Şimdi Ara

Microsoft'un Chromium tabanlı tarayıcısının yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft'un Chromium'da yerleşik bir Edge sürümü üzerinde çalıştığını onaylamasından bu yana birkaç ay geçti ve Anaheim kod adı verilen tarayıcının detayları da yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı. İşte merakla beklenen tarayıcının detayları.

Chrome ile benzerlik gösteriyor

Neowin, şu anda Edge ve Chrome'un bir karışımı gibi görünen Anaheim'ın geliştirici sürümünün yeni ekran görüntülerini yayınladı. Favori yıldızı ve profil resmi de dahil olmak üzere, dünyanın en popüler web tarayıcısı olan Chrome ile aynı öğelerin kullanılması ilk göze çarpan detaylardan birkaçı. Ayrıca tarayıcıya eklenen bir kısayol tuşu ile Chrome Web Mağazası'na bağlantı da gerçekleştirilebiliyor.

Bu bir Microsoft ürünü olduğundan, Bing arama motoru yeni tarayıcıya entegre edildi ve alt kısmında Microsoft News tarafından desteklenen kişiselleştirilmiş bir haber akışı bulunuyor. Akışı tercihlerinize göre özelleştirebileceğinizi de belirtelim. Şu anda Chrome'a ??çok benziyor olsa da, son sürüm halka açılmadan önce arayüzde bir takım değişiklikler yapılacağı da sızan bilgiler arasında. Nihai sürümü ne zaman görebileceğimize dair bir haber ise henüz paylaşılmış değil.

• Chrome'a arayüz giydirip motoru değiştirmişler tamam... Büyük ihtimalle deneme sürümleri olduğu için direkt mevcut kodu derlemiş olabilirler, temel değişikliklerden sonra fakat çıkacak ürünün çok farklı olacağını sanmıyorum.

• yorumculuklar Y kullanıcısına yanıt
    Yav gerçekten nasıl okuyorsun anlamadım kardeşim chrome zaten chromium tabanlı edge de öyle olacak yani illaki benzerlik olacak.

• Çok gülüyorum la bu hallerine, Netscape'e yaptıklarının acısı çıkıyor adeta.

• loradona kullanıcısına yanıt
    Chromium tabanlı demek yanlış oluyor aslında, Blink motorunu kullanıyorlar. Opera da Blink motorunu kullanıyor mesela ama benzerlik göremiyorum pek. Birçok yeni özellik de eklemişler, arayüzü de bir nebze farklılşatırmışlar. Bu erken sürüm olduğu için arayüzle uğraştıklarını sanmıyorum ama Microsoft'un pek kasacağını da düşünmüyorum ileriki versiyonlar için.
  • Süheyla hanım nerede gençler :D

• Chromium'a geçmeleri geçekten mantıksız bir karar oldu. Kendi tarayıcını geliştirse chromdan daha iyi bir tarayıcı yapmalaı mümkün ama şu an her zaman chrome bu tarayıcıdan iyi olacak.

• İlk iş Bing'i Google ile değiştirmek olacak. Mac'e gelirse ki gelir diye düşünüyorum, kullanırım bunu.

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Bing'le ne alaka. Chromim'da Bing kullanmak zor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    o kimki?
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Ahan da burada

Microsoft'un Chromium tabanlı tarayıcısının yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoSSBoNeSS -- 7 Mart 2019; 14:2:25 >
  • CRoSSBoNeSS C kullanıcısına yanıt
    İsmi yanlış hatırlamışım. Yazıklar olsun bana

Süreyya hanım rocks
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.