Şimdi Ara

Türkiye dahil 230 ülkenin 1 GB mobil internet için ne kadar ödediği açıklandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cable.co.uk, 230 farklı ülkeden aldığı 6313 mobil veri paketini inceleyerek, ülkelerin 1 GB veri için ne kadar ücret ödediğini araştırmış. Bu araştırmaya göre Hindistan, 1 GB veri için ortalama 0.26 dolar ödeyerek, en ucuz internet paketinin satıldığı ülke konumunda. Hindistan’ı sırasıyla Kırgızistan ve Kazakistan takip ediyor. Mobil internetin en pahalı olduğu ülke ise 1 GB için 75.20 dolar ödenen Zimbabve oldu.

Türkiye’de durum nasıl?

Türkiye’de 1 GB internet paketi için en düşük 0.58 dolar, en yüksek 15.82 dolar ödendiği gözlemleniyor. Ortalamada ise 1 GB internet paketinin bizlere maliyeti 2.25 dolar olarak hesaplanmış. Sonuçlar Türkiye’yi en ucuz internet paketi kullanan 47. ülke konumuna getiriyor. Bu verilere 21/11/2018 tarihinde ülkemizden alınan 56 farklı paket örneği ile ulaşıldığını da belirtelim.

Cable.co.uk danışmanı araştırma hakkında şu yorumda bulunuyor:

“Mobil verinin ucuz olduğu ülkeler kabaca iki kategoriye ayrılıyor. Bazıları mükemmel mobil ve sabit geniş bant altyapıya sahip. Bu nedenle operatörler GB başına daha düşük fiyat ile paketler sunabiliyor. Daha kötü altyapıya sahip olan diğer ülkelerde ise ekonomik nedenlerle insanların alabileceği fiyatların sunulması gerekiyor.”

Ayrıca Bkz.Kötü haber: Xiaomi telefonların fiyatı artacak

Raporun dikkat çekici noktalarından biri de en ucuz internete sahip 20 ülkeden 10 tanesinin Asya’da bulunması. 1 GB başına ödenen ücretin global ortalaması ise 8.53 dolar olarak hesaplandı. İnteraktif haritanın da bulunduğu raporu bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

• Keşke Doların o ülkelerin parasına oranına göre de bir karşılaştırma olsaymış.

• ha şöyle hangi ülkelerle hangi kategoride olduğumuzu bilelim. Sonra kendimizi gelişmekte olan ülkeler kategorisinde falan zannediyoruz.

• avrupa amerika japonya gibi gelişmiş ülkelerin aylık kazançlarına göre müşterilerine 2.5 dolara 100 gb internet verilmekte yazıklar olsun türkiyem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVisör -- 6 Mart 2019; 18:40:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zimbabve de yabancı kazıklamaya dönmüş iş.

• Neyse ki sonuncu değiliz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye Daha çok geride kalir, Eğitime aç düzinelerce nesil geldi geçti ve halada bu şekilde gidiyor. Önce eğitim alanini tamamen ücretsiz yapmaliyiz. Okullarimiz Üniversitelerimiz en az 4-5 kat artmali ve her zeka, akil ve anlayiş için eğitim çeşidi olmali ve tabikide ücretsiz olmali. Biz napiyoruz insanlarimizi eğitmektense önlerine duvarlar örüyoruz, okula gitmek isteyenleri sömürüyoruz bu kafayla 3 dünya ülkesi bile olamayiz. İnsanın ve Eğitimin ayaklar altinda çiğnendiği bir sistem sürdürülebilir değildir.

• Olsun zimbabve bizi kiskaniyor

• Türkiye dahil 230 ülkenin 1 GB mobil internet için ne kadar ödediği açıklandı!

1 liraya alıyoruz
  • Kendi milletini sömüren fırsatçıların yüzünden biz daha çok öderiz

• Bu rakamlara gore Amerikada asgari ucretli 101GB alabilirken Turkiye’de 150GB alabiliyor, ilginc..

• Rus RT kanalının Youtube'da Kuzey Kore hakkında belgeseli vardı. Adamlar kendilerine verilen cep telefonunda internet kullanabilmek için 50 MB kotaya 250 dolar ödemişlerdi :)

• Muhalefete buradan ekmek cikmadi, dagilabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaşırtıcı ama internet yine de pahalı bizde. Ev interneti, mobil vb gibi kategori olmalı.

• 8 gb 45 lira veriyorum 8 dolar desek , 1 dolara geliyor 1000dk-1000sms ekstra , bence türkiyede dünyaya kıyasla uygun fiyatlar.Ama sıkıntı şurda kotasız hızlı bir internet yok

• İlk onda avrupa ülkesi yok, japonya yok, amerika yok.

Sabit interneti geçelim ama mobilde bence iyi konumdayız. Hatta mobil internetin bu kadar artması sabit internetin yerinde saymasına sebeb oluyor gibi bir durum var son 5 senedir.

• WB kullanıcısına yanıt
    Muhalefetle kafayı bozmuşsun. çok yazık
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
  • Bunu kişi başı milli gelirle (refahla) oranlayınca ilk 10 daha şaşırtıcı bir hal alıyor..

• Türk telekom yurtdışına çıkarsanız 50MB internet için 125 TL istiyor.
    neyse. milletvekili tarifesi var 20GB internet 5000DK 5000 SMS 29 TL.
    ben prime 10 kullanıyorum. 10 GB internet 1000 DK 1000 SMS 40 TL.

ek internet paketi istedikçe geçiriyorlar.

Vodafone bu konuda iyiydi. red 15 Kullanıyordum.
    15 GB net dışında, instagram facebook whatsapp kotadan yemiyordu yani sınırsız internetiniz oluyordu bu uygulamalardayken !!

ayrıca youtube için aylık 9 TL daha öderseniz onuda sınırsız izleyebiliyordunuz. ben denedim hotspot açıp evde pc den girmiştim. Faturam değişmedi hızımda 20-25 Mbit'leri gördü.

ayrıca Red 15 tarifesindeyken 23 tane ülkeyi ücretsiz yahut tarifenizin dakikasından gidecek şekilde arayabiliyordunuz.

TURKCELL ile TURK TELEKOM kazıktır.

Haa neden vodafone'dan TT ye geçtim. maalesef silivride çekmiyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.