Şimdi Ara

Hindistan'da 16 öğrenci PUBG Mobile oynadıkları gerekçesiyle tutuklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30 milyonu aşkın günlük aktif kullanıcı sayısıyla son yılların en revaçta mobil oyunlarından PUBG Mobile, özellikle çocuk ve ergen kullanıcılarına kötü örnek olduğu, olumsuz davranışlar sergilemelerine sebep olduğu gerekçesiyle sıkça tartışmalara konu oluyor. Özellikle Hindistan genç kullanıcıları oyundan uzak tutmaya çalışıyor ve bu konuda çok sıkı tedbirler alıyor. Örneğin Hindistan'ın Gujarat eyaleti halihazırda PUBG Mobile'ı yasaklamış durumda ve eyaletteki vatandaşların oyunu oynamaları yasal değil.

Indian Express'in haberine göre, PUBG Mobile'ın eyalette yasaklanışından yaklaşık 1 hafta sonra oyunu oynarken yakalanan 10 üniversite öğrencisi göz altına alındı. Eyalette görev yapan bir polis memurunun açıklamalarına göre, gençler oyuna öylesine bağımlı olmuşlardı ki polis ekibinin bulundukları yere geldiğini bile fark edememişlerdi ve oyunu oynadıkları sırada kıskıvrak yakalanmışlardı. Neyse ki, daha sonra gençlerin hepsi kefalet ödeyerek serbest bırakıldılar.

Son günlerde eyalette PUBG Mobile yüzünden yapılan gözaltılar yalnızca bu 10 öğrenciyle de sınırlı değil. 18-22 yaşları arasındaki 6 öğrenci daha PUBG Mobile oynadıkları gerekçesiyle göz altına alındılar ve tıpkı diğerleri gibi kefaletle serbest bırakıldılar.

• 😂 😂 😂 Bizim okulu hatırlattı niyeyse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu pubg lite zımbırtısı ülkemizde ne zaman aktif olacak?
  • Sınırlama gelsin.

• tahir40 kullanıcısına yanıt
    inege dokunmak yasak
  • İnekmi ezmişler vurmuşlar mı ne yapmışlar

• Oyun saçmasalak, böyle yasaklar daha da saçmasalak.
  • bizim gençlere de yasak olmalı geçen bir liseli gördüm saçı, giydiği kıyafetler aynı pubg karakteri gibiydi. uçak değil ama minibüs bekliyorduk beni yumruklamaya başlayacak diye çok korktum.

• Tavayla kafana vursaydi senin için de iyi olurdu :D

• Devlettin insanın özel hayatına karışmaya hakkı yok . Oynarsa oynasın kendisine zarar . Ben ayarında oynuyorum haftada 3 maç mı ne giriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: r.yilmaz4545

Tavayla kafana vursaydi senin için de iyi olurdu :D
    bekleme alanında tava yok diye biliyorum ama iyiki takım değildik yoksa zorla istemediğim durakta indirirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlor

Devlettin insanın özel hayatına karışmaya hakkı yok . Oynarsa oynasın kendisine zarar . Ben ayarında oynuyorum haftada 3 maç mı ne giriyorum.
    Haftada 3 maçmı ?? Konuya girip yorum yapmana bile değmez.
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Zaten nadiren yorum yazarım . Genelde savunma sanayi konuları hakkında araştırmalar yaparım . Rastgele karşıma çıkınca sinirlerim bozulup yazdım . Çok hassasım bu tarz konularda.

• Bence oldukça mantıklı. Oyun oynayıp kötü alışkanlık edineceklerine hapse düşüp kötü alışkanlık edinsinler.. Devlet boşunamı duruyo?! Tööbe töbe..

• quote:

Orijinalden alıntı: sosisvesalam

bizim gençlere de yasak olmalı geçen bir liseli gördüm saçı, giydiği kıyafetler aynı pubg karakteri gibiydi. uçak değil ama minibüs bekliyorduk beni yumruklamaya başlayacak diye çok korktum.
    Kafasına tava mı koymuştu hocam.
  • Çok güzel ülkemizde de uygulanmalı. Özellikle son günlerde acayip hileci türedi PUBG mobilede. Banlamak yetmez hapse atılmalı hileciler.. Tencent da bu arada ban atıyor nedensiz bazen onlarda saçmaladı. O yüzden bu oyuna para filan yatıralım demeyin gerek de yok zaten alacağınız bir kaç kostum vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 17 Mart 2019; 1:49:26 >
  • Adamların ata sporu oldu artık PUBG... Oynamayanı dövüyorlar, kız vermiyorlar. :)

• 1 kere bile pubg oynamadım. Oynamayana değişik gözle bakılıyor neredeyse. Online oyunların hepsi boş geliyor bana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.