Şimdi Ara

iPhone’a olan ilgi, arama sonuçlarına göre Çin’de yüzde 50 oranında azaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple’ın, Çin’deki kullanıcılarını kaybettiği uzun zamandır bilinen bir gerçek. Hatta birkaç defa Çin’e özel fiyat indirimleri yapılarak iPhone satışlarının artırılması amaçlandı. Bugün yayınlanan bir rapor ise bu fiyat düşüşlerinin de yeterince işe yaramadığına işaret ediyor.

Baidu arama verileri kullanıldı

Longbow Research tarafından paylaşılan araştırma Çin’in arama motoru Baidu’daki veriler kullanılarak hazırlandı. Bu verilere göre iPhone aramaları Şubat ayında yüzde 48 oranında azalmış. Yani Çin’in iPhone’a olan ilgisini kaybettiğini söyleyebiliriz. Ancak bu düşüş oranı Ocak ayında yüzde 50 olduğu için bir miktar iyileşme olduğundan bahsedilebilir.

Araştırma firmasının belirttiğine göre Baidu üzerindeki iPhone arama trendleri satışları da gösterebiliyor. Longbow’un açıklamasında ek olarak Apple’ın iPhone satışlarının geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5 düşerken, Ocak ayıyla kıyaslandığında ise yüzde 30’dan fazla düşüş yaşadığı söyleniyor.

Ayrıca Bkz.Xiaomi'nin katlanabilir telefonunun fiyatı Samsung'unkinin yarısı kadar olacak

Kısacası Apple’ın Çinli müşterileri kaybettiği arama trendleri üzerinden de net bir şekilde fark edildi. Bu durumu düzeltmek için de farklı önlemler alması gerekecek. Son olarak Apple’ın 25 Mart tarihinde video akış servisi odağında bir etkinlik düzenleyeceğini hatırlatalım.

• Apple artık öncü bir firma değil Çin şirketleri bile daha fazla inovasyon yapıyor sonuç normal.

• Apple adim adim sona...

Halbuki 2010’lar ne guzeldi her apple etkinligi cok buyuk heyecanla beklenir cihaz gene cikar cikmaz bulunmayacak diye hayiflanilirdi..

Son 5 yildir ayni kasayi cilalayip cilalayip cikarmaktan baska yaptiklari bir is yok, ios desen hakeza..

• Çünkü Apple hem para kazanıp hem de gerçekten kullanıcıya yönelik yenilik düşünen öncü firmaydı şimdi hedefi sadece para kazanmak oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple adına sadece Çin’de değil dünyanın genelinde bu
    düşüş var bunun bence başlıca nedenleri Apple yenilikçi
    anlayışı ve her sene artan fiyatlar örtüşmüyor diğer
    markalar hem daha yenilikçi hemde daha ucuza kaliteli
    ürünleri tanıtıp çok hızlı bir şekilde satışa hazır hale getirmeleri

• Yine saçma yorumlar, Apple şöyle Apple böyle.

Bu durumun tek sebebi Trump'ın halt yemesi yüzünden. Sadece de Çin'de böyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iphone dolar bazında bile istenen fiyatı hak etmiyor.koyduğu donanıma göre aşırı pahalı.

• IPhone ler ucuzlayacaktı, ne oldu o iş?

• Ekrem ağlamasa ekrem aglamaaaaaaa :D

• aynen bunun sorumlusu dış güçlermiş. ingiltere kralından hatta rahmetli başkan kennedy den bile şüphelenenler var.
  • Apple fazla gözünüzde büyütmeyin. Steve Jobs olmasaydı çoktan batmış bir firma olacaktı.

İphone satışlarının da düşmesi çok normal. Eski yenilikçiliği kalmadı. Fiyatları pahalı ve en önemlisi Android eskisi gibi kötü değil artık.

Not: Macbook Kullanıcısıyım. Uzun sürede iphone kullandım. Şimdi Xiaomi sporluyum.
  • bu her yerde öyle sadece çine özgü değil

• sheeple sürüsü ağıldan kaçmaya başlamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalı-katil -- 17 Mart 2019; 17:20:52 >
  • Huawei cinde baya regabet gören marka oldu bi haber okumuştum normal calişan gencler apple kullanirken zenginler huawei kullaniyor diye haber yapilmişti applenin bi espirisi kalmadi insanlar daha cok kaliteli kamera ve işlevsel olarak bi cok yenilik barindiran anroid cihazlara yöneldi türkiyede araştirma yapilsin %60-70 apple kullanicisi cikmazsa birşeycik bilmiyorum:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

aynen bunun sorumlusu dış güçlermiş. ingiltere kralından hatta rahmetli başkan kennedy den bile şüphelenenler var.
    Bunlar hep Türkiye'nin oyunları
  • Beyler tamam eleştiriyoruz ediyoruz da eleştirirken de komik duruma düşmeyin, Apple şu kötü gününde bile dünyanın en değerli şirketi konumunda.

• Elma bir balon,merak için iPhone aldım Android'e döndüm.

• dünyanın kalanında da benzer bir seyir olduğuna şüphem yok. her türlü teknoloji üretmekten uzaklaşan ve laf ebeliği yapıp müşterisini oyalamaya çalışan bir şirket oldu çıktı apple.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Beyler tamam eleştiriyoruz ediyoruz da eleştirirken de komik duruma düşmeyin, Apple şu kötü gününde bile dünyanın en değerli şirketi konumunda.
    4. sıraya düştü diye biliyorum.https://fxssi.com/top-10-most-valuable-companies-in-the-world
  • Donanıma değil yazılıma veriyorsun parayı ki tam bir f/p çünkü iphone 5s bile hala satılıp kullanılabiliyor güncelleme alıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.