Şimdi Ara

Mozilla, Firefox Send’i genişletilmiş özellikleriyle duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yazılım vakfı Mozilla her ne kadar geliştirdiği Firefox tarayıcısıyla bilinse de farklı alanlarda da girişimlerde bulunuyor. Firefox Test Pilot altında bir deney olarak kullanıma sunulan Firefox Send nihai haliyle kullanıma sunuldu.

2017 yılında bir deney olarak hizmete açılan Firefox Send o günden bu güne bir çok kullanıcının işini kolaylaştırdı. Mozilla yaptığı duyuruda servisin stabil halini kullanıma açtığına yer verdi. İlk zamanlar maksimum dosya boyutu 1 GB ile sınırlı olan paylaşım hizmeti ayrıca bağlantıyı 1 günlük veya 1 defa indirme ile sınırlandırma seçenekleri sunmaktaydı. 

Firefox Send’in dün itibariyle kullanıma sunulan son haliyle birlikte artık kullanıcılar yükledikleri dosyalarının indirme sınırını sayıca 100’e kadar ayarlayabildikleri gibi bağlantı için 5 dakikadan 1 haftaya kadar süre de belirleyebiliyorlar.

Dosya boyutu sınırı 2.5 GB'a yükseltildi 

Ayrıca Firefox hesabı ile giriş yapıldığında yüklemelerinizi yönetme imkanı da sunan servisin dosya boyutu da 2.5 GB’a yükseltildi. Dosyalarınızın aktarım esnasında şifrelendiği Firefox Send’de ayrıca dosyanıza bir şifre de atayabiliyorsunuz.

Son olarak Mozilla’nın paylaşım hizmeti için haftanın ilerleyen günlerinde beta Android uygulamasını yayınlayacağını ekleyerek sözlerimizi noktalayalım.

• Mozilla Vakfı 2003 yılında Firefox'u çıkardığında Ne Gmail vardı, ne Google Chrome. Google kapatmadan önce bir şey kapatmazlar merak etmeyin. Ayrıca adamların her şeyi açık kaynaktır ve bin kat daha güvenilirdir. Bu hizmet diğer kullanıcılara dosya gönderme hizmeti zaten. Kapatsalar ne olur. Kapatma konusuna gelirsek Google'ın binbir hevesle duyurup yakın zamanda kapattığı hizmetlere bakın siz: Google plus, Allo, Google Inbox ilk aklıma gelenler...
    Ama ezberden konuşmak çok güzel.
    1995 yılından bu yana internet kullanırım, boş yapmak konusunda bu kadar ısrarcı birini görmedim. Güvenlikten dem vurmuşsun, stabiliteden söz etmiş yakında kapanması muhtemel demişsin, sana google'in insanları toplayıp son verdiği ve yarı yolda bıraktığı hizmetleri sayıyorum cevabın yok. Verdiğim tarih örneği kuruluş yılı ile kalite arasında ilişki kurmak için değil, yakında kapanır dediğin içindi. Konuyu kendin açmama rağmen bunu anlamıyor, üzerine Tesla örneğiyle alakasız, dam başında saksağan tarzında benzeşimler kuruyorsun.
    Diğer arkadaşın dediği gibi bu tam olarak Google Drive gibi bir hizmet değil. Kapanma durumu olsa bile mağdur olunacak çok fazla bir durum yok. Google dev bir şirket fakat, iş ahlaklarını karşılaştırırsak Mozilla ile arasında dağlar kadar fark var. Mozilla'ya güvendiğiniz şekilde Google'a güvenemezsiniz.
  • Google kadar güven vermedi bana. Sanki yakında kapatıyoruz açıklaması şimdiden gelecek gibime geliyor. Sonuç olarak Mozilla, Google'ın yanında tırnak ucu büyüklüğünde bir kurum.

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Mozilla Vakfı 2003 yılında Firefox'u çıkardığında Ne Gmail vardı, ne Google Chrome. Google kapatmadan önce bir şey kapatmazlar merak etmeyin. Ayrıca adamların her şeyi açık kaynaktır ve bin kat daha güvenilirdir. Bu hizmet diğer kullanıcılara dosya gönderme hizmeti zaten. Kapatsalar ne olur. Kapatma konusuna gelirsek Google'ın binbir hevesle duyurup yakın zamanda kapattığı hizmetlere bakın siz: Google plus, Allo, Google Inbox ilk aklıma gelenler...

Google'ı kafasında büyütenler de siz ve sizin gibiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Google'ı kafasında büyütenler de siz ve sizin gibiler.
    Tabi canım. Google normalde ufacık bakkal gibi bir dükkan zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaz1903

Mozilla Vakfı 2003 yılında Firefox'u çıkardığında Ne Gmail vardı, ne Google Chrome. Google kapatmadan önce bir şey kapatmazlar merak etmeyin. Ayrıca adamların her şeyi açık kaynaktır ve bin kat daha güvenilirdir. Bu hizmet diğer kullanıcılara dosya gönderme hizmeti zaten. Kapatsalar ne olur. Kapatma konusuna gelirsek Google'ın binbir hevesle duyurup yakın zamanda kapattığı hizmetlere bakın siz: Google plus, Allo, Google Inbox ilk aklıma gelenler...
    Şimdi kardeşim senin mantığınla konuşursak Mozilla zamanında Tesla elektrikli arabalarda yoktu. Onu da almayalım o zaman. Eskiden olanlar daha mı güvenilir oluyor!
    1995 yılından bu yana internet kullanırım, boş yapmak konusunda bu kadar ısrarcı birini görmedim. Güvenlikten dem vurmuşsun, stabiliteden söz etmiş yakında kapanması muhtemel demişsin, sana google'in insanları toplayıp son verdiği ve yarı yolda bıraktığı hizmetleri sayıyorum cevabın yok. Verdiğim tarih örneği kuruluş yılı ile kalite arasında ilişki kurmak için değil, yakında kapanır dediğin içindi. Konuyu kendin açmama rağmen bunu anlamıyor, üzerine Tesla örneğiyle alakasız, dam başında saksağan tarzında benzeşimler kuruyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: alaz1903

İlk önce hakaret etmeden konuşmayı öğren. Saksağanmış bilmemnemiş. 1995 yılından beri internet kullanıyorsun ama hakaret etmeden konuşmayı öğrenememişsin. Yazık olmuş bu yaşına kadar ki yaşamına.
    Ayrıca Mozilla avukatlığına mı soyundun hayırdır bu ne sahip çıkmadır böyle. Yoksa hisse mi satın aldın, düşmesinden mi korkuyorsun.
    İkincisi Google'ın daha önce batırdığı hizmetlerde kimse yarı yolda kalmadı çünkü onlar bulut depolama sistemleri değildi. BUZ, Google + vs bunlar kapansa ne olur açık kalsa ne olur. Kimseyi yarı yolda bırakacak sistemler değil.
    Google Drive gibi sistem kapanırsa yarı yolda kalmış olursun. Konuya hakim olmadan yorum yapmanın sonuçları bunlar. Herneyse Seni Mozilla koruma vakfı adına çalışmalarında başarılar diliyorum.

Diğer arkadaşın dediği gibi bu tam olarak Google Drive gibi bir hizmet değil. Kapanma durumu olsa bile mağdur olunacak çok fazla bir durum yok. Google dev bir şirket fakat, iş ahlaklarını karşılaştırırsak Mozilla ile arasında dağlar kadar fark var. Mozilla'ya güvendiğiniz şekilde Google'a güvenemezsiniz.
    Öncelikle Mozilla bir vakıftır kardeşim, bağışlarla ve diğer gelirlerle ayakta durur, kar amacı gitmez ve benim satın alabileceğim hisseleri yoktur. Ama senin konunun altına gelip alakasızca yazdığın ve öve öve bitiremediğin kurumun hisse senetleri ve avukatları boldur. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama insanlara cahil demeden önce kendinin ne dediğini bir tartmanı öneririm. Ayrıca haberdeki hizmetin bir drive hizmeti değil insanların birbirine mail eklentisi olamayacak büyüklükteki dosyaları göndermek için kullanacakları bir transfer hizmeti olduğunuda yorum yapmadan önce haberi okuyarak anla. Cloud drive'in ne olduğunu biliyorum çünkü o ya da bu firmanın drive hizmetini değil kendi kişisel cloud sunucumu kullanıyorum.
    Son olarak dam başında saksağan kişiye söylenen bir hakaret değil konuyla aşırı alakasız örnekler için verilen bir deyimdir. Durum için söylenir, kişi için değil. Tam hali dam başında saksağan vur beline kazmayı dır. Argo türevleri vardır onlar ise karşılıklı konuşmada kullanılırsa hoş karşılanmaz. Biraz da Türkçe lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 13 Mart 2019; 16:41:18 >

• güvenli olmasına bir şey demiyorum da nedense chrome a çok alıştım mozilla biraz ters geliyor :(
  • Gerçekten eski firefoxcuyum anlık çeviri yüzünden crome a geçtim şimdi Firefox zor geliyor ama operaya geçtim

• Adamlar çalışıyor.

• Her zaman para önde gelmez hocam. Misal gnu. Kullanmayı bilen insan bilgisayarının tüm potansiyelini kullanabilen insanlardır. Biraz itaatkarlık da var tabiki

• x_click X kullanıcısına yanıt
    ben de opera kullanıyorum 2 yıl fln olmuştur ama tek eksik dediğiniz gibi anlık çeviri acaba operada bunu çözebildiniz mi
  • Bu, Google Drive alternatifi bir servis değil, Wetransfer alternatifi bir servis. Beta aşamasında bile sorunsuzca kullanıyordum, dosya iletişimi için güvenle tercih edebileceğiniz bir alternatif.

Uçtan uca şifreleme yaparak gönderdiğiniz veriler güvenli olarak iletiliyor. Bu şekliyle hem veriler güvenli iletiliyor, hem de belirli süre sonra silindiği için internet ortamında veri artığı kalmamış oluyor. E postaların ek sınırlarından dolayı kullanılabilecek bir servis, güvenlik özellikleriyle ön plana çıkmaya çalışıyor.

Burada cross bir CLI da hazırlamışlar, kullanımı kolay. İşletim sistemleri ile kolayca bütünleşebilir. Mesela Nemo dosya yöneticisi için basit bir aksiyon hazırladım, ihtiyaç halinde diğer dosya yöneticilerine kolayca uyarlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 14 Mart 2019; 23:25:47 >

Sen Sen Ol Google a Çok Güvenme. Arkandan Ne İşler Çevirdiğini Bir Bilsen Bu Kayıtları Nasıl Sileceğim Diye Forumda Acil Başlıklı Konu Açarsın :))

Çok yanlış gelmişsin Wayland.....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.