Şimdi Ara

Samsung Galaxy M30 modeli 27 Şubat tarihinde tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung tarafından ülkemizde de satışlarına başlanan M serisi, uygun fiyatlı bir çözüm olarak karşımıza çıktı. Bu serinin M10 ve M20 modellerinin ardından daha üst seviye özelliklere sahip M30 hakkında bazı sızıntılar görülmüştü. Bugün ise Samsung Hindistan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Galaxy M30’un 27 Şubat tarihinde tanıtılacağı öğrenildi.

Super AMOLED ekran ve üç arka kamera

Galaxy M30 modeli serinin diğer telefonlarından farklı olarak 6.4 inç Super AMOLED ekrana sahip. Ayrıca paylaşılan resmi görselde üç arka kameraya sahip olacağı da öğrenildi. Ana kamera 13 MP, yardımcı kameraların her ikisi de 5 MP çözünürlüğünde. Bu yardımcı kameralardan biri derinlik algılama, diğeri ise geniş açı sensörü olarak görev alacak. Ön tarafa geçtiğimizde su damlası çentik (Infinity U) içerisine konumlandırılmış 13 MP ön kamera bizleri karşılıyor. Exynos 7904 yonga seti, 5000 mAh batarya, 4 GB RAM ve Android 8.1 işletim sistemi gibi noktalarda ise M20 modeliyle aynı donanıma sahip olması bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S9+ ile 1 yıl, hâlâ alınır mı?

Samsung Galaxy M20 ülkemizde 1799 TL gibi oldukça rekabetçi bir fiyatla satışa sunuldu. Galaxy M30 modelinin de geleceğini tahmin etmek yanlış olmayacaktır. Akıllı telefonun fiyatı hakkında net bir bilgi şu an için bulunmuyor.

• 2500 olsun kosa kosa alcam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sırf batarya için alınabilir işlemci fena değil AnTuTu 100k üzerinde olması bir kaç sene sıkıntısiz kullanmaya yeter tabiki 2000 tl civarı bir fiyattan gelirse alınabilirligi yuksek olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatı uygun tutarlarsa çok satar
  • hala rekabetcı fıyat denmış ayıp ama - hindistanda perakende fiyatına vergi koy yine 1500 etmiyor 1800 den çıkmış yanına 250 lira çek yine 200 liralık kod veriliyor yani fiyatın şişirme olduğu belli buna rağmen rekabetçi fiyat diyorsunuz ....

• M20 faciasından sonra (bknz TFT ekran) daha iddalı bir fiyatla gelmesini bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cryzboy43

hala rekabetcı fıyat denmış ayıp ama - hindistanda perakende fiyatına vergi koy yine 1500 etmiyor 1800 den çıkmış yanına 250 lira çek yine 200 liralık kod veriliyor yani fiyatın şişirme olduğu belli buna rağmen rekabetçi fiyat diyorsunuz ....
    aynen öyle, telefonda da aracılar cukkalıyor operatörler özellikle, neden sonra internetten alış veriş yapılan siteler yüzde 10-20 iskonto çakıyor? çünkü aracılar aşırı kar marjı ile satıyor.
  • Keşke gereksiz kamera ekleyeceklerine adam gibi tek kamera koyup gpu yu yükseltseler. Şöyle snapdragon 660 ile 710 arasında bir performans sunabilse. 2000 den fazla verilmez. 1900 e snapdragon 710 lu meizu x8 var. Bataryası için 2k verilebilir ama 2k dan fazlası israf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 18 Şubat 2019; 18:32:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Keşke gereksiz kamera ekleyeceklerine adam gibi tek kamera koyup gpu yu yükseltseler. Şöyle snapdragon 660 ile 710 arasında bir performans sunabilse. 2000 den fazla verilmez. 1900 e snapdragon 710 lu meizu x8 var. Bataryası için 2k verilebilir ama 2k dan fazlası israf
    SD 710 da iyi bir işlemci değil hocam. SD 710 a sahip 3 farklı markadan telefon kullandım. 3 ünde de frame atlamaları oldukça belirgindi. Mate 20 lite, meizu 16x ve Mi8 se... Bence sd710 sadece pazarlama başarısıdır öteye gitmez. Bu işlemciye sahip telefonu almaktansa sd835 li telefon almak çok daha mantıklı olur...

• xTheXx X kullanıcısına yanıt
    Snapdragon 710, 835’e performans olarak çok yakın. Yakın fiyatta tabiki snapdragon 835 tercih edilir ama ben 2000 lira altında snapdragon 835 li telefon bilmiyorum. Snapdragon 660 fortnite mobile gücü yetmezken 710 baya akıcı oynatabiliyor buda gpu farkından kaynaklanıyor. Mate 20 litedeki kirin 710 zaten snapdragon 710 dan çok daha geride snapdragon 660 benzeri güçte.

• Beğenmedim özelliklerini, yeni telefona geçecekler için heyecan uyandıracak telefon değil.
  • quote:

Snapdragon 710, 835’e performans olarak çok yakın. Yakın fiyatta tabiki snapdragon 835 tercih edilir ama ben 2000 lira altında snapdragon 835 li telefon bilmiyorum. Snapdragon 660 fortnite mobile gücü yetmezken 710 baya akıcı oynatabiliyor buda gpu farkından kaynaklanıyor. Mate 20 litedeki kirin 710 zaten snapdragon 710 dan çok daha geride snapdragon 660 benzeri güçte.
    Özür dilerim mate 20 lite karışmış araya :) buradaki yorumlara göre konuşursam hani 2000 civarı olursa alırız diyenler var onlar hitaben konuştum aslında. Yani 2000 civarı para verilecekse sd835 li tercih edilmeli bana göre

• quote:

Orijinalden alıntı: mhrUca

2500 olsun kosa kosa alcam
    2000 tl olursa alırım 2500 tl paraya samsung almam (samsungda hala batarya sorunu devam ediyor - ses kalitesi çok kötü telefon konuşmasını duymuyorsun)

2500 - 2800 tl ye Honor Note 10 alırım amoled ekran, kirin 970, 8 gb, 5000 mah
    https://www.gsmarena.com/honor_note_10-8799.php

donanım berbat
    kamera berbat
    ses kalitesi kötü
    batarya sorunlu bir telefona 2500 tl verecen (1500 tl ye amoled GM9 pro al samsungdan daha fazla batarya ömrü sunuyor kamera ve sesi daha iyi)

hele tüm samsunglarda değiştirilebilir bataryalara bakın (bataryayı çıkartın tekrar yerine takın şarj süresi uzadığını gördüm komedi)

samsung m30 fiyatına Snapdragon 855'li Xiaomi Mi 9 şaşırmayın

En çok LG firmasına kızıyorum LG G7 ThinQ 3000 mah batarya koymuşlar şu telefona 5000 mah koysalar piyasayı alak bullak ederdi

Ekran amoled ekrandan güzel (1000 nit)
    Ses mükemmel
    Donanım çok iyi
    Tek kötü yanı batarya sırf bu yüzden telefon ölü hiç akıllanmıyor LG aynı sony gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Şubat 2019; 19:34:57 >

• xTheXx X kullanıcısına yanıt
    Mate 20 lite sd710 a göre çok daha zayıf bir işlemci ama. sd 710 orta segment işlemci zaten üst düzey performans beklememek gerekir.

• yıl olmuş 2019 5 MP kamera mı olur o kadar kısmışlar ki 20 yıl öncesindeki 3 MP kamera koysaydılar

önü arkası yok 5 MP kamera olmaz yukarıda 2000 tl veririm demiştim bunu görünce 1500 tl vermem

GM9 Pro Bu telefondan daha iyi

Xiaomi Redmi Note 7 1200 tl küsüre satılan telefona bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Şubat 2019; 19:45:2 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    O 5 mp kameralar derinlik sensörü ve geniş açı.

• quote:

O 5 mp kameralar derinlik sensörü ve geniş açı.
    farketmez ürünü satarken 12 - 16 mp parası alıyor ürünü 1500 tl satacaksa kabul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 18 Şubat 2019; 22:7:56 >
  • Oraya çentik koyana kadar üst çerçeveyi alt çerçeveyle eşitleyip kamerayı oraya yine sığdırabilirdi ama yok yapmaz çünkü bu aralar su damlası çentik saçmalığı moda.

• Türkiye ye ne zaman gelecek. Batarya performansı çok iyi gibi karşılaştırmalarda
  • m30 pil testlerinde iyi görünüyor yeni lenovo p2 geliyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.