- x
ARANMA VE SMS ALMAYI ENGELLEME
16 Cevap4480 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1793 Mesaj
22 Nisan 2007; 19:07:38 

Merhaba arkadaşlar,

Size sormak istediğim (Turkcell ve Avea'da) diyelim bana ulaşmasını istemediğim bir numara var,
o numaranın beni aramasını ve mesaj atmasını engelleyebilir miyim. Yalnız tüm aramaları vs engellemekten bahsetmiyorum. İstediğim numara ya da numaraların beni aramasını engellemekten bahsediyorum. Mesela telefonum açık olmasına rağmen, beni aradığında, aradığınız kişiye ulaşılamıyor gibi geri dönüş olması. Bi de o numaradan sms alımı engellemek bu da çok önemli, bunların bir yolu var mı arkadaşlar, çok önemli, lütfen en ufak fikri olan paylaşırsa çok sevinicem. Ücretli servis filan dahi olsa razıyım, farketmez...

Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınız için.

INTEL Core i7-3770K || ASROCK Z77 Extreme6 || GIGABYTE GTX670 Windforce 3X OC || GSKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz 16GB (2x8GB) || CORSAIR 400R Carbide || Corsair CX v2 750W || OCZ Vertex4 2.5 128GB SSD || SEAGATE Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA || NOCTUA U9B || DELL 23" U2312HM LED

4925 Mesaj
22 Nisan 2007; 19:29:23 

sanırım yok öyle bir şey benim bildiğim anca mahkeme kararı ile olabilir o dediğin olay.

3448 Mesaj
22 Nisan 2007; 19:42:37 

aveada tüm numalaralara engelleme yapılabilir tek numaraya olmaz.

10033 Mesaj
22 Nisan 2007; 21:32:33 

Ben müşteri hizmetlerinden yapılabileceğini sanıyordum.
Maalesef sadece sanıyordum.

Aşağıdaki konu sizin için yararlı olabilir;
http://forum.donanimhaber.com/m_12724054/tm.htm

Bu şekilde bir numarayı kısıtlamaya yönelik bir hizmet yoktur.

Selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 23 Nisan 2007; 1:33:08 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

1444 Mesaj
25 Nisan 2007; 11:32:31 

samsung un bi modelinde (sanırım d600) bu özellik varrr

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

14744 Mesaj
25 Nisan 2007; 12:19:08 

black list programı ile istediğin numarayı engelleyebiliyorsun ama sms'e bişey yapamıyorsun. (Tel'de symbian olması şart ama)

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

3125 Mesaj
6 Mayıs 2007; 11:10:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Black Spell

Merhaba arkadaşlar,

Size sormak istediğim (Turkcell ve Avea'da) diyelim bana ulaşmasını istemediğim bir numara var,
o numaranın beni aramasını ve mesaj atmasını engelleyebilir miyim. Yalnız tüm aramaları vs engellemekten bahsetmiyorum. İstediğim numara ya da numaraların beni aramasını engellemekten bahsediyorum. Mesela telefonum açık olmasına rağmen, beni aradığında, aradığınız kişiye ulaşılamıyor gibi geri dönüş olması. Bi de o numaradan sms alımı engellemek bu da çok önemli, bunların bir yolu var mı arkadaşlar, çok önemli, lütfen en ufak fikri olan paylaşırsa çok sevinicem. Ücretli servis filan dahi olsa razıyım, farketmez...

Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınız için.
TURKCELL de uygulama var fakat telefonunuzun marka ve modelinin desteklemesi gerek,
Ben Smsng D500 kullanıyorum ve sms almak istemediğim bir numarayı onaylattım ,10 no ya kadar limitim ,ama aramayı denemedim bi deneyeyim aklıma gelmişken

3125 Mesaj
6 Mayıs 2007; 13:49:41 

Denedim ama ARANILMAMAK özelliğ yok,belki de web sayfasından sormak lazım Turkcell'e

1561 Mesaj
6 Mayıs 2007; 18:54:37 

quote:

Orjinalden alıntı: suzi dilara

TURKCELL de uygulama var fakat telefonunuzun marka ve modelinin desteklemesi gerek,
Ben Smsng D500 kullanıyorum ve sms almak istemediğim bir numarayı onaylattım ,10 no ya kadar limitim ,ama aramayı denemedim bi deneyeyim aklıma gelmişken

arkadaş doğru söylüyor anca destekleyen telefonlarla ayrıca sanırım java destekli telefonlardada bir programla aranmamasını sağlıyorsun no nun ama sms için böyle birşey geçerlimi bilmiyorum

I'm a firestarter, twisted firstarter
I'm the self inflicted, mind detonator
I'm the pain you tasted, fell intoxicated.I'm a firestarter, twisted firestarter... ----> ProdiGy

44 Mesaj
8 Mayıs 2007; 19:47:41 

Arkadasim Samsung E250'de arayan ve mesaj atana blok koyabiliyorsun.
Bu ozellik mesajda tam kapasite calisiyor ama aramalardaki engelleme telefon tam 1 kere 'dittt' sesi cikardiktan sonra mesgule alip reddediyor.
Ama gelen mesajlari geri yollama diye bi ozellik yok!
Sadece sen o mesajlari silmekle ugrasmiyorsun, telefon otomatik olarak reddediyor.
Operatorler yalnizca tum aramalari veya tum yazili mesaj alimlarini kapatabiliyorlar.
Spesifik numaralara uygulama yok henuz..

3125 Mesaj
9 Mayıs 2007; 10:16:35 

"meşgul yönlendirme "olayını biliyomusunuz pekii,

6170 Mesaj
12 Mayıs 2007; 22:06:28 

ya beyler bana da lazım böle bi şey...şimdi bende w 700 i teledon var buna ne yapmam gerkior

6170 Mesaj
15 Mayıs 2007; 22:50:07 

yok mu bi babayiğit ya

2341 Mesaj
16 Mayıs 2007; 22:02:14 

quote:

Orjinalden alıntı: crazytown_

yok mu bi babayiğit ya

Telefonun özelliğinden bihaberim fakat hat üzerinde imkansız bir şeyden söz ediyorsunuz...

398 Mesaj
29 Mayıs 2007; 23:21:04 

quote:

Orjinalden alıntı: feat

Telefonun özelliğinden bihaberim fakat hat üzerinde imkansız bir şeyden söz ediyorsunuz...

W700 ide o özellik olması lazım
ayarlar/çağrılar/çağrıları düzenle/çağrı kabulü

4205 Mesaj
30 Mayıs 2007; 0:27:37 

Arkadaşlar özel numaralardan gelen aramaları nasıl engelleyebiliriz?

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

http://500px.com/FreezeTheLife

150 Mesaj
11 Haziran 2007; 20:03:05 

hocam telefonun s60 uyumlu ıe bunu cesıtlı programlarla yapabılıyorsun telefonu aradıgında ya ulasılamıyor yada mesgul calıyor :))

tayfundem@gmail.com

apple macair 13.3''
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turkcell » ARANMA VE SMS ALMAYI ENGELLEME
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.299