Şimdi Ara

CHAR YAPILANDIRMA GENEL BİLGİLER. SKİLLER VE ÖZELLİKLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
13.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Dökümanın orjinal sahibi Mai_Mai dir.
    Tarafımdan editlenmiştir. Nømad"

"Arkadaslar forumu ve üst konuları genel olarak inceledim ve hala char yapılandırmasında sorun yaşayan ya da yanliş bilgilendirme ile yanliş işler yapan arkadaslar olduğunu gördüm.Bu yazıda oyuna yeni baslayan ya da eksik bilgisi olan arkadaslara faydalı olacak 4 konu anlattım:
    1-STR ve INT
    2-SKİLL YAPILANDIRMASI
    3-NEDEN STR? NEDEN İNT?
    4-SP FARMİNG

1-STR ve İNT: Charınız her lewel atladığında elinize 3 stat point gecer.Temel char yapılandırması bu nokta da baslar, bunların veriliş şekline göre oyunda 3 tip char wardır:

A)FULL STR ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının str(strengh) haznesine verilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak FİZİKSEL DEFANS ve FİZİKSEL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların glawie , blade ya da bow kullanması önerilir.

B)FULL İNT ler bu charlar gelen 3 puanın tamamının int(intelligence) haznesine werilmesi ile olur ve bunun sonucu olarak MAGİCAL DEFANS ve MAGİCAL ATAKLARI GÜÇLÜDÜR.Bu charların spear , sword kullanması önerilir. Nuker olarak tanımlanırlar.

C)HYBİRD ler yani kırmalar gelen stat pointlerin farklı kombinasyonlarla dağıtılması ile olur. Puanların hangi tarafa ağırlıklı werildiğine bağlı olarak DEFANS ve ATAKLARI DEĞİŞKENDİR.Silah tercihi charın sahibinin zewki ile hangi tarafa ağirlikli werdiğine bağlidir.

2-SKİLL YAPILANDIRMASI:Charınız her lewel atladığında kestiğiniz her yaratıktan toplayıp biriktirdiğiniz skill(tecrübe) pointleriniz olur. Bu pointler (SP FARMİNG yapmıyorsanız) ancak 2 mastery lwl atlatıp bir de herhangi bir büyü serisini 1 kere geliştirmenize yeter.Bundan dolayıdır ki skill pointler verilirken dikkatli olunmalıdır.

Bu skillerin resimleri, hangi lvl de açılacağı, ne kadar sp istediği vb detaylar için TIKLA

A)BLADE DE temel skill yapılandırması:
    1-smashing series: PvE de yani yaratık keserken etkili ve az mana harcayan bir skill. İki combo arasına çok yakışıyor. PvP de gereksiz..
    2-chain sword attack series : Kasmak için en etkili skilleriniz. Sp sine güvenen tümünü açsın, güvenmeyen 2.4.6. ıncı kitapları maxlasın. 6. kitap rakibe bir sürü status effect bırakır, pvp de çok etkilidir.
    3-castle shield: kesinlikle açılması gereken bir skill;Phs. defansınızı veya kalkanınızın br oranını arttırır. PvP skilidir.
    4-soul cut blade : Geliştiği zaman önemli bir skill sp farmlılara önerilir. PvE de şart.
    5-blood blade force:tek kelime ile mükemmel bir skill , pek cok kişiye blade i seçtiren skill kısaca yere düsürme. .
    6-flower bloom blade:Blood blade force un tamamlayıcısı ,68 lwl de mükemmelliğe ulaşıyor.
    7-snake sworddance:Area vurur, mobları başınıza toplamaya yarar, aggro toplamak dediğimiz, tank olmak işlemi için gereklidir.
    8-passive (shield protection):Kalkanınızın block oranını arttırır ,kalkan kullanalar için cok önemlidir.

B)GLAWİE DE temel skill yapılandırması :
    1-annihilating blade series:Gereksiz. Ana skilleriniz açılana kadar kullanmak için 1. kitabı maxlayabilirsiniz.
    2-fanning spear series:kesinlikle açılması gerek bir skill.Mag defansınızı çok büyük derecede arttırır geçici bir sürede olsa. PvP skilidir.
    3-heuksal spear series:Area vurur. Son kitap dull (yavaşlatma) yapar. Eskiden pve skiliydi, son kitaba eklenen efektle artık pvp de de işe yarıyor.
    4-soul spear departs spear series:Mutlaka alınıp geliştirilmeli en yüksek damage e ulastıran skill. Attack cancel yapar. Herşeyiniz.
    5-ghost spear attack series : hızlı bir sekilde yapılıp max:5 kişiye etki edebileceği için gerekli bir skill. Attack cancel yapar.Herşeyiniz 2.
    6-chain spear attack series: Gerekli, geliştirildiğinde önemli bir skill. Sadece kasmaya yarar. Estetik olarak gelişmiş bir skill..
    7-flying dragon attack series: penetration ı(etraftakilere etki) ,mesafesi ve hızlı yapılması ile mükemmel ve gerekli bir skill. PvE de açılış skiliniz.
    8-passive(cheolsan force):HP nizi arttırır önemli bir pasif tir.

NOT:Pacheon ya da bow serisine gecmeden önce 2 tane kavramdan bahsetmekte yarar var; attack (hit) ratio ve parry (dodge) ratio.Silahlarınız vuruş aralıkları wardır, hit ratio nuz ne kadar yüksek olursa vuruşunuz max a o kadar yaklaşır.Parry rationuz ne kadar yüksek olursa alacağınız damage o kadar az olur.

C)BOW DA temel skill yapılandırması:
    1-anti devil bow series:Gerekli bir seri,critic wurma olasılığı cok yüksektir ,pvp lerde cok kullanışlıdır..
    2-arrow combo attack series: Güzel bir skill olmakla beraber pvp dışında kullanışlı değildir.
    3-hawk training skill : 1. ve 3. skilleri attack rating i arttırmaktadır kesinlikle önerilir.2. skill attacklarınıza katkı yapar.
    4-autum wind series:Penetration ile etki ettiği için önerilen skilldir.PvE de ihtiyacınız olacak. 2 area skilnizden birisi zira.
    5-break heawen arrow series:Ok sıkma mesafenizi arttırır.
    6-explasion arrow series:MAX 4 kişiye etki etme olasılığı bulunan önemli skillerden biridir.
    7-strong bow series:Yavas yapılan bir skill olmasına rağmen en yüksek damage e sahip pacheon skilidir. Son kitap stun + crit chance verir. Olmazsa olmaz.
    8-Mind bow. Area vurur, pve de iyidir.
    9-passive(mind concentration):Attack rating i arttıran cok önemli bir passive dir. .

Her elementin 1. nolu skill serisi imbue ( halk arasında el yakma) olarak tabir edilen skilldir. Ana element tercihinize göre sadece bir elementin 1 nolu skill serisini maxlamanız, diğerlerini açmamanız tavsiye edilir. Str buildler için fire veya cold, Int buildler için fire veya light tavsiye edilir.

D)COLD DA temel skill yapılandırması:
    1-cold force series:Cold imbue. Dondurur ve yavaşlatır. Damage olarak zayıftır.
    2-frost guard series:Fiziksel defansı düsük olan charların (özellikle int ler) alması gereken kalkan skili.
    3-cold wave attack series:Rakibinizi dondurmaya yarayan pvp dışında etkin kullanımı olmayan bir skill.
    4-frost wall series:Gereksiz.
    5-frost nova series:cold wave attack ın farklı bir wersiyonu gelismiş hali cok daha fazla playera etki edebiliyor.
    6-snow storm series:Nuke. Nuker diye tabir ettiğimiz full int arkadasların kullanacağı bir saldırı skili.
    7-Snow Shield. Aldığınız damage ın bir kısmı mp den düşer. İnt charlar için olmazsa olmaz.
    8-passive(cold armor):İnt lerin ve fiziksel savunmasını yükseltmek isteyen her charın alması gereken bir skill.

E)LIGHTNING TE temel skill yapılandırması
    1-thunder force series:Light imbue. Parry ratio düşürür, şok a sokar, yakın moblara sıçrayarak onlara da damage verir.
    2-piercing force series:Charın magical attack ını arttıran bir skill özellikle int ci charların alması gereken skill.
    3-wind walkseries : Oyunda neredeyse bütün charların alması gereken en ortak skill , charın hareket hızını arttırır.
    4-lion shout series:İNT charlar için çok hızlı yapılabilen faydalı damage serisi.
    5-concentration series:Parry ratio yu arttıran önemli bir skill.
    6-thunder bolt force series :Nuke. Etraftakilere sıçraması(MAX 3) ve en yüksek damage e sahip olan saldırı olduğu için int charların alması gereken bir skill.
    7-passive(heaven s force):parry ratio yu arttıran cok önemli bir passive.

F)FİRE DA temel skill yapılandırması
    1-fire force:Fire imbue. Burn etkisiyle süreli olarak damage verir, en yüksek vuruş gücüne sahiptir.
    2-fire shield:Büyülerin effect miktarını azaltır mesela buz sizi 10 sn ye donduruyorsa 7 sn ye ye düşürür.
    3-flame body:Charın fiziksel attack ını arttıran bir skill özellikle str ci charların alması gereken bir skill.
    4-fire protection:Magical defansı arttırdığından magical defansı zayıf olan ve str ci charlara tafsiye edilen bir skill.
    5-fire wall:Gereksiz ama alınabilir
    6-flame wave: Nuke. İNT charların alması gereken 2. en yüksek damage e sahip saldırı 2. kitabın geliştirilmesi tafsiye edilir. (1. kitap 1 lvl. 2. kitap max. 3 kitap max. EDİT)
    7-Combussion series: Görünmez eu charlarını görmeye yarar. Pvp skilidir. Ya bunu açacaksınız ya da bunun pot u var onu alacaksınız. Göremediğiniz adamı dövemezsiniz zira :)
    7-flame devil force:charın fiziksel vuruşunu arttırdığı için str ci charlara şiddetle tavsiye edilir.

not:force serisinden bahsetmeye gerek görmüyorum çok yardımsever değilseniz bu seriye skill harcamamanızı öneriyorum.

3-NEDEN STR? NEDEN İNT?

Arkadaslar öncelikle mükemmel char yoktur mükemmele yakın char wardır o da sizin charınızdır.Herseyden önce oyunda neyden zevk aldığınızı bilmeniz gerekli,ben bana 5 kişinin dalıp ta öldürememesini seviyorum diyorsanız full str tam size göre yok ben bi hamlede 5 kişi öldürmek istiyorum diyorsanız o zaman full int size göre.FULL int ile lwl kasması kolaydır ama str ile sabır işidir. Full int pwp de zayıftır ,str ci ise 1 e 1 de cok iyidir,ama grup,guild ya da eşli girilen olaylarda int ci önemli rol oynar. Hybird ler daha cok emek ister hybird bir char bilenin elinde cok iyi bir char olabilir.Pek cok arkadas char acarken cold serisine agırlık veriyor kabul ediyorum buzun efect i eskiden cok iyi iş yapıyordu ama oyuna sonradan eklenen tabletler ve fire serisinde ki effect azaltıcı sayesinde artık etkisini yitirdi bu uyarı da cold acmayı düşünen arkadaslara.

4-SP FARMİNG
    Öncelikle sp farm neredeyse her char için gereklidir.SP farm mastery lwl iniz ile sizin lwl iniz arasında belli bir miktar fark acıp gelen exp miktarı düserken skill miktarının artması ile fazladan skill toplamanızdır.Mesela 32 lwl fire okçusunuz pacheon lwl iniz 24 lwl de fire inki de 24 lwl de arada 8 lwl fark (gap) bırakmışsınız.bu gercek bir sp farmdır. Bazı arkadaslar 2 - 3 - 4 fark yeterli olur mu diyorlar, olur ama o sp farm olmaz o ancak lwl inizdeki skilleri almanızı sağlar.sp farm özellikle full int arkadaslar için gereklidir,eksik kalan fiziksel defans ve Hp lerini toplamak için extra dan skill acmaları gerekebilir.Gercek bir sp farm yapmak için 2 tercihiniz wardır ya lwl 80 olup daha sonra 9 gap bırakıp uğrasmak ya da kendinize güzel bir silah güzel bir mekan ve rahat kesebileceğiniz yaratıklar bulup 6 dan az fark bırakmayarak uğrasmaktır tabiki charınızı sp farmsızda epey süre idare edebilirsiniz ama charınızın diğerlerinden azcık farklı olmasını istiyorsanız sabır dolu bir test sizi bekliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Üst konular için çalışmalarım devam ediyor.
  • Abi ellerine sağlık Artık dakkada bir gereksiz topic açmazlar Blade yapılandırması ne sp farm ne vb....
  • ee tmm da Çok güzel bir üst konumuz war ... Only4yOu ile hazırladığımız ... ne gereği war

{{ REKLAM KOKAN HAREKETLER BUNLAR }}
    fazla bilgi göz çıkarmaz ...

İyi çalışma ...
  • ellerine sağlik
  • abi ellerine sağlık super olmus...
  • bugün başlamayı düşünüyorum oyuna ilk etapta korkmuştum ne diyim bir sürü bilmediğimiz konu vardır diye burdaki konuları görünce gerçekten içim rahatladı teşekkürler bu bilgiler için
  • ulan mai, özledik nan seni bak gene üst konu oldu yazdıkların
  • çok güsel
  • quote:

Orjinalden alıntı: umbaba

ee tmm da Çok güzel bir üst konumuz war ... Only4yOu ile hazırladığımız ... ne gereği war

{{ REKLAM KOKAN HAREKETLER BUNLAR }}
    fazla bilgi göz çıkarmaz ...

İyi çalışma ...

katılıyorum
  • çokk iii bi çalişmaa
  • KaRDeS Im cok saol bızlerı aydınlattıgın için tam olarak farm yapamıyodum cok saol...ogrendıgım ck ıyı oldu...hadı kolay gele sana tsk ler...
  • işte ihtiyacım olan şey çok sağol nomad
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nømad

3-NEDEN STR? NEDEN İNT?
    .Pek cok arkadas char acarken cold serisine agırlık veriyor kabul ediyorum buzun efect i eskiden cok iyi iş yapıyordu ama oyuna sonradan eklenen tabletler ve fire serisinde ki effect azaltıcı sayesinde artık etkisini yitirdi bu uyarı da cold acmayı düşünen arkadaslara.

çok doğru ama hala colddan vazgeçemiyorum el yakması için değil el yakması fire kullanıyorum fakat coldaki

Power guard of ice kalkanın etkisi yabana atılacak gibi değil sırrını çözemedim kapatınca defansı mahvediyor
    bir çok kişi farkında bile değil bence bundan vazgeçebilmek için sanırım elde 22 br sun kalkan olmalı (bladeciler için )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxtatarxxx -- 4 Temmuz 2007; 12:23:44 >
  • NOMAD BU KONUYU KİLİTLE ÜST KONULARDA 2 KEZ VERİLDİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: *siteci*

NOMAD BU KONUYU KİLİTLE ÜST KONULARDA 2 KEZ VERİLDİ

güzel olmuş eline sağlık nomad abi
  • güzel çalışma nomad
  • kim hazırlamışsa ellerine sağlık;
    yalnız bir soru sorucam yerimi tam bilmiyorum ama ;
    full int light bow bana ii bir fikir gibi geldi
    hem iyi cakıyor hem cok fazla vurması sebebiyle daha fazla crit vuruyor ve vuruşlarının ortalaması daha yüksek oluyor;
    ayrıca nukerlerden daha hızlı;
    bana iyi bir fikir gibi geldi ama oyunu benden daha fazla bilenler olduğu kesin bi' soriyım dedim;
    herkese iyi forumlar...
  • gusel paylasim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackaLxXx -- 14 Kasım 2007; 23:16:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mas89

kim hazırlamışsa ellerine sağlık;
    yalnız bir soru sorucam yerimi tam bilmiyorum ama ;
    full int light bow bana ii bir fikir gibi geldi
    hem iyi cakıyor hem cok fazla vurması sebebiyle daha fazla crit vuruyor ve vuruşlarının ortalaması daha yüksek oluyor;
    ayrıca nukerlerden daha hızlı;
    bana iyi bir fikir gibi geldi ama oyunu benden daha fazla bilenler olduğu kesin bi' soriyım dedim;
    herkese iyi forumlar...

Bow skilleri çok fazla crit tabanlı olduğu için bow charda str gitmek dha mantıklı.
    Bildiğiniz üzere crit=phy damage*2
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.