Şimdi Ara

BlackBerry'nin CEO'su katlanabilir telefonları hantal ve gereksiz buluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Katlanabilir akıllı telefonlar şüphesiz son günlerde teknoloji dünyasının gündemini en çok meşgul eden konulardan biri. Bir çok akıllı telefon üreticisi çığ gibi büyüyen katlanabilir telefon furyasına katılmak için paçaları sıvamış durumda. Ancak yakın gelecek için bu tarz planları bulunmayan akıllı telefon üreticileri de yok değil. Örneğin BlackBerry.

Akıllı telefon pazarının ilk dönemlerinde parlak günler yaşamış olsa da ilerleyen yıllarda aynı sükseyi yakalamayı başaramamış olan BlackBerry'nin CEO'su John Chen katlanabilir telefonları, akıllı telefon pazarına damgasını vuracak kadar eşsiz ve gerekli bulmadığını açıkladı. Chen'e göre parmak izi sensörleri, yüz tanıma sensörleri ve iris tarayıcılar akıllı telefon dünyasında bir devri kapatıp yepyeni bir devri açan teknolojilerdi. Ancak CEO, katlanabilir ekranlarda bu tarz bir ışık göremiyor.

BlackBerry'e göre katlanabilir telefonların pek çok dezavantajı var. Bunlardan başlıcası katlandıklarında standart bir telefon boyutuna gelmeleri gerektiği için ortalama bir telefonun neredeyse iki katı boyutundalar. Bu da oldukça hantal gözükmelerine sebep oluyor.

Bir diğer dezavantajları ise oldukça pahalı olmaları. Örneğin Samsung'un katlanabilir akıllı telefon Galaxy Fold 2.000 dolar bandındaki bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Huawei'in katlanabilir telefonu Mate X'in ise çok daha dudak uçuklatan bir fiyat etiketi ile gelmesi bekleniyor. Hal böyle olunca katlanabilir telefonlar ortalama bir alıcı için hiç de cazip gözükmüyor.

• adam haklı, bence eski katlanabilir telefonlar veya nokia n95 veya n97 tarzı telefonlar yapsalar daha iyi olurdu. O kadar büyük cisme ben telefon değil tablet derim.

• Doğru söylüyor. Katlanabilir telefonlar gelip geçici bir heves. Yıllar bunu bize gösterecek

• Kirk yilda bir dogru tesbitte bulunmus blackberry

• Bence çok konuşuyor önce kendi telefonlarına ve satışlarına baksın firması sanki dünya lideri. Adam gibi bir tip ve fiyatla Sony bile yapsa katlanır ekranlı model alırdım. Eski nesiller cebinde nokia 1011, 5110, 3310, 6600vs taşırdı. Forumun eski mesajlarına baktım adamlar n90a bile büyük telefon diyorlardı şimdi 6" ekrandan aşağısını kabul etmiyor pek çoğumuz.

• kapaklı bir katlanabilir tasarımı tercih ederim

• Blackberry CEO'su doğru konuşmuş, helal 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Katılıyorum fakat bu tip gelişmeler başka alanlarda beklenmeyen ürünlere veya gelişmelere yol açıyor, satın almayacak olsam bile destekliyorum aslında.

• Bu konsept telefon değil de tabletler için daha uygun. Düşünsenize açtığınızda 20 inc olan bir tablet var ve bunu aynı zamanda monitör olarak da kullanabiliyorsunuz. Büyük mobilite sağlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapamayacağı için öyle buluyor

• blackberry'in hantal ve gereksiz olmayan modeli bile yok.. Bence katlanabilir cihazlar daha hazır değil, ama hazır olduklarında geleceğin ta kendisi olacaklar.

• Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş

• zaten bunların vizyonsuzluğundan blackberry bu halde.ayrıca katlanabilirler harika.istediğinde tablet istediğinde telefon.

• Blackberry’den beklenen vizyon, retina ve parmak izi çığır açan bişeydi ama eğilip bükülmesi aman aman gerekli bişi bencede değil.

• Eskiden al o telefonu kıvır derdik hayal idi, şimdi gerçek oldu.
  • Bende aynı fikirdeyim ancak tüketicilerin beklentilerini karşılamak zorundasınız insanlar bunu istiyorsa bunu vermelisiniz.

• Apple reinvented the phone. A phone, a tablet, a phablet, a phone, a tablet, a .....applause . Gereksiz olmadığını apple tanıtım yapınca gelir buraya yazarsınız...

• Zamanında bende blackberry için hantal cihaz ne gerek var diyordum şimdilerde bakıyorumda haklıymışım xD

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.