Şimdi Ara

Tesla, Model 3'lerin maksimum gücünü uzaktan güncellemeyle arttırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, müşterilerine sunduğu bazı hizmetlerle ezber bozmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla Model 3’lerin motor gücünü yükselten yeni bir güncelleme yayınlandı.

Geçtiğimiz ay Tesla tutkunlarının merakla beklediği 35 bin dolarlık Tesla Model 3’ü satışa sunan marka, yollardaki diğer Model 3’lere de bazı güncellemeler geleceğini duyurmuştu. Bu bağlamda geçtiğimiz hafta tüm “uzun menzilli” Model 3’lerin sürüş menzili 25 km kadar arttırılmaya başlanmıştı. Verilen sözün ikinci aşaması olan “tüm Model 3’lerin maksimum gücü arttırılacak” kısmı da bugünkü güncellemeyle başladı.

Maksimum gücü %5 oranında arttırıldı 

Yayınladığı versiyon 2019.8.2 adındaki yazılım güncellemesiyle tüm Model 3’lerin maksimum gücünü arttırmaya başlayan Tesla, “Aracınızın maksimum gücü %5 oranında arttırıldı. Bu da hızlanma ve performansı iyileştirecek” notuyla kullanıcıların güncellemeden haberdar olmasını sağladı. Güncellemeyi alan Tesla Model 3 sahipleri araçlarının eskiye nazaran biraz daha ‘canlı’ olduğunu dile getirdi.

• Gündemde olmak/kalmak için güzel yöntem; de diğer yandan bütün markalarda bunu öğrense en azından kullanıcıları sevindirik olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı güncelleyerek performansı artırmak enteresan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple olsa yavaşlatma güncellemesi atardı. Bahanesi ne olurdu acaba😀

• Hele bı gelsın bızımkıler chip ler zaten bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın araba sahipleri ekranda ;canım sıkıldı gücü %50 düşürdüm, yazısı görüebilir

• LOL

• Sonra da Tesla batacak derler ya. Ne gülerim. Kullanıcı dostu şirket batmaz.

• İlerde "Yazılım yüklerken aracım brick oldu, nasıl düzeltirim" soruları döner mi acaba? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Sonra da Tesla batacak derler ya. Ne gülerim. Kullanıcı dostu şirket batmaz.
    İleride görürürz

Her firma başlangıçta kullanıcıdan yana ama ne zaman yerini sağlamlaştırıyor sonra hepsi kapitalist nalet bir firmalara dönüşüyorlar. Umarım Tesla böyle şeyler yapmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubdateler genelde planlı eskitme olarak yapılıyor.Tesla hariç! (Elon) ile Tesla bu zaman dilimi ne ait değil.

Yüz yıllık araba üreticilerinin foyasını çıkardığın,hepsıne hizaya geçirdiğin ıcın tesekkurler Elon Musk...

Şu cömertliği bak, ubdate le performans artırımı.Etkılenmemek elde degıl.olsada sürüş yapsak,tabı TR gibi bir ülkede bu yüksek vergilerle belli bir zümreye hıtap edecek hep olduğu gıbı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 19 Mart 2019; 12:30:19 >
  • adamlar uzaktan yazılım atıyor vay be
  • geleceğin teknolojisi helal olsun elon musk amcaya adam otomotiv devlerini petrol şirketlerinin ekmeğine resmen kan doğruyor.

• Yazılım desteğinin Hardware olarak da performans arttırdığını göstermiş oldular. Teşvik edici.

• Pil kapasitesi,iletkenler vs hersey ayniyken yazilim ile guc artisi almis tesla. Icten yanmali motorlardan sikistirmayi vs artirarak guc alinca yazilimcilar auuuuu diye hopluyorsunuz :)

• tesla yapıyor yine bir şeyler
  • dün model x gördüm şöför kapıya yaklaşınca kapı açıldı uzaklaşınca kapı kapandı çok hoşuma gitti
  • Iyi de arkadaslar ilginc yani yaptiginiz yorumlar. Hani planli eskitme, yazilimla yavaslatmanin tam tersi falan diyenler.

Sonucta bu adam arabada herhangi bir donanim veya fiziksel degisim yapmadan yazailim ile gucu arttirmis. En bastan bu yazilim olsaydi ayni gucte olabilirdi. Yani bunu bilerek guc kisitlanmis olarak da yorumlayabiliriz en basitinden. Ya da araba tam hazir degilken satmislar yama ile duzeltmeye calisiyorlar da diyebiliriz.

Tesla kotu demiyorum ama olaya nerden baktiginiza gore farkli yorumlayabiliriz. Ben yazilim guncellemesini diger firmalardan daha ustun veya daha kotu olarak gormuyorum. Yani vayyy adam ne iyi yapmis denecek bir sey de gormuyorum, tam tersini de gormuyorum.

TUrbo araclarda programlama ile guc artinca herkes karsi cikiyordu mesela.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.