Şimdi Ara

Akıllı telefon yüzünden ölümlerde artış yaşanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD'de yapılan bir araştırma, akıllı telefon bağımlılığının ne kadar tehlikeli bir düzeye geldiğini gösteriyor. Yayınlanan rapora göre akıllı telefon bağımlılığı yüzünden meydana gelen trafik kazalarında, yaya ölümlerinin 2018 yılında son 30 yılın en yüksek seviyelerine ulaştığı açıklandı.

Akıllı telefon bağımlılığı tehlikesi

Rapora göre, sadece akıllı telefonun trafik kazalarının ardındaki neden olarak görülmemesine dikkat çekilerek, aynı zamanda yayaların da yürürken dikkatleri dağıldığından dolayı rekor sayıda ölümcül kazaya sebebiyet verdiği belirtiliyor. Akıllı telefonların trafiğin ortasında kötüye kullanılması, yaya ölümlerini 1990'dan beri hiç görülmemiş seviyelere getirdi.

Karayolu Güvenliği Birliği Genel Müdürü Jonathan Adkins konuyla ilgili olarak: "Çok fazla yaya ölüyor. Bu yüksek önceliğe sahip olmalı." ifadelerini kullandı. Trafik kazalarına kurban gidenlerin sayısının ise, Android ve iOS işletim sistemlerinin yayılmaya başladığı 2009 yılından sonra artış gösterdiğine dikkat çekiliyor. Bu kazaların gerçekleşmemesi için nasıl önlemler alınacağı ise şimdilik muamma.

• Akıllı cihazları hayatımıza soktuğumuz andan itibaren pekte yaşıyor sayılmazdık..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kullanmayı bile sorun yok elde telefon avere avere
    cadde sokak dolaşmak akıllı insan işi olmasa gerek.

• Doğal seleksiyon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sounderland

Akıllı cihazları hayatımıza soktuğumuz andan itibaren pekte yaşıyor sayılmazdık..
    Hakikaten oyle zamani su gibi emiyor ve bir ise yaradığı da yok

Hayatimiza oyle entegre oldu ki çıkaramıyoruz da whatsappsiz navigasyonsuz hayat çok zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonu çok feci bir icat. Radyasyonu ayrı, veri sızdırması ayrı.

• Önemli değil. 7.5milyar insan nüfusu var azalması lazım bunun. Kısacası doğal seçilim.

• Bir an sağlıkla ilgili bir konu olduğunu düşünmüştüm ki meğerse kişisel hatalar yüzündenmiş. Kanser haberi görmedik iyi bari sevindim ölümlerin başka sebepten olmasına.

• Dünya bu kadar kişi fazla bir şekilde gidiyorlar. En azından katliam yok.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmaya geldim geri dönüyorum

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    her hastalığa çare zamanla bulunuyor yine de öleceğiz sadece sebepler farklı olacak
  • scorpion20 kullanıcısına yanıt
    Ecelin gelince ölmek başka sebepler yüzünden ölmek daha başka.
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    sebepler başka olsa da sonuç aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion20 -- 3 Mart 2019; 17:54:23 >
  • scorpion20 kullanıcısına yanıt
    Sonuç odaklı haklısınız.
  • Akıllı telefon yüzünden ölümlerde artış yaşanıyor
  • Çok sayıda kaza atlattım telefona bakacağım diye. Bir an evvel bu alışkanlığı bırakacağıma söz verdim kendime.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.