Şimdi Ara

Netflix korsan izlemeler nedeniyle ayda 192 milyon dolar kaybediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçoğumuz bazen arkadaşımız ya da ailemizden kişilerin hesap bilgilerini kullanarak çeşitli hizmetlerden faydalanabiliyoruz. Bizim açımızdan avantajlı bir durum olan bu olay, dev şirketlere pahalıya mal olabiliyor. Bunun son örneği ise Netflix ve diğer dijital yayın platformları.

Ortak hesap kullanımı pahalıya patlıyor

CordCutting.com'un yaptığı bir araştırmaya göre Netflix her ay, başkasının hesap bilgilerini kullanarak yayınları izleyen kişiler yüzünden 192 milyon dolar kaybediyor. Netflix'i sırasıyla 45 milyon dolarla Amazon Prime Video, 40 milyon dolarla da Hulu dijital yayın platformları takip ediyor.

Dijital yayın platformlarının bu zararını ay hesabına vuracak olursak da, kullanıcılar Netflix'de 26 ay, Amazon Prime Video'da 16 ay, Hulu da ise 11 ay boyunca başkalarının şifrelerini kullanıyorlar. Rapora göre kullanıcıların yüzde 48'i ebeveynlerinin, yüzde 14'ü kız veya erkek kardeşlerinin, yüzde 12.1'lik kısmı ise ortak hesap kullanıyor.

• Türkiye ye, Türkiyeden kazandıklarının vergisini vermiyor, zerre kadar umurumda değil, beter olsunlar.
    feysbok, tivitır ve diğerleri avrupada reklam vs diye reklam veriyorlarken, Türkiye de tık yok. Ama çoook zeki insanımız, birden fazla dahi hesap açıp, bu markaların değerlerine değer katıyorlar. Benim hiç birinde hesabım yok. Ne zaman ülkeme vergi verirler, o zaman düşünürüm.
    Toplu sosyal medya iptal günü 6 nisan. Hadi bakalım yapabilecek misiniz? atıp tutmak kolay, maraba mısınız, ağa mı? Görelim bakalım.
    Dağıtın bakalım 6 nisan tarihini, ya diğer devletlere ödedikleri gibi BENİM ülkeme, TÜRKİYE mize vergi verirler, yada toplu hesap kapatma ile hisseleri yani paraları kaybolur.
  • Netflix yerine mega.nz ye aylık ücret veriyorum. Daha kaliteli hizmet alıyorum.

• Bende abimin hesabını kullanıyorum. Abimin hesabı da 1 ay ücretsiz olandan. Ne olacak şimdi. Saçma bir hesap. Korsan izleyenlerin hepsi korsan olmasa üyelik mi yapacaktı.

• Dünyada da tüm herkes aynı taktikle izliyor demek ki.

Cengiz semercioğlunun aldığı bilgiye göre netflix'i türkiye'de kullanan 200 bin kişi olmasına rağmen abone sayımız sadece 60 binmiş. Çok fazla kardeşlik üyeliği var çünkü.

Netflix bu işi şuan yasal olarak destekliyor ve üyeliklerinizi böyle bölüşerek alabilirsiniz diyor ama bu habere göre bu iş fazla uzun sürmeyecek gibi :D

Diğer online streaming platformlarda böyle bir kardeşlik imkanı yok bildiğim kadarıyla.
  • Hocam, mega.nz ile Netflix'in nasıl bir benzerliği var ki? Nasıl kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: siberyeniceri

Hocam, mega.nz ile Netflix'in nasıl bir benzerliği var ki? Nasıl kullanıyorsunuz?
    İndirme sitesi :D
  • İnsanlar böyle kullanmakta haklılar neden derseniz kaç tane platform var insanlar hepsine ayrı ayrı para veremezki bizdeki digitürk,de smart,tivibu gibi hepsinde ayrı şey var adam hepsini birden alamaz aslında hepsini tek platformda toplayıp tek üyelik sistemi yapıp pastayı bölüşseler daha iyi olur yada kimin hangi filmi dizisi izlenmişse ona göre pastadan payını alsın en mantıklısı bu olur.

• :)))

• Farklı zamanlarda kullanabilmeyi başardıktan sonra tek bir kullanıcı adıyla 10 farklı kişi de kullanır.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    kurtlar sofrası hocam tam, adamlar kabul etmiyor ki böyle bir şeyi

mesela önümüzde ki aylarda apple yeni bir video servisi duyuracak. İçinde hem kendi orjinal yapımları hemde farklı platformların yapımlarının da bulunduğu geniş bir platform yapmak istiyor. Netflix ve hulu direk reddetmiş bizim yapımlarımız olamaz diye. Hbo ve cbs, viacom gibi kanalların ise kabul ettiği söyleniyor.

Bir de disney+ gelecek daha

İşler hepten karışıcak :D

bizde bide blutv var, beinconnect(digitürk var), foxplay geldi şimdi yeni, netflix var, disney+ olacak, apple'in video servisi olacak,turkcell tv+ var, tivibu ve dsmart var.

var babam var
  • fuckulteli kullanıcısına yanıt
    öyle çok karışır kimin neyi izlediği nerede kaldığı belli olmadıktan sonra.
  • Milyar dolar kazanırlar 190milyon dolar zarar ettik diye ağlarlar.

• zam geliyor arkadaşlar tam bu haber üzerine cuk oturdu . Mart ayı sonunda yeni tarifelere geçilecek

Netflix korsan izlemeler nedeniyle ayda 192 milyon dolar kaybediyor
  • Türkiye ye, Türkiyeden kazandıklarının vergisini vermiyor, zerre kadar umurumda değil, beter olsunlar.
    feysbok, tivitır ve diğerleri avrupada reklam vs diye reklam veriyorlarken, Türkiye de tık yok. Ama çoook zeki insanımız, birden fazla dahi hesap açıp, bu markaların değerlerine değer katıyorlar. Benim hiç birinde hesabım yok. Ne zaman ülkeme vergi verirler, o zaman düşünürüm.
    Toplu sosyal medya iptal günü 6 nisan. Hadi bakalım yapabilecek misiniz? atıp tutmak kolay, maraba mısınız, ağa mı? Görelim bakalım.
    Dağıtın bakalım 6 nisan tarihini, ya diğer devletlere ödedikleri gibi BENİM ülkeme, TÜRKİYE mize vergi verirler, yada toplu hesap kapatma ile hisseleri yani paraları kaybolur.

• Ciddi bir kayip degil

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Türkiye ye, Türkiyeden kazandıklarının vergisini vermiyor, zerre kadar umurumda değil, beter olsunlar.
    Vay be ne kadar vergi delisi bir vatandaşımız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Hocam kardeşliği kaldıracaklarını sanmıyorum, kardeşlik kalksa 60.000 kullanıcı da kalmaz bir çok kişi o parayı bölüşüyor sonuçta, kalkarsa zaten insanlar tekrar dizi sitesi aramaya başlar fazlasını arayıp eldekilerden olacağını sanmıyorum.
  • Çakallarla dans 5i izleyebileceğim bi yer var mı pm atabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Güzel mantık ancakşu anda devletin KDV tahsilat oranı %27. Yani senin benim ödediğim vergileri devlete transfer edecek kişiler(mahalle bakkalı, kasap, arabanı koyduğun otoparkçı, taksici gibi) bu paranın %73'ünü cebe atıyor. Ayrıca kendi gelirini düşük gösterip gelir vergisini de ödemiyor.
    Bu mantıkla fırından ekmek almayıp, şarküteriden de peynir zeytin almamalısın.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    abonelik fiyatları vergi dahil fiyatlar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.