Ultra'da Nvidia 8800GTX'de kulladığından daha farklı bir soğutma kullanacakmış. Tabii kartın artan saat hızlarının soğutma ünitesine yönelik değişikliği artık zorunluluk haline getirmiş. Zira Dell'in kullanacağı GeForce 8800 Ultra'nın saat hızları hatırlanacağı üzere grafik işlemci için 650, bellekler için ise 2160MHz olarak belirlenmişti.

Üstelik bu hızlar Dell'in sistemlerinde kullanacağı 8800 Ultra'ya ait olan hızlar yoksa kartın OEM modellerine ait saat hızlarının bir miktar daha fazka olması da kuvvetle muhtemel ihitmaller arasında yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Nisan 2007; 9:48:14 >

• Cok merak ediyorum bundan 10 yil sonra bıu ekran kartlarinin uzunlugu kac cm olucak bu ultra serisi goz boyamadan baska bisey degil gibi geldi bana 8800 GTX lerin sadece saat hizlarini yukseltip yeni kart diye kaktiriyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Versalid

Cok merak ediyorum bundan 10 yil sonra bıu ekran kartlarinin uzunlugu kac cm olucak bu ultra serisi goz boyamadan baska bisey degil gibi geldi bana 8800 GTX lerin sadece saat hizlarini yukseltip yeni kart diye kaktiriyorlar

Buna rağmen bu tür sonradan çıkma modeller beklenen satış rakamlarına ulaşabiliyor. Alanlara niye alıyorsunuz diye sormak lazım
  • Parası olan alıyo
  • bu başlığı okuyunca aklıma kötü şeyler gelmedi değil, bu nvidia nın niyeti kötü. :)
  • nasıl bir kasaya koyacaklar bu kartı...? kamyon damperinden arkaya uzanmış ağaç kerestesi gibi o da kasanın dışına taşmasın... :P
  • inanmayın arkadaşllar bunların hepsi aynı firma.ben atiyle nvidianin aynı şirket olduğunu düşünüyorum her zaman.....kanmayın o onu geçiyo bu bunu solluyo...
  • yokmu yaaa şu ülkede ekran kartı üretcek bir firma.koskoca arçelik,vestel hala koca koca buzdolabı çamaşırmakinesi üretiyorlar.ulan bi ekran kartı ,anakart işine girmiyo .manyak bunlar yaaaa...ben olucam valla kapatırım vestelin fabrikasını.üretirim babalar gibi ekran kartı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: örümcek3511

yokmu yaaa şu ülkede ekran kartı üretcek bir firma.koskoca arçelik,vestel hala koca koca buzdolabı çamaşırmakinesi üretiyorlar.ulan bi ekran kartı ,anakart işine girmiyo .manyak bunlar yaaaa...ben olucam valla kapatırım vestelin fabrikasını.üretirim babalar gibi ekran kartı.

haklısın bilader 80 milyonlık ülke daha yeni yeni kendi toplu iğne yapmaya başladı herşey dışardan geliyor dediğin şeylerin yapılması 2000 li yıllarda mevcut görünmüyor belki 3000 li yıllarda olur

• quote:

Orjinalden alıntı: örümcek3511

inanmayın arkadaşllar bunların hepsi aynı firma.ben atiyle nvidianin aynı şirket olduğunu düşünüyorum her zaman.....kanmayın o onu geçiyo bu bunu solluyo...

komplo teorisyeni gördüm seni
  • ehehehheeh, ehehhehehehheh, Nvidia, AMD ve INTEL in yıllık hasılasına ve Ar-Ge harcama tutarlarına bakarsan, hasılalarinin yaklaşik Türkiye'nin GSYİH sı kadar Ar-Ge lerinin de devletimizin bütçesi kadar olduğunu görebilirsin yaklaşik olarak.

vestel miş arçelik miş, ordan burdan parça alip yok LCD yaptik yok laptop yaptik diye birleştiren firmalarla teknoloji devlerini kıyaslamayalim. keşke bizden de çiksa tabi o temennisi hepimizin ama durup bi düşünmek lazim koskaca PC pazarinda, neden dünyada 3 işlemci üreticisi(VIA, INTEL ve AMD) ve 2 tane de grafik işlemci üreticisi(AMD ve Nvidia) var, ve türkiye "koskoca" arçelik ile vestel ile buraya girebilir mi.
  • ben gtx aldımda taktıgımda ölçmüştüm sanki 26 cm civarıydı yanlışmı hatırlıyorum
  • Yakın gelecekte ekran kartları için ayrı bir kasa satılmaya başlanırsa hiç şaşırmayacam, bu gidişle sığmayacak çünkü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: stevensons

bu başlığı okuyunca aklıma kötü şeyler gelmedi değil, bu nvidia nın niyeti kötü. :)

Ehehe, iyiydi valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Yakın gelecekte ekran kartları için ayrı bir kasa satılmaya başlanırsa hiç şaşırmayacam, bu gidişle sığmayacak çünkü...

ekran kartı alana da kasasını yanında bedava verirler herhalde! yoksa bi de ekran kartı kasasına para ödemeyelim

• quote:

Orjinalden alıntı: scientist8

quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Yakın gelecekte ekran kartları için ayrı bir kasa satılmaya başlanırsa hiç şaşırmayacam, bu gidişle sığmayacak çünkü...

ekran kartı alana da kasasını yanında bedava verirler herhalde! yoksa bi de ekran kartı kasasına para ödemeyelim

Topicteki muhabbet süper olmuş walla okudukça güldüm

Şimdi büyük kart yapma yarışında adamlar 2 sene sonra kim daha küçük kart yapcak die yarışırlar sölemedi demeyin

• valla kandırmaca falan ama alanların mantık hep aynı param var daha iyisini alırım..benimde olsa bende öle yaparımki...
  • Nanometre düştükçe ekrankartlarının soğutularıda küçülücek.
    Bölelikle ilerki yıllarda gelişmiş kartlar bile daha kısa olucak.
  • Bana kalırsa yakın gelecekte ekran kartlarının yanında buzdolabı verecekler. hani kendi kartını kendin soğut mantığıyla
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

Nanometre düştükçe ekrankartlarının soğutularıda küçülücek.
    Bölelikle ilerki yıllarda gelişmiş kartlar bile daha kısa olucak.

İyi de adamlar rahat durmuyor ki... Nvidia 45nm'ye geçince 1.35 milyar transistor içeren kart yapması muhtemel. Adamlar "Aha küçülttük, yer açıldı, hadi dolduralım" diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 23 Nisan 2007; 23:35:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.