Şimdi Ara

Google'ın geliştirdiği Android TV'de bir güvenlik açığı bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google, yüzlerce Android TV kullanıcısının profil fotoğrafı ve kullanıcı adlarının neden diğer Android TV cihazlarda listelendiğini öğrenene kadar, platformdaki fotoğraf paylaşım özelliğini devre dışı bıraktı. Bu güvenlik açığının bir süredir devam ettiği de gelen bilgiler arasında.

Sorun bölgesel olabilir 

Android TV'deki bu güvenlik açığı Cumartesi akşamı, kullanıcıların Twitter'da Android TV'nin fotoğraf ekran koruyucusundan başkalarının hesaplarına erişebildiklerini bildirmeleriyle başladı. Bu ilk kez kamuoyunda paylaşılmış olsa da, problemin Ocak ayı ortalarından bu yana devam ettiği belirtiliyor. Twitter kullanıcısı Prashanth, Vu markalı televizyonuna Google Home uygulamasıyla erişmeye çalışırken hatayı fark ettiğini söyledi. Televizyonu için bağlantılı hesaplara baktığında, Android TV ona diğer yüzlerce kullanıcının adını ve profil resimlerini gösterdi. 

Bir kişi daha , iFFalcon Smart TV'de aynı olayı yaşadığını doğruladı. Prashanth daha sonra bu güvenlik açığını bir Xiaomi Mi Box 3 cihazda denedi ancak hata tekrarlanmadı. Bu yüzden Android TV'yi destekleyen tüm markaların bu hatadan etkilenmediği belirtiliyor. Google konuyu araştırmak için Google Fotoğraflar'ın Android TV ile olan entegrasyonunu durdurdu. Raporlar olayın Hindistan özelinde olduğunu gösteriyor ancak bunun bölgesel bir sorun olup olmadığı ise şimdilik net değil.

• Geçen Mi TV Box S'lere bakıyordum fiyatlar uçuk... Köşede yatan Raspberry Pi 3'e OSMC kurdum kafa rahat, ikinci bir kumandaya da ihtiyaç olmadı, HDMI üzerinden TV kumandasından komut alabiliyor. Tek sıkıntı Netflix'den 720p ile 3 bölüm art arda izletmiyor ısınınca, soğutucuyu takmak kaldı sadece...
  • Geçen Mi TV Box S'lere bakıyordum fiyatlar uçuk... Köşede yatan Raspberry Pi 3'e OSMC kurdum kafa rahat, ikinci bir kumandaya da ihtiyaç olmadı, HDMI üzerinden TV kumandasından komut alabiliyor. Tek sıkıntı Netflix'den 720p ile 3 bölüm art arda izletmiyor ısınınca, soğutucuyu takmak kaldı sadece...

• quote:

Orijinalden alıntı: yorumculuklar

Geçen Mi TV Box S'lere bakıyordum fiyatlar uçuk... Köşede yatan Raspberry Pi 3'e OSMC kurdum kafa rahat, ikinci bir kumandaya da ihtiyaç olmadı, HDMI üzerinden TV kumandasından komut alabiliyor. Tek sıkıntı Netflix'den 720p ile 3 bölüm art arda izletmiyor ısınınca, soğutucuyu takmak kaldı sadece...
    Hocam televizyon nedir? HDMI üzerinden kumanda komutlarını nasıl aldınız televizyona uygulama kurmaya gerek var mı?
  • yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    Android sürümü kaç ? Birde cihaz antutu geekbenchte falan kaç puan alıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • crazywinner3 kullanıcısına yanıt
    Raspberry Pi, HDMI üzerinden komut alabiliyor bu standardın adı HDMI-CEC olarak geçiyor. Markalar farklı isimlendirmeler yapabiliyor, örneğin Samsung buna Anynet+ ismini veriyor. OSMC komutları almak için geçerli programla geliyor, sadece içeriden kumandayı seçmek lazım, bir kerelik.
  • OSMC, Debian Linux tabanlı bir sistem, Android değil ama oyunlar dışında bir eksiği yok.
  • yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    vallabu çok iyiymiş
  • O değilde ttnet kotaları 20 gb'ta mı düşürdü, doğru düzgün youtube bile açmıyorum şu sıra
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.