Şimdi Ara

Samsung Galaxy A30'u kullandık | Orta sınıfa yeni soluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Samsung özellikle Çinli rakiplerine karşı son birkaç yıldır kan kaybettiği orta sınıf akıllı telefon yarışına 2019'la birlikte yepyeni modeller sunarak güçlenmeyi hedefliyor. İşte o modellerden biri olan Galaxy A30'u kullandık ve izlenimlerimizi bu videoda anlattık. 

• A serisi coştu

• Çöp.

• Çöp.

• Erdi bey selamlar.Telefon ana gövde yapısı plastikmi yoksa J7 2016 gibi ana gövde metal yapidami

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Erdi bey selamlar.Telefon ana gövde yapısı plastikmi yoksa J7 2016 gibi ana gövde metal yapidami
    Samsung Galaxy A30'u kullandık | Orta sınıfa yeni soluk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 11 Mart 2019; 19:32:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcisi çok çöp olmasada grafik birimi cidden çöp.

• A40 ve M20 ile fark ve benzerlikleri:
    Aynı işlemci : 7904
    Aynı hafıza kapasiteleri
    A40 SAMOLED, M20 PLS TFT
    A40 Android 9, M20 8.1 (M20 için güncelleme bekleniyor :) )
    A40 4000mah, M20 5000mah
    Hızlı şarj : her ikisinde 15W
    Fotoğraflarda A40 daha kalın çerçeveye sahip. Özellikle alt çerçeve.

M20 3GB/32GB : 1799 TL fiyata ek, 250 TL hediye çeki + sepette 250 TL indirim ile satıldı. Satın alma sırasında belirtilmese de kutudan Samsung EVO 32 GB microSD çıktı.
    M20 : Günlük kullanım için gayet akan menü. 68 saatte (4 satta daha olsa 3 tam gün) şarj %50'den %15'e düştü. Tabi günlük 10 dakika konuşma ve ~1 saat sosyal medya/internet performansı ile düşünün. Kamera pek aydınlık olmayan florasan ışıkta ve flaşsız 1 kez kısa süre denendi ama pek tatmin etmedi. Daha aydınlık ve gündüz çekim denenmedi.

Günlük işler için kampanya fiyatı çok çok iyiydi. Bu fiyata garantisiz Xiaomi almaktansa M20 daha mantıklıydı. Kampanya fiyatı devamlı olsaydı yerindeydi.
    Ama derseniz "kullanmasamda daha yüksek CPU ve GPU lu cihaza daha fazla para vermem gerekli" buyrun para sizin.
    Özellikle daha pahalı telefonla işi olmayanlara tavsiye M20.

• Orta seviyede soluksuz kalır :)

• interwap kullanıcısına yanıt
    Güzel ama ince detaylar: A50 de 10 nm işlemci olacak. Dolayısıyla 4000 lik batarya olmasına rağmen yine iyi olacak.
    M20 kullanıyorum. Çok oyun oynuyorum. Zaten S9 un yanına sırf oyun için aldım. Yine de çok iyi gidiyor. 2 gün gidiyor. Konuşma falan yok. İçinde sim kart yok. Sadece Face falan var. Kamera iyi ama ekran da Amoled olsa tadından yenmezdi... 1299 a geldi bana...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    + bende hafıza kartı çıktı. Bahseden görmedim.

Gittigidiyorsa +100 chippara var. Eğer 250+250 orada da geçerli ise 1199 gibi bir şey oluyor.

9610'da nm düşmüş olabilir ancak performanslı A73 çekirdekler 2 yerine 4 adet ve saat frekansı daha yüksek. GPU çekirdekleri 2 yerine 3 adet.
    Bunlar ufak fark gibi görünse de M20 daha fazla dayanıklı olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung Galaxy A30'u kullandık | Orta sınıfa yeni soluk

Videoyu durdurdum denk geldi. Erdi reis hazırım diyor.

Birazda gülelim dimi ama.

• çok fazla çeşit olmadı mı ya
  • Çöp diyen elemanlar xsmax kullanıyor galiba:-)))

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Güzel ama ince detaylar: A50 de 10 nm işlemci olacak. Dolayısıyla 4000 lik batarya olmasına rağmen yine iyi olacak.
    M20 kullanıyorum. Çok oyun oynuyorum. Zaten S9 un yanına sırf oyun için aldım. Yine de çok iyi gidiyor. 2 gün gidiyor. Konuşma falan yok. İçinde sim kart yok. Sadece Face falan var. Kamera iyi ama ekran da Amoled olsa tadından yenmezdi... 1299 a geldi bana...
    selamlar. GM 9 Pro vs M20 hangisi daha mantıklı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

+ bende hafıza kartı çıktı. Bahseden görmedim.

Gittigidiyorsa +100 chippara var. Eğer 250+250 orada da geçerli ise 1199 gibi bir şey oluyor.

9610'da nm düşmüş olabilir ancak performanslı A73 çekirdekler 2 yerine 4 adet ve saat frekansı daha yüksek. GPU çekirdekleri 2 yerine 3 adet.
    Bunlar ufak fark gibi görünse de M20 daha fazla dayanıklı olabilir.
    Hafıza kartı bende de çıktı da unutmuşum. Hatta çantamda duruyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danmur

selamlar. GM 9 Pro vs M20 hangisi daha mantıklı sizce?

Alıntıları Göster
    9 Pro bence. Hız önemli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.