Şimdi Ara

Xiaomi Mi Band 4'ün, NFC ve Bluetooth 5 ile geleceği onaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi'nin piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni akıllı bileklik modeli Mi Band 4 ile ilgili çok fazla şey bilinmiyordu. Ancak ortaya çıkan yeni raporlar, kullanıcıların merakla beklediği ürünle ilgili bazı teknik ve tasarım detaylarını ortaya koyuyor.

Fiyat politikası aynı mı kalacak?

Xiaomi Mi Band 4, kullanıcıların akıllı bileklikleriyle ödeme yapabilecekleri NFC özelliği ve kablosuz teknolojinin en son sürümü olan Bluetooth 5 ile gelecek. NFC özelliği Mi Band 3'ün global versiyonunda da vardı. Aynı zamanda cihazın bir GPS ve barometrik altimetre içereceği ve böylece konumun daha keskin bir şekilde tespit edileceği belirtiliyor. Zira Mi Band modellerinde adımsayarın çok sağlıklı çalışmadığı bilinen bir durum.

Tüm bunların yanında Mi Band 4, tasarımı yenilenerek plastik yerine temperli camla kaplı renkli bir dokunmatik ekranla gelecek. Bu noktada akla gelen ilk şey, ürünün fiyat etiketinin ne olacağı. Xiaomi, yapacağı bu iyileştirme ve yenilikler sonrasında hala agresif fiyat politikasını mı benimseyecek, yoksa ürün fiyatını yukarıya mı çekecek? Bu sorunun cevabını da önümüzdeki süreçte hep beraber göreceğiz.

• Fiyatı en az 50 dolar olur böyle çıkarsa

• Mi Band 3 şu an yeterli bence.

• Gelecek nesil elimde olacak saatler artık eski saatler antika olur bunların şarj problemine çözüm bulsalar süper olur batarya ile sürekli şarj etmek sıkıntı oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mi Band 3 kullanıyorum.

Ülkemde ödemede çalışmayacak ise NFC gereksiz. GPS hem şarj ömrünü kısaltacak, hem maliyet artacak, adım sayarı kullanmak yeterli.

Ekran üzeri dokunma hassasiyetini geliştirebilirler, plastik yerine cam olabilir. Arka planda kronometre, geri sayım sayacı gibi sayaçlar çalışabilmeli. İçerik olarak hafif özellikler eklenebilir.

(fiyatı artıracağı için gereksiz ama WhatsApp mesajlarını okuyoruz, yanıt için sesli mesaj göndermek için ekonomik bir mikrofon olabilir.)

• Hepsiburada'dan Mi band 3 global versiyonunu almıştım. Nfc özelliğinden haberdar değildim.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Sadece ödeme için değil ki kart kopyalama özelliği de var siteye, apartmana girerken kullandığımız kartları kopyalayıp kullanabiliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Bunun uygulaması var mı acaba telefonlar için?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Spor salonu kartını veya toplu taşıma kartını telefona ait NFC ile, kartlar olmadan kullanmak için bir uygulama önerir misiniz. Kartı okuyan birkaç uygulama denemiştim ama kopyalayan uygulamaya denk gelmedim, kartların kopyalanmaya koruması olabiliyor sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Var fakat sistem uid kontrol ediyorsa android cihazlarda kullanabilmek için root gerekiyordu diye hatırlıyorum ios için bilgim yok

Genelde kullandığım yerlerde uid ile kontrol sağlayan sistemler var fakat Google in sağladığı API de uid rastgele veriliyordu diye hatırlıyorum android host card emulation olarak araştırma yapın ben root yapmak istemediğim için kullanamadım daha

Ayrıca toplu taşıma için şehirlere göre değişiyor İstanbul için pek mümkün değil bir şekilde yapılsa bile yasal değil zaten İBB nin böyle şeyleri düşünmesi gerekiyor

GPS şarj ömrünü yemez Amazfit bip kullanıyorum Dahili GPS var ve 47 gün batarya sürem var.

• band 4 e GPS gelirse o fiyatlatı unutun amazfit biple aynı fiyata gelir bence amazfit almak daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

GPS şarj ömrünü yemez Amazfit bip kullanıyorum Dahili GPS var ve 47 gün batarya sürem var.
    GPS i kullanırsan 47 gün süre alamazsın. GPS kullanımı ciddi ölçüde bataryayı tüketir.
    bence bir Apple Watch alın siz.

• Mi band 3 yaklaşık 10 günü rahat çıkarıyor daha ne bekliyosunuz 3 ayda birmi şarj olsun.

• Renkli ekran
    Kordondan çıkarmadan şarj
    NFC (Google pay veya Apple pay desteklemeyecekse pek bi işede yaramaz)
    Ekran / Kasa yüzdesi mi band 3 boyutunda %80-90 arası ekran kasa oranı süper olur.
    Yeni eklenebilecek özellikler
    Tüm bu gelişmelere rağman kalınlık ve boyut büyümeden 10 günlük şarj performasını koruması.

Fiyat çok önemli değil 100 dolara kadar alınabilir.

• Valla bu noktada aklıma ilk gelen şey fiyatı değil şarj süresi oldu. 2 haftalık şarj ile ünlü miband serisi 3-5 güne inecekse, zaten samsung apple falan alternatifleri var. Benim için saatte önemli olan uzun şarj. Ha içine sim koyacaklarsa ok telefon derim her gün şarj ederim o başka :)

üstad şöyle bir soru sordum 2 gun önce ama yardımcı olur musunz:) https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-band-3-mu-honor-band-4-mu-amac-nfc-yi-kullanmak.42751/

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Valla bu noktada aklıma ilk gelen şey fiyatı değil şarj süresi oldu. 2 haftalık şarj ile ünlü miband serisi 3-5 güne inecekse, zaten samsung apple falan alternatifleri var. Benim için saatte önemli olan uzun şarj. Ha içine sim koyacaklarsa ok telefon derim her gün şarj ederim o başka :)
    Içinde sim var diye mi telefonu her gün şarj ediyorsun?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.