Şimdi Ara

Xiaomi ve Light iş birliği yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Fiyat-performans konusunda amiral gemileri de dahil önemli işler başaran Xiaomi bununla birlikte bir noktada rakiplerinden geri kalıyor. O da kamera. Üst seviye sensörler kullansa da yazılım tarafında dokunuş şart. Bunu da Light firması ile yapacak.

Daha iyi kameralar

Son dönemde akıllı telefon pazarında kamera özellikleri öne çıkmaya başladı. Tek kameradan çıkıp bugün 5 kameralı kombinasyonlara kadar örnekler görüyoruz. Bununla birlikte mutfak kısmında yetenekli yazılımlara ihtiyaç duyuluyor.

Ayrıca Bkz.Vestel ve Google’dan Android TV ortaklığı

Huawei ve Leica ortaklığı sektörde en iyi örnek durumunda. Her geçen yıl daha iyi kameralar ortaya çıkıyor. Samsung ise kendi teknolojilerini entegre edebiliyor. Sony ve Nokia bu konuda Light firması ile ortaklık yapmış durumda.

Light firması geliştirdiği görüntü işleme birimi ile dikkat çekiyor. Sensörlerden elde ettiği veriyi en iyi şekilde işleyen birim bu sayede ana işlemciye de yük bindirmiyor. Ayrıca yonga setindeki görüntü işlem birimiyle de uyumlu çalışıyor. Nokia 9 PureView modelinde Light firmasının görüntü işlemcisi ve yazılımları görev yapıyor.

Xiaomi de yeni nesil telefonlarında bu imkanlardan faydalanmayı amaçlıyor. Akıllı telefonlardaki tecrübesini Light firmasının gelişmiş görsel işlem teknolojileriyle birleştirecek olan firma DSLR seviyesinde kamera kalitesine ulaşmaya çalışacak.

Şimdilik erken aşamada olduğu için hangi model veya modeller Light imzasını taşıyacak bilinmiyor ancak muhtemelen yılın ikinci yarısında bir hareketlilik olabilir. Bu da Mi Mix 4 veya Xiaomi Mi 10 amiral gemilerine denk geliyor.

• Aynen öyle, Mix 3 ve Mi 9 DXOMark'a bakarsak (ki inandırıcılığı yerin dibinde artık) güya Galaxy S9 Plus'tan iyi fotoğraf çekiyorlar, açıyorsun GSMArena'yı, ikisiyle de çekilmiş fotoğraflara bakıyorsun, hem gece hem gündüz S9 Plus bâriz daha iyi... Amacım kamera ve ses, yani multimedya ise 4000 civarına S9 Plus varken Xiaomi'nin yüzüne bakmazdım

• Önüne gelen kullanabiliyor o zaman.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mi 9 pek geride kalmadı zaten en üstlerde. Dxomark para yemese daha adil bir sıralama olur.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Kardeşim gsmarena da hile yapıyor bizzat tanık oldum. Geçen sene bir anket vardı oy verdim baktım oneplus finale gelmiş rakibi samsung galaxy note 8. Kazanıyordu oneplus ama bir gün sonra tam tersi oldu.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Ayrıca samsung telefonları yağlı boya etkisiyle çekiyor doğal değil çektiği renkler

• renega kullanıcısına yanıt
    Samsung doğalliktan biraz uzak bu doğru fakat diğerlerinde netlik namına hiçbir şey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi herşey güzel de işletim sistemi android.

• Aslında birden fazla kamera kullanmak yerine adam gibi 1 inçlik sensör koysalar gerçek bir kamera deneyimi yaşasak. Varsın 20 mm olsun cihaz. Kameranın yanında kalınlık çok da önemli bir konu değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Xiaomi herşey güzel de işletim sistemi android.
    CAHAL

Başka ne bekliyordun???
    Android işletim sistemi dünya genelinde %40.24 kullanım oranına sahip.
    Kaç yıllık Windows bile %36.58 kullanım oranına sahip. İOS %13.08 ile üçüncü sırada.
    OSX işletim sistemleri ise %5.4

Şimdi söyle bakalım hangisini kullanmak mantıklı?

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Başka bir şey kullanma şansı yok ki zaten.

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben ios kullanıyorum çok dez avantajları var. Bluetooth ile dosya gönderilmiyor. Jailbreak yapmak şart çünkü zamanla ana ekranın çirkinliği rahatsız ediyor. Arka plan resimlerini otomatikmen karartıyor. Klasörlerin rengi itici. Jailbreak yapınca da yeni uygulamaları kuramıyoruz, örneğin gopro uygulaması, adobe uygulamaları, web video cast uygulaması. Birçok uygulamanın ipad sürümü yok turktelekom, Hepsiburada, n11, lcwaikiki ve daha fazlası. Apk kurmak kolay ipa bulamıyorsun bulsan çalışmıyor. Tamir ücretleri de çok pahalı yenisini almak çok daha uygun.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    neyi

• Güzel haber artık bir xiaomi main olarak memnun edici.

Google ve nokia dışındakş tüm android telefonlar öyle

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Birşeyin çok kullanıldığı doğru olduğu anlamına gelmez.

Glikoz şurubu şuan neredeyse bütün şekerli gıdalarda, hatta balda bile kullanılıyor, DOĞRU MU? değil.
    Yada genetiği değiştirilmiş mısır vs. vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Birşeyin çok kullanıldığı doğru olduğu anlamına gelmez.

Glikoz şurubu şuan neredeyse bütün şekerli gıdalarda, hatta balda bile kullanılıyor, DOĞRU MU? değil.
    Yada genetiği değiştirilmiş mısır vs. vs.
    Gıda sektörü ile bunun ne alakası var zeki arkadaşım???
    Farklı sektörlerden birbirine örnek verilir de bu kadar zıt bir konuda olmaz bu örneğin.
    İnsan eleştirir de bari eleştirirken mantığını kullan!

Ben 7 yıl ios kullandım, 2 yıl iş için KKTC’ye gittiğimden yeni telefon almak zorunda kaldım, bu sefer android tercih ettim, hayatımın hatasıydı. Neyse ki geri döndüm.

ios ile bir bilgisayara bile “neredeyse” ihtiyaç duymuyorum (tabiki bilgisayar gerekli yanlış anlaşılmasın), mail, depolama, tasarım (katalok ve billboard) fotoğraf neredeyse herşeyi “akıcı bir şekilde yapan” kusursuz bir cihaz.

Tabiki düzeltilmesi gereken eksiklikleri var, buna da karşı değilim.

Sizin takıldığınız konulara ben çok takılmıyorum zaten duvar kağıdım düz siyah, bluetooth ile dosya gönderilmiyor demişsiniz sanırım başka android cihaza atarken kastediyorsunuz, çünkü ios cihazlar arası airdrop ile herşeyi atabiliyorum. Müziği kastediyorsanız, PC’den onu da kablosuz iTunes’sız atabiliyorum.

Bakış açısı ve kullanıma göre değişiyor kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 27 Şubat 2019; 19:20:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.