Şimdi Ara

Samsung'dan Türkiye'de üretim müjdesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki iş ortaklarına yeni ürünlerini tanıtmak amacıyla Samsung MENA Forum 2019 etkinliğini Antalya’da düzenledi. Etkinlikte Samsung’un Türkiye’deki yeni üretim planları duyuruldu.

Televizyon ve tüketici elektroniği satışlarında önemli pazar payı yakalayan Samsung, kalıcı başarı için Türkiye’de üretim çalışmalarını hayata geçiriyor. Firma, Türkiye’de satılan televizyonların yüzde 55’inin montajını Türkiye’de gerçekleştiriyor. Bu oranı bu yıl içerisinde yüzde 80’e çıkarmayı planlıyor. Ayrıca Türkiye’de ankastre ürünlerinin üretimine de başlandı.

Süpürge ve çamaşır makinesi üretilecek

Türkiye’de iki üründe daha üretime geçiliyor. Bu ay içerisinde elektrikli süpürge üretimine başlanacak. İlk etapta bir süpürge modeli ile üretim başlıyor. Ardından 10 farklı modelin üretimi yapılacak. İlerleyen dönemde ülkemizde çamaşır makinesi üretimi de yapılacak. Televizyon ve süpürge modelleri Marmara Bölgesi’nde beyaz eşya ürünleri ise Kayseri’de bulunan fabrikalarda üretilecek.

Türkiye büyük televizyon seviyor

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, 2018 yılından büyüyerek çıktıklarını belirterek, “GFK verilerine göre 2018 yılında TL bazında cirosal olarak TV kategorisinde pazardan 2.5 kat daha fazla büyüdük. Türkiye’de TV pazarına son 3 yıldır cirosal anlamda liderlik yapıyoruz. 2018’i de yüzde 24 pazar payı ile lider olarak kapattık. Son ayda yüzde 27’ye kadar ulaştık. Üst segment modellerde 55 inç üzerinde yüzde 39, 75 inç üzerinde yüzde 67, Ultra HD TV’lerde ise yüzde 37 pazar payına sahibiz. Beyaz eşya sektöründe 5 yıldır en çok büyüyen markayız. Beyaz eşyada yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme gösterdi. Üst segment ürünlerde buzdolabında yüzde 48, çamaşır makinesinde yüzde 30 pazar payına ulaştık. Birçok marka yatırımlarını azaltırken biz aynı hızla devam ederek 2018’den büyüyerek çıktık” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Türkiye’de satılan televizyonların ortalama ekran boyutu, Avrupa’ya göre daha büyük. Türkiye’de tüketicilerin daha iyi ürünlere ulaşabilmesi için 65 inç ve 75 inç gibi üst segmentteki televizyon modellerini Türkiye’de üretmemiz gerekiyor” dedi. Üretimin yanında geleneksel ve dijital satış için de yatırımlar yapılacak.Türkiye'de şu an 350 adet Samsung mağazası bulunuyor. Mağaza sayısının 450'ye çıkarılacağı açıklandı.

• Şu anda türkiyeye tam yatırım yapma zamanı 1500 $ a işçi çalıştırmak nerde 272 $ a adam çalıştırmak nerde. Bizimkiler böbürleniyor burda.

ARKADAŞLAR ÜRETİM ŞART BU ÜLKEDE ÜRETİM OLMADIĞI HER GÜN BATAKLIĞA DAHA FAZLA SAPLANIYORUZ.

Evet samsung'un kore genel merkez çay ocağında çalışıyorum.
  • Nedense hep son zamanlar'da Türkiye'de büyük firmalar üretime başlıyor bunun nedeni artık Çin ile işçilik maliyetlerinde yarışmak mı(kur) ? Yoksa yerlimsi olunca vergilerin düşmesi mi ?

• Ülke tam cöplüge dönecek desene
  • Bunlar daha iyi günlerimiz. Pardon yanlış yermiş. tanzim satışı sandım :)

• Haberde okuduğum kadarıyla sadece montaj yapacaklarsa bu işe yaramaz. Know-How ı getirmediği sürece Arge merkezi açmadıkları sürece süpergenin montajını yapmak güzel haber falan değil.

Neyse battığımız ve resesyona girdiğimiz için buna bile şükür diyeceğiz galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Haberde okuduğum kadarıyla sadece montaj yapacaklarsa bu işe yaramaz. Know-How ı getirmediği sürece Arge merkezi açmadıkları sürece süpergenin montajını yapmak güzel haber falan değil.

Tamamen ar-ge ya da know-how değil, montaj.

Burada ufaktan başlayacaklar. Küçük ev aletleri muhtemelen. Nedenleri de basit, yüksek kur ve işsizlik oranları ile yüksek kar marjı elde edecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgiray

Nedense hep son zamanlar'da Türkiye'de büyük firmalar üretime başlıyor bunun nedeni artık Çin ile işçilik maliyetlerinde yarışmak mı(kur) ? Yoksa yerlimsi olunca vergilerin düşmesi mi ?
    bende sizin gibi düşünüyorum sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
  • bu iyiydi iyi güldüm :D

• sanırım hükümetin açıklayacağı yeni vergi reformunun kokusunu alan yabancı yatırımcı türkiye'ye gelme çabasına girmeye başlamış. en azından istihdam sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Haberde okuduğum kadarıyla sadece montaj yapacaklarsa bu işe yaramaz. Know-How ı getirmediği sürece Arge merkezi açmadıkları sürece süpergenin montajını yapmak güzel haber falan değil.

Çin'de bile artık işçi masrafları arttı, bir de devletin patent çalma vs. gibi durumlarından dolayı montaj işini Türkiye'ye taşımaya başladılar.

Türkiye'de üretim maliyeti epey düşük niye çünkü TL çok değer kaybetti. Çin ile yarışıyor artık.
  • Para birimimimiz o kadar değersiz ki adamlar resmen beleşe işçi çalıştıracak gibi bir şey olacak. 1 Çin parası 80 kuruş şuan ve yakında Çin parasından daha değersiz bir paramız olacağı için adamlar bize yatırım yapmaya başladı. Yakında dünyanın üretim merkezi olabiliriz. Belki de bu çıkış yolu olur ne dersiniz.

• Muhalifleri cildirtir gene bu haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda türkiyeye tam yatırım yapma zamanı 1500 $ a işçi çalıştırmak nerde 272 $ a adam çalıştırmak nerde. Bizimkiler böbürleniyor burda.

ARKADAŞLAR ÜRETİM ŞART BU ÜLKEDE ÜRETİM OLMADIĞI HER GÜN BATAKLIĞA DAHA FAZLA SAPLANIYORUZ.

Evet samsung'un kore genel merkez çay ocağında çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Muhalifleri cildirtir gene bu haber

Niye çıldiralımki? Adamlar 300 küsür dolara işçi çalıştıracak, üretim yapıp o ürünü yine aynı fiyata bize satacak, bizi sömürecek. Zil takıp oynamalıyız bence.

• Yatirim geri alininca muhalif:

- Batan gemiyi terkedecekler tabiki de

Yatirim karari alininca muhalif:

- Ucuz isci gucu, somuruyorlar bizi

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgiray

Nedense hep son zamanlar'da Türkiye'de büyük firmalar üretime başlıyor bunun nedeni artık Çin ile işçilik maliyetlerinde yarışmak mı(kur) ? Yoksa yerlimsi olunca vergilerin düşmesi mi ?
    Ana sebebi vergiden düşme,

bunu yapan yalnız Samsung değil LG ve Philips de aynısını halihazırda yapıyor.

Parça olarak getirip burada montajlıyor, katma değer olarak bize bir getirisi bulunmuyor.

Ha istihdam vs. evet toplam istihdamda mikroskobik bir varlığı mevcut.

Buradaki işçi maliyetleri hele ki şu devalüasyondan sonra Polonya, ve Doğu Avrupadaki işçi maliyetlerine göre çok çok düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 11 Mart 2019; 17:41:42 >

• Düşük teknolojili ürünler üretilecek ama olsun bu da bir sey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lg,samsung,philips led tv ler çekya,macaristan, polanya da üretm yapıp yıllardır Turkiye de yapmıyorlar.
    en azından benım kullandıgım lg ve samsung bu ülkelerde üretilmiş...
  • bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    exynoslu hemde :D 8 10 k lara kakalıcaklar işte :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 12 Mart 2019; 0:47:13 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.