Şimdi Ara

Super AMOLED ekranlı Samsung Galaxy M30 tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung’un uygun fiyatlı serisinin ilk modelleri olan Galaxy M10 ve Galaxy M20 geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Tanıtımının ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen Galaxy M20 satışlarına ülkemizde de başlandı. Bugün ise serinin daha üst seviye özelliklere sahip Galaxy M30 modeli tanıtıldı.

Super AMOLED ekran ve Infinity U tasarım

Samsung Galaxy M30, 6.4 inç boyutunda Full HD+ Super AMOLED ekran ile geliyor. Ekrana Samsung tarafından Infinity U adı verilen çentik eşlik ediyor. Bu çentik içerisinde ise 16 MP çözünürlüğünde f/2.0 diyafram aralığına sahip ön kamera yer alıyor. Exynos 7904 yonga setinden gücünü alan cihaz tercihinize göre 4 GB veya 6 GB RAM’e sahip. Depolama kısmı ise 64 GB veya 128 GB olarak duyuruldu. Ancak microSD kart desteği olduğu için depolama kapasitesini artırmanız mümkün.

Ayrıca Bkz.Huawei P30 ve P30 Pro detaylı görselleri sızdırıldı

5000 mAh boyutunda bataryaya sahip Galaxy M30 modelinin arka kısmında ise üçlü kamera paketi bulunuyor. Ana kamera sensörü 13 MP çözünürlüğünde ve f/1.9 diyafram aralığına sahip. Yardımcı sensörlerin ikisi de 5 MP çözünürlüğünde. Biri derinlik algılama işlemlerinde diğeri ise 123 derece geniş açı fotoğraf çekiminde kullanılıyor.

Samsung Galaxy M30'un siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği var. Fiyatlandırması ise 4 GB RAM + 64 GB depolamalı model için 210 dolar, 6 GB RAM + 128 GB depolama için 250 dolar olarak duyuruldu. Satışlarına ise 7 Mart tarihinde başlanacak. Büyük ihtimalle M20 modelinde olduğu gibi ülkemize de kısa süre içerisinde giriş yapacaktır.

Galaxy M30 özellikleri

• Ekran: 6.4 inç, 1080x2280 (Full HD+) Super AMOLED

• Boyutlar ve ağırlık: 159 x 75.1 x 8.4 mm, 175 gram

• İşlemci: Exynos 7904

• RAM: 4 GB / 6 GB

• Arka kamera: 13 MP (f/1.9) + 5 MP (derinlik algılama) + 5 MP (geniş açı)

• Ön kamera: 16 MP (f/2.0)

• Depolama: 64 GB / 128 GB

• Batarya: 5000 mAh

• Diğer:  Parmak izi (arka), 0,41 SAR değeri (kafa)

• Fiyatlandırma: 210 dolar (4 GB + 64 GB), 250 dolar (6 GB + 128 GB)

• şimdi bunu 2500 e satmaya kalkarlar halbu ki bunu 1800e satip m20 yi 1200 satmaliydilar(gerci kampanyalarla dusuyor fiyati baya).

• A50 modeli alınır gerisi hikaye diyeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzeeeeel OLED ekranlar ucuzluyor...IPSin mezarını kazmaya başlayalım

• Ne gerek vardı bu cihaza? M20’den bir ay sonra M30’u çıkarmanın mantıklı bir tarafı yok. İşlemci aynı. M20’nin AMOLED’li RAM takviyeli ve Pie sürümlü versiyonu olmuş. Aynısının laciverti. Bu da demektir ki bu modelin satması için M20’ye yıl sonuna doğru Pie güncellemesi gelir demek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet güzel olmuş bence. Oyunla işi olmayan, sadece nette sörf yapan sosyal medya kullanan kişiler için çok güzel. J7 pro nun varisi gibi olmuş. 5000 mah pil de efsane olabilir. Exynos 7904 ile 14nm de şahane ekran süreleri verebilir. Üstelik One UI ile geliyor.

• Gözüme kestirdim bu modeli. En büyük artısı batarya kapasitesi bana göre. Fiyatı da 2000 civarı ithalatçı garantisinden alınır muhtemelen.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Bu model her türlü daha çok satarki.

Bir kere m20de tft ekran var allah korusun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir telefon haberlerinde cihazın ebatları hakkında bilgi vermiyor donanımhaber. Neden?

• Exynos 7904 çöp. Oyun oynamayacaksanız 5000 bataryaya zaten ihtiyacınız yok. Oyun oynamak istersenizde exynos 7904 snapdragon 660 tan daha kötü. Snapdragon 660 lı 3500-4000 bataryalı ve daha ucuz bir telefon alın daha iyi.

m20 den iyi yanları amoled ekran, wifi ac, 3. arka kamera derinlik ölçüyor. Fiyatı ise 250 euro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 28 Şubat 2019; 12:23:4 >
  • PeYLeR. P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Tanıtım haberlerinde cihazla ilgili her türlü bilgiyi aktarmaya çalışıyoruz. Hatta gözden kaçan herhangi bir bilgi varsa diye çoğu haberimizde (bu haberde olduğu gibi) en alt kısımda özet niteliği taşıyan bir liste bulunuyor. Listenin ikinci maddesi de her zaman boyut ve ağırlıktır. Ancak Galaxy M30 örneğinde olduğu gibi bazı özellikler haber yayına girilirken açıklanmamış olabiliyor. Daha sonrasında bilgilere ulaştıkça yavaş yavaş güncelliyoruz. Boyutlar şu an habere eklendi.
    İlginiz için teşekkürler.

• Exynos gördüm benden uzak kalsın.

• IPS'ten nefret edenler doluşmuş... 2 yıl içinde "OLED BURN, OLED BURN..." diye fellik fellik dolaşacaklar forumlarda haberleri yok :)

• Huawei ve Samsung'un snapdragonsuzluk ısrarı sürüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
  • 5000mah pille bakalım pil performansı nasıl olacak

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    İpsdedw oldugu zaman siz fellik dolasmayinda amoled kullananlar etrafimda cok var oyle bisey olmadiklari icin siz cekememizlik icin buraya gelip kotuluyorusunuz gidin otede oynayin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla 2 bin altına satabilirlerse bence canavar gibi iş yapar. Bir iPhone kullanıcısı olarak 5000 mAh pil çok çekici geliyor. Harca harca bitmez oh ne güzel

• Sonunda lenovo p2 ye rakip geldi

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    Son 2 telefonum da Amoled, önceki ilk çıktığında alınan Galaxy Note 4 idi, 2 yıl geçmeden ekran sarardı, kendi orijinal servisinde değişti, 1 yıl geçmeden bir daha aynı sorun, sonra otobüs altında can verince Xiaomi'ye merak salmıştım, o zamanlardaki tek Oled cihazı olan Redmi Pro'yu aldım, 2 yıl geçmeden Oled Burn oldu, sonra ekran kırılınca yeni ekran taktırdım, yine Oled Burn... Şu anda klavyenin tüm harflerinin işlenmiş olduğu bir ekrandan yazıyorum :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.