Şimdi Ara

Xiaomi, akıllı telefon arayüzündeki can sıkıcı reklamları kaldırabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Xiaomi akıllı telefonunuz varsa, zaman zaman cihazınızın ekranında rahatsız edici reklamlar görmüş olabilirsiniz. Ancak Çinli teknoloji üreticisi, artık kullanıcıların şikayetlerini dikkate alacağı ve bu sinir bozucu reklam politikasını yeniden gözden geçireceği anlaşılıyor.

Ürün müdürü söz verdi

Xiaomi'nin akıllı telefonlarından kullandığı MIUI arayüzü, bu konuyla ilgili tartışmaların odak noktasında. Zira birçok kullanıcı için bu arayüz çok fazla reklam ve istenmeyen uygulama barındırıyor. Cihazdaki bazı uygulamaları çalıştırdığınızda bildirimler ve reklamla karşılaşma durumunda kalabiliyorsunuz ve bu da hiç kuşku yok ki sinir bozucu bir duruma sebebiyet verebiliyor.

Xiaomi akıllı telefonlarının Çin versiyonlarında daha fazla görülen bu duruma şirketin ürün müdüründen bir açıklama geldi. Yönetici, Çin'in sosyal ağı Weibo'dan kendisine yöneltilen bu şikayetler sonucunda, şirketin reklam politikasına önümüzdeki dönemde bir düzenleme geleceğini açıkladı. Xiaomi'nin akıllı telefonları rakiplerine oranla daha ucuz bir fiyat etiketiyle kullanıcılara sunuluyor. Ancak bunun da bir bedeli olmalı ki, şirket bu açığı reklam gelirleriyle kapatma yolunu tercih ediyor.

• Ahahahah böyle bir saçmalık mı vardı? Hayret forumun yüzde 90 nını oluşturan Xiaomi'ciler'den bunla ilgili bir şikayet okumamıştık.

• Boş yapma,kullanmadığın cihaz hakkında yorum yapanlara lanet olsun.!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mert071997 kullanıcısına yanıt
    Bende senin gibi saçmalayanlara iki katı lanet okuyorum amin hadi yallah.
  • S.Vettel kullanıcısına yanıt
    Önyargılarınla yaşa.kaybol

• Parasıyla telefon alıyorsun, birde reklamlar eksik olmuyor. Bir ara Samsung ta girişmişti.

• Poco launcher da hiç reklam yokki zaten haber neyden bahsediyor. Xiaomi telefonlarda poco yüklü değil mi yoksa bu arayüzün ne olursa olsun sist arayüzüne monte edilmiş reklamlar mı bunlar.

• zahmet olucak:D

• Reklam kalkıyorsa zam geliyor demektir.kemerleri baglayın

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

Ahahahah böyle bir saçmalık mı vardı? Hayret forumun yüzde 90 nını oluşturan Xiaomi'ciler'den bunla ilgili bir şikayet okumamıştık.

Yok öyle bir durum benimde elimde bir Mi Max var. Bu reklamlar sadece Xiaomi'nin kendi uygulamalarının bazılarında çıkıyor. Örnek kendi müzik oynatıcısı, bakım programı gibi uygulamalarının bazılarında çıkıyor. Telefon arayüzünde filan reklam yok bu uygulamaları kullanma zorunluluğu da yok 3. parti parayla satın alınabilecek poweramp gibi müzik uygulaması kurulunca sorun kalmaz zaten kendi oynatıcısı çok basit.

Mağazadan indirdiğiniz 3. parti beleş uygulamalarda da reklam çıkıyor hatta Apple'daki reklam sorunu daha büyük bence reklamı kapatmak çok zor.

Bu konuda bir Samsung telefonlar iyi Galaxy Store mağazasındaki Disconnect Pro uygulamasını satın alarak kurup root atmadan Knox üzerinden telefona erişmesine izin verince reklamların %90'nını etkisiz hale getiriyor. En kolay çözüm Samsung'da root atmadan sorun çözülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ek ayarlardan bölgeyi birleşik krallık a alınca reklamlar gidiyor ama temalarda gidiyor ben kullanmadığım bana sıkıntı olmuyor

• S.Vettel kullanıcısına yanıt
    Kullananların söylemesini bırak, kullanmayanlar-en azından teknoloji haberlerini takip edenler- çıkan haberler sayesinde öğrenmiştir benim gibi 😂

Forumda "Çevremde X kişiye Xiaomi aldırdım" bilmem ne diye kendince sanki vatanı kurtarmış gibi bahsedenler var ya sanıyor musun ki reklam gösteriyor diye ekstradan belirttiklerini. "Fiyat/performans, ucuz" bu ikisi

• Israrla söylüyorum,reklamlar tamamen kapatılabiliyor.
    miuitürkiye'de aratın lütfen.

• Çin'de sattığını cihazlarda ne halt yiyorsun ye, diğer ülkelerdeki kullanıcılara "Çince" reklam göstermek nedir?

• Ben sistemden reklam uygulamasını direkt siliyorum. Çok basit. Root filan yapmadan, bootloaderi açmadan

• Burada bazı cahil diye sesleneceğim arkadaşlar hemen Xiaomi'ye yüklenmiş, reklamların kapandığından haberi olmayan diğer cahiller ise artılamış. Evet güzel bir durum değil lakin kapatılabilir. Eğer kapatamayacak kadar eriniyorsanız iki katı fiyata leğen plastiğini alabilirsiniz. Belli ki 2si1 bile seyretmiyorlar, Mesut Çevik dahi kapatıldığından bahsetmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

Ahahahah böyle bir saçmalık mı vardı? Hayret forumun yüzde 90 nını oluşturan Xiaomi'ciler'den bunla ilgili bir şikayet okumamıştık.

Xiaomi yerine 2 - 3 katı paraya başka marka alırız artık.
    Nasıl olsa çuvalla paramız var.
    Bende Xiaomi yi tavsiye ediyorum.
    Hissem olduğu için değil, maddi durumu olmayan tanıdıklarımın aynı donanıma minimum 2 kat fazla para vermesine gönlüm razı olmadığı için tavsiye ediyorum.
    Maddi olarak iyi durumda olursanız Apple, Samsung yada Huawei alın, etrafınızdakilerle boş boş, Xiaomi mi o ney ki muhabbeti yapnazsınız. ( en azından marka bilinirliği daha iyi olana kadar )
    Parayı zor kazanıyorsunuz o zaman tabi ki Xiaomi.

• Fiyat olarak da büyük firmalarla yarışır hale gelmeye başladı

• Ya o değilde androidde ne yaparsam yapayım google beni takip ediyor o kapanmıyor mu ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.