Şimdi Ara

Multi milyarder Arap şeyhinin yeni oyuncağı: 10 tekerlekli Dhabiyan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
8.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arapların lüks ve spor otomobillere olan tutkusu hepimizin malumu. Özellikle söz konusu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olduğunda ortaya çok ilginç sonuçlar çıkabiliyor. Abu Dabi’den Şeyh Hamad Bin Hamdan Al Nahyan’ın dünyada eşi benzeri olmayan koleksiyonu da bunlardan biri. Multi milyarder şeyhin özel yapım araçların da bulunduğu koleksiyonunun yeni üyesi bu 10 tekerlekli dev oldu.

Dhabiyan adı verilen devasa araç, “Gökkuşağı Şeyhi” olarak da bilinen şeyhin yeni gözdesi. Dünyada eşi benzeri olmayan Dhabiyan, yaklaşık 11 metre uzunluğa, 3.5 metre yüksekliğe ve 2.5 metrenin üzerinde genişliğe sahip. Şeyhin BAE yollarında dolaştığı bu tarifi zor aracın gövdesi, farklı araçlardan alınan parçaların bir araya getirilmesiyle oluşmuş.

Gövdesinde farklı araçların parçaları mevcut 

Dhabiyan’ın temelinde 10 tekerlekli Oshkosh M1075 model askeri kamyon bulunuyor. Gövdesi tamamen sökülen kamyonun yerini çeşitli üretim araçlarından rastgele alınan parçalar almış durumda. Örneğin, aracın kabini aslında JK Jeep Wrangler Unlimited modelinden alınma. Arka taraftan onun hemen altına baktığımızda Dodge Dart modelinin parçalarını görebiliyoruz. Ön taraftaki farların da Ford F-Serisi Heavy Duty modellerinden alındığı düşünülüyor.

Mad Max filminden fırlamış gibi görünen Dhabiyan, multi milyarder şeyhin en sıra dışı aracı olmaya aday. Kabinine arka taraftaki bir merdiven yardımıyla tırmanılabilen 24 ton ağırlığındaki araç şuanda bir offroad müzesinde sergileniyor.

• Petrol bitince veya kimse kullanılmaz olunca eşekler üzerinde belgeseliniz çekilir yakında. Ömrümüz yeter yetmez bilmiyorum ama illa o günler gelecek. Afrika bile sizden ileri bir toplum olacak. Irkçılık yapıyor gözü ile yaklaşanlar olabilir ama yurdumun insanı olarak tarih penceresinden bakıyorum sadece. Zaten ekonomik olarak sıkıntılı günleri başladığında ilk Arap kardeşlerine arkalarını dönecekler dostları olur. Siyasi çevreden kimse mesela bizim için böyle bir cümle kurmaz. "Trump'tan ilginç çıkış: Suudi Arabistan'ın parası dışında hiçbir şeyi yok!"
    Haber linki.
  • Bir sey yazmaya bile gerek yok sanki...

• Petrol bitince veya kimse kullanılmaz olunca eşekler üzerinde belgeseliniz çekilir yakında. Ömrümüz yeter yetmez bilmiyorum ama illa o günler gelecek. Afrika bile sizden ileri bir toplum olacak. Irkçılık yapıyor gözü ile yaklaşanlar olabilir ama yurdumun insanı olarak tarih penceresinden bakıyorum sadece. Zaten ekonomik olarak sıkıntılı günleri başladığında ilk Arap kardeşlerine arkalarını dönecekler dostları olur. Siyasi çevreden kimse mesela bizim için böyle bir cümle kurmaz. "Trump'tan ilginç çıkış: Suudi Arabistan'ın parası dışında hiçbir şeyi yok!"
    Haber linki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feyzuli -- 4 Mart 2019; 17:53:28 >

• İsraf, güvenlik vb. her şeyi yoksayıp bakınca eğlenceli ve güzel duruyor.

• 2011'de umreye gittiğimde kral dairelerinin arka tarafında ford raptor misali araçların kasasının içi parlaktı. rehbere sorduğumda değerli maden kullandıklarını duydum. cidden israfta üstüne yok bunların. zemzem tower en üst katındaki hilal de saf 2 ton altından yapılmış. içerisinde de ofis var. yazık.

Multi milyarder Arap şeyhinin yeni oyuncağı: 10 tekerlekli Dhabiyan
  • mad max filmi terk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iğrenç bir makine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Parasını, etikliğini geçtim. Araba çok çirkin lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Bu mesaj silindi.
    Atalarimin gozunu seveyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müminler kendini gta oynuyo sanıyo 5 yıldız yapıp takılcak hacı abimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feyzuli

Petrol bitince veya kimse kullanılmaz olunca eşekler üzerinde belgeseliniz çekilir yakında. Ömrümüz yeter yetmez bilmiyorum ama illa o günler gelecek. Afrika bile sizden ileri bir toplum olacak. Irkçılık yapıyor gözü ile yaklaşanlar olabilir ama yurdumun insanı olarak tarih penceresinden bakıyorum sadece. Zaten ekonomik olarak sıkıntılı günleri başladığında ilk Arap kardeşlerine arkalarını dönecekler dostları olur. Siyasi çevreden kimse mesela bizim için böyle bir cümle kurmaz. "Trump'tan ilginç çıkış: Suudi Arabistan'ın parası dışında hiçbir şeyi yok!"
    Haber linki.
    Teknolojiye ve eğitime çok yatırım yaptılar

Petrol bitene kadar atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti. Kendini avutma

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Parasını, etikliğini geçtim. Araba çok çirkin lan
    Adamın kendi parası etiklik ne alaka

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Teknolojiye ve eğitime çok yatırım yaptılar

Petrol bitene kadar atı alan Üsküdar'ı çoktan geçti. Kendini avutma

Alıntıları Göster
    Amerika bunu sömürür laf etmez batı özentisi boş yapıyor işte

• Bu ülkede arap sevicilerle arap düşmanlarına güldüğüm kadar hiçbir şeye gülmüyorum petrolleri bitince görürüm onları deyip makarna yemeye devam edin
  • Feyzuli kullanıcısına yanıt
    petrol kullanımının bitmesini yada petrolün tükendiğini ne sen ne senin torununu torunu görecek. Çekememezliğe gerek yok. Kendi hayatına bak kardeşim.
  • Zenginin malı, fakirin ağzını yorarmış... :)

• Feyzuli kullanıcısına yanıt
    Arab mit denilen üniversiteye bak.
    nükleer santral, güneş enerjisi yatırımlarına bak. üstelik tesla gibi gelecek vadeden şirketlere ortak oldular

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.