Şimdi Ara

Dünyanın ilk 1TB microSD kartı duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hafıza kartları sektöründe yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Daha hızlı Express standardının duyurulmasının ardından 1TB kapasite de kendisine yer bulmaya başladı. SD kartlardan sonra microSD kartlar da 1TB kapasiteye terfi etti.

En yüksek kapasitede

SanDisk ve Micron tarafından duyurusu yapılan microSDXC kartlar 1TB kapasite ile segmentinde rekor kırıyor. UHS-I performans standardı yanında akıcı uygulama başlatma A2 ve video oynatma V30 standartlarını da taşıyor.

Ayrıca Bkz.Qualcomm Quick Charge artık kablosuz

Yeni microSD kartların hızları firmaya göre değişiyor. SanDisk kartın yazma hızı 90MB/s, okuma hızı 160MB/s olarak gerçekleşiyor. Micron marka kartın ise yazma hızı 95MB/s seviyesini geçerken okuma hızı ise 100MB/s olarak ölçülmüş.

SanDisk 1TB microSDXC kartın fiyatı 449$ ve Nisan ayında piyasada olacak. Micron ise henüz bir fiyat açıklamadı ve yaz aylarına doru kartın piyasada olması bekleniyor.

• Bir zamanların hayalleri sonunda gerçek oldu.

• 10 seneye kalmaz ciklet parası olacak.

• nanosd haberi yapmışlardı Huawei marka. Onlar çıkınca bunların yüzüne bakılmaz

• SSD ve microSD lerin performans farkları boyutlarıyla ne kadar alakalı? SSD kadar hızlanmaları mümkün değil mi microSD lerin.

• Yok hala güvenemiyorum şu küçücük kartlara :) Her ne kadar fazla çıkarıp takmasam da her an bozulacakmış gibi hissettiriyor bana. Bundan dolayı da yedeği olmayan dosyaları microSD kartta tutmuyorum pek.

• Micro SD Express standardını destekleseydi en azından.
  • 15 sene once 256 mb mp3 calarim vardi. 80 sarki atip cd calardan kurtuldugumuz icin seviniyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatsa52 -- 26 Şubat 2019; 3:14:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatsa52

15 sene once 256 mb mp3 calarim vardi. 80 sarki atip cd calardan kurtuldugumuz icin seviniyorduk.
    2003 de lexar marka 1 gb lik compact flash karta bir asgari ucret para vermistim, o zaman da en fazla 256mb vardi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    ilk kişisel bilgisayarımda 52MB hdd vardı...
    işlemci ise intel 386sx25

• İlk aldığım micro sd 128 mb dı. O kadar veriyi nasıl şu küçücük şeyin içine sığdırmışlar diye hayret ettiğimi hatırlıyorum. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 26 Şubat 2019; 10:58:59 >
  • fuckulteli kullanıcısına yanıt
    SSD'lerde yer geniş olduğundan birden fazla yonga konup paralel erişimle(Raid 0 mantığı yani) hız katlanabiliyor. MicroSD kartta tek yonga oluyor. 160 MB okuyan yongadan 10 tanesini tek kontrolcüye yan yana bağlarsan GB seviyesinde okuma elde edersin.

Hızı kısıtlayan bir unsur da SD kartların 4 bitlik paralel bir arayüz kullanmaları. Paralel iletişim yüksek hızda signal skew dediğimiz, bitlerin eşzamanlılığının bozulması problemi yaratmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 26 Şubat 2019; 11:26:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bekleniyordu zaten o yüzden şaşırtmadı.
  • Bundan 10 yıl önce Nokia N82’de 16 GB kart kullanıyordum da millet oha diyordu. Tabi o zamanlar daha millet en fazla 4-8 GB kart kullanıyordu. 1 TB HDD bile yoktu o zamanlar şimdi ise hafıza kartları 1 TB. Nereden nereye geldi teknoloji.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    hey gidi günler hey
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.