Şimdi Ara

Leica Q2'nin detayları ortaya çıkmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Leica hayranları uzun süredir Leica Q modelinin bir halefini bekliyor. Zira önceki kameranın piyasaya çıkmasından bu yana neredeyse dört yıl geçti ve yeni modelin raflardaki yerini alması heyecanla bekleniyor. Muhtemelen 6 Mart tarihinde gerçekleşecek olan lansman öncesinde Leica Q2'nin ilk sızıntıları da ortaya saçıldı.

4K video kayıt özelliği

Yeni sızan Leica Q2 fotoğrafları, birkaç görsel değişiklik dışında cihazın selefi ile aynı tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Fotoğraflar Leica Q2'nin suya karşı dayanıklı olacağı söylentilerini de doğrular nitelikte. Asıl büyük değişikliklerin ise fotoğraf makinesinin ana özelliklerinde olması bekleniyor.

Leica Q2 modelinde 24 megapikselden, 47 megapiksel çözünürlüğe bir sıçrama olacağı söyleniyor. Ayrıca cihazın 4K video kayıt desteği de sunacak olması kuvvetle muhtemel. Şirket şu an için bunların hiçbirini onaylamasa da sektöre yakın kaynaklardan gelen sızıntılar bu şekilde. Leica Q2'nin tüm özelliklerini öğrenmek içinse, 6 Mart tarihini beklemekten başka çaremiz yok.

• Teknoloji gelisiyor, eski kocaman fotograf makinelerinin yerini artik daha kolay tasinabilir fotograf makineleri alacak. ilerde bu lenslerin de yerini daha kucuk boyutlu sivi lensler alacak.
    Tasinabilirlik cok onemli birsey. Ben cebimde tasiyabilecegim profesyonel ozelliklere sahip bir fotograf makinem olsun isterdim, insanlarin bircogu da boyle olmasini ister diye dusunuyorum.
  • lens é sözün yok,
    ama gövde o lensi pekte iyi taşıyamamış çocuk oyuncağı gibi !

• Teknoloji gelisiyor, eski kocaman fotograf makinelerinin yerini artik daha kolay tasinabilir fotograf makineleri alacak. ilerde bu lenslerin de yerini daha kucuk boyutlu sivi lensler alacak.
    Tasinabilirlik cok onemli birsey. Ben cebimde tasiyabilecegim profesyonel ozelliklere sahip bir fotograf makinem olsun isterdim, insanlarin bircogu da boyle olmasini ister diye dusunuyorum.

• csh kullanıcısına yanıt
    insanlar artık cebinde hem fotoğraf makinesi, tv, tablet, telefon olsun istiyor
  • valla ben de şöyle ufak ama işlevsel bi aynasiz makinem olsun isterim
    telefonlar hala makine performansini veremiyor
    yaninda bi tane makina olsa hemen cepten cikarip cekmelik iyi olur ama makinalar pahali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    çekirgenin gördüğü ile filin gördüğü
    veya şahinin gördüğü ile devenin gördüğü bir değil !
    teknoloji her şeyi ufaltılması değil !
    ihtiyaça göre şekil almasıdır.
    büyük lens olduğu için fotoğrafçılıkta büyük bir gövde var !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

çekirgenin gördüğü ile filin gördüğü
    veya şahinin gördüğü ile devenin gördüğü bir değil !
    teknoloji her şeyi ufaltılması değil !
    ihtiyaça göre şekil almasıdır.
    büyük lens olduğu için fotoğrafçılıkta büyük bir gövde var !
    Eskiden bilgisayarlar bir oda buyuklugundeydi (Eniac ornegin). Simdi cep telefonlarinda, akilli saatlerde bilgisayar var. Fotograf makineleri de bu sekilde olacak. Teknoloji ilerledikce cep telefonlari gibi cihazlar daha fazla profesyonel fotograf makinesi ozellikleri kazanacak. Profesyonel fotograf makinelerinin ozellikleri artacak ama boyutlari kesinlikle kuculecek. Sivi lens gibi teknolojiler sayesinde artik dev lenslere ihtiyac kalmayacak.
  • Önceki model 4 bin dolar civarlarında bu da en az 5 binden gelir. Yurt dışında yaşayan biri için güzel cihaz.
    taşınmayan sabit sistemleri örnek olarak gösterirsen
    cep telefonunu çamaşır makinesi olarak görürsün !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

taşınmayan sabit sistemleri örnek olarak gösterirsen
    cep telefonunu çamaşır makinesi olarak görürsün !
    Buyuk olasilikla gun gelecek camasir makineleri de daha tasinabilir hale gelecek. Belki camasir makinelerine de gerek kalmayacak gelecekte. Teknolojiye biraz daha genis acidan bakmanizi oneririm. Degismeyen tek sey degisimin kendisidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.