Şimdi Ara

Vestel ve Google’dan Android TV ortaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MWC 2019 fuarında Venüs V7 akıllı telefonunu tanıtan ve Venüs Z30 akıllı telefonunu satışa sunan Vestel televizyon tarafında da hareketli. Fuarda Google ile yaptığı yeni Android TV iş birliğini duyurdu.

Dev iş birliği

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ve Google Android TV ve IoT İş Birlikleri Direktörü Ariel Spivak’ın katıldığı toplantıda yeni nesil Android TV iş birliği ile ilgili detaylar verildi.

Ayrıca Bkz.Turkcell blok zinciri teknolojisini temel aldığı yeni çözümlerini tanıttı

İş birliğine göre Android Pie işletim sistemli yeni Android TV üretimini Vestel City’de yapacak olan firma Türkiye’den başlayarak Avrupa’ya ihraç etmeyi planlıyor. İlk televizyonların piyasaya çıkışı Mayıs ayını bulacak.

Televizyon sektöründe global çapta ihracat yapan Vestel’in ürün gamında pek çok akıllı özelliklere sahip televizyon bulunuyor ancak Android TV tarafına biraz uzak kalmıştı. Android 9.0 Pie işletim sistemli televizyonlar ile deneyim üst seviyeye çıkarken Google Assistant entegrasyonu da dikkat çekiyor.

Erdoğan diğer taraftan cep telefonlarında ÖTV’yi yüzde 50 oranına çıkaran yasa tasarısını sonuna kadar desteklediklerini ve bu kararın yerli üretimi artırmak adına çok önemli olduğunun da altını çizdi.

• Telefonları için iyi düşünmesemde, haberi okuyunca televizyonları için iyi niyetli düşünmüştüm ta ki son paragrafı okuyuncaya kadar. Ürettikleri cihazlarınız elinizde patlasın, girdiğiniz pazarlarda zarar edin emi!

Lan %50 ötv'yi yerli üretim için yararlı bulacağına desene; zaten alım gücü düşük halkımız için ötv'yi %25'den %50'ye çıkarmak yerine yerli üretimndeki ötv'yi %10'a düşürebiliriz, niye demiyorsun. Her ikisinde de sana giren çıkan yok. Vatandaşı niye silkeleme derdindesiniz.
    Vatanımı çok seviyorum,Atatürkçüyüm.

Ama sedece Vestel değil tüm Türk şirketlerinden ağızlarıyla kuş tutsalar ki bu zamana kadar olmadı ve bundan sonra da olmayacak televizyon satın almam ve aileme de tavsiye etmem.Çünkü biliyorum ki Türk şirketleri insanlarımızı kazıklama,kandırma ve yolma peşinde.Ayrıca Türk markalarından televizyon alan birisini gördüğüm zaman neden Türk markası aldığını anlayamıyorum.
    Gelecekten gelmeye gerek yok.
    Yaptıkları yapacaklarının teminatı.Bu belli.Geçmişte ne yaptılar ki gelecekte yapsınlar.Ancak milleti kazıkladılar.Zaten doğru düzgün arge yok,teknoloji üretimi yok.Ve ancak -yerli montaj- var.
    Ayrıca ben tükürdüğümü yalamam Allah'ın izniyle.Siz de kazıklanmaya devam edin.
  • Yerli üreticiler premium sınıf ürün noktasında yetersizler
    kaliteli ürünler ortaya koysalar neden tercih etmeyelim

• Vatanımı çok seviyorum,Atatürkçüyüm.

Ama sedece Vestel değil tüm Türk şirketlerinden ağızlarıyla kuş tutsalar ki bu zamana kadar olmadı ve bundan sonra da olmayacak televizyon satın almam ve aileme de tavsiye etmem.Çünkü biliyorum ki Türk şirketleri insanlarımızı kazıklama,kandırma ve yolma peşinde.Ayrıca Türk markalarından televizyon alan birisini gördüğüm zaman neden Türk markası aldığını anlayamıyorum.

• Telefonlar gibi olacaksa yandık. Vestel V10 GPS çalışmıyor.

• Yabancı ürünler daha kaliteli olduğu tartışılır örnek Samsung tv’ler
    sorunlar silsilesi lg ayrı bir problem forumlardaki bol bol şikayetler
    mevcuttur

• Ucuz olacak kaliteli olacaksa neden olmasın? Bende isterim Samsung yerine Vestel veya Türk Markasını almayı ama Vestel diyor ki hem çöp üreteyim hemde sana kazık fiyattan satayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ötv sana girseydi(telefonlarına*^+#) o zamanda desteklermiydin acaba ?

• Dediğiniz, tüm elektronik ürün kategorileri için geçerli değil bana göre. TV ve telefon konusunda haklı olabilirsiniz ama beyaz eşyada Arçelik ve/veya Profilo alırım ben. Ki buzdolabı, bulaşık makinesini yerli malı kullanıyorum.

• Aciklamada ne yaziyor fark etmediniz sanirim `` Hedef Avrupa pazarı.`` Turkiye'ye bir faydasi olmayacaginin farkindalar zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Yabancı ürünler daha kaliteli olduğu tartışılır örnek Samsung tv’ler
    sorunlar silsilesi lg ayrı bir problem forumlardaki bol bol şikayetler
    mevcuttur

Evet katiliyorum lamborghinininde kaliteli oldugu tartisilir sorunlar silsilesi ferraride ayri problem forumlardaki bol bol sikayetler mevcuttur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonları için iyi düşünmesemde, haberi okuyunca televizyonları için iyi niyetli düşünmüştüm ta ki son paragrafı okuyuncaya kadar. Ürettikleri cihazlarınız elinizde patlasın, girdiğiniz pazarlarda zarar edin emi!

Lan %50 ötv'yi yerli üretim için yararlı bulacağına desene; zaten alım gücü düşük halkımız için ötv'yi %25'den %50'ye çıkarmak yerine yerli üretimndeki ötv'yi %10'a düşürebiliriz, niye demiyorsun. Her ikisinde de sana giren çıkan yok. Vatandaşı niye silkeleme derdindesiniz.

• Gelecekten mi geldin de bunda sonra olmayacak diyecek kadar iddialı konuşuyursun, ben ne almam etmem yapmam diyenleri yaparken gördüm. Büyük konuşmamayı öğrenin sizi küçültmez, yüceltir.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Yaptıkları yapacaklarının teminatı.Bu belli.Geçmişte ne yaptılar ki gelecekte yapsınlar.Ancak milleti kazıkladılar.Zaten doğru düzgün arge yok,teknoloji üretimi yok.Ve ancak -yerli montaj- var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Tükürdüğümü yalamam malamam geç bunları tipik muhalefet olarak nefes alan birsin belli ettin kendini bu kafa yapınla, öyle bir yalarsın kiii keşke beni şaşırtsa idi biriniz nelerini gördükten sonra artık gülerek okuyorum veya dinliyorum böyle diyenleri. Sen fikirlerini kendine sakla Vestel günden güne büyüyor senin istediğin gibi değil diye bir kuruluş bitmez çöp olmaz aksine daha da büyür yanlış bilmiyorsam 5 milyar tl mi dolar mı ne şirketin gücü olmuş sen kalkmış hayal dünyası yaz burada ve şunu unutma ki Samsung gökten inmedi ve 200 milyar dolarlık şirket olarak aramıza katılmadı.

• Vestel kendisini satın alanlar kadar milliyetçi olsa hala daha oturmamış TV yazılımı piyasası için kendi yazılımını geliştirmeye çalışırdı. 1-2 yıla Android TV ayarına gelirlerdi zaten.

• Şu son paragraftaki ÖTV lafı yüzünden Vestel alır veya aldırırsam Allah da benim belamı versin! Zaten son hamleleri sebebiyle marka antipatik geliyordu, üstüne tüy diktiler.

• bide hedef Avrupa pazarıymış vaykinevay. Ocaklardan iran, ırak, suriye.

• Vergi %65 ve bunu destekliyormuş beyfendi.

Teknolojinin ulaşılabilir olmadığı bir ülkede teknolojik gelişiminde yaşanamayacağına hala kafası basmıyor zatialinin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vestel Tv aldım ve hiç pişman olmadım. İnsanların tepkisinin bu kadar yüksek olmasını da anlamıyorum. 3D film izliyorum, Netflix kullanıyorum, Youtube'da dolaşıyorum sorun çıkarmıyor. Başka ne yapacaktı? Bugün baktığınız zaman kaliteyi düşürmemiş bir tane marka var mı? Apple, iphone'lar yavaşlasın ve insanlar yenisini alsın diye güncelleme yayınladığını itiraf etmedi mi? Bu yüzden ceza yemedi mi? Ünlü Alman sanayii skandallarla çalkalanmadı mı? Hiç kimse masum değil arkadaşlar. Yanlış bilmiyorsam yerli mal alırsak para dışarı çıkmaz içeride kalır ve belki bir gün biz cari fazla veririz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.