Şimdi Ara

TUSAŞ, milli muharip uçağının yeni bir videosunu yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
0
Favori
5.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yurt içi imkan ve kabiliyetler ile tasarlanan modern uçakların üretilmesi amacıyla başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi kapsamında geliştirilen uçağın sahip olacağı tasarım ve özellikler hakkında bilgiler veren yeni bir video yayınlandı. Milli Muharip Uçak, 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak envanterden çıkarılması planlanan F-16’ların yerini alacak.

Milli Muharip Uçak kapsamında üretilen uçakların Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi planlanan F-35A uçakları ile birlikte görev yapması ve 2070’li yıllara kadar envanterde kalması öngörülüyor. Azami hızı 2 mach (2450 km/s) olacağı belirtilen Milli Muharip Uçağı’nın tavan irtifası yaklaşık 17 bin metre olarak gösteriliyor. 19 metre uzunluğa sahip uçağın kanat açıklığı 12 metre, kanat alanı ise 60 m2 olacak.

Geçtiğimiz aylarda milli muharip uçağının yerli motorla uçmasına yönelik çalışmalar kapsamında Savunma Sanayii Başkanlığı ve TRMOTOR arasında anlaşma imzalanmıştı. Projeyle ilgili yeni detaylar geldikçe siz değerli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

• seçim is Loading.

• seçime özel video yapmışlar..

• Maşallah maşallah. Gurur duy Türkiye
  • Yanlış anlaşılmasın kötülemiyorum ama daha güzel bir video olabilirdi fazla amatör kaçmış. Mesela 6 yıl önce yayınlanan Saab Gripen NG videosu :https://www.youtube.com/watch?v=oKlQyPOiRuE

• milli muharip uçağın yeni bir videosu değil animasyonu, clickbait olmuş biraz

• TUSAŞ, milli muharip uçağının yeni bir videosunu yayınladı
  • Seçim öncesi yerli uçak haberini göremeyince "acaba yerli uçak göklerde değil mi" diye endişelenmiştim bir an.

• Uçağın ilk başta F-110 motoru kullanacağı düşünülüyor. Tek F-110 motoruna sahip F-16 2,2 mach hız yaparken çift F-110 kullanacak MMU nasıl 2 mach hız yapar?

Zaten ölü doğmuş bir proje bu. Hiçbir firma ciddiye alıp sahiplenmedi bu projeyi. Normalde firmalar böyle bir yağlı kapının üzerine atlar. Civatasını bari ben üreteyim der. Çünkü yarım asır düzenli ekmek yiyecek bu işten. Ancak atılmış hiçbir adım yok. 2011 yılında başladı bu proje arkadaşlar. 8 yılda prototipi görmemiz lazımdı. Daha tasarım aşamasını geçemediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahaha yalanlara bak. 2030 yok 2070 atın nasıl olsa sorgulayan yok, hesap soran yok. Uzun zamandır yerli otomobil haberi gelmiyor, hazır seçim varken haberini yapın. 2011 den beri yok uçağımız göklerde, yok yerli araba diye diye kaç seçim insanların milli duygularını sömürdünüz.

• barış bey kaynağınız anadolu ajansı ise linkini koyunuz lütfen

• Hayaller yerli uçak, yerli otomobil. Hayatlar patates soğan kuyruğu.

• ONY86 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kaynağım DonanımHaber'de daha önce yayınladığımız haberler ve TUSAŞ'ın yayınladığı video. O da haberde var zaten. AA'dan almış olsaydım linkini kaynak olarak eklerdim. Yorumunuz için teşekkürler.

• Her seçim... ile başlayan ve yerin dibine sokmak ile mükellef, otomatiğe bağlamış, tek düze yorumlar yükleniyor...

• Demek ki yerli otomobil videosu daha bitmemiş... Seçimede az zaman kaldı.
  • 10 senede hiçbir parçası yapılamayan bir araba var arkadaşlar araba. Bu uçak en erken kaç yıl sonra gelecek zannediyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Saab uçak üretseydi işimiz kolaydı. Ama Saab uçak üretmediği için zorlandık

• üzmeyin iktidar düşmanlarını, hemen kaldırın videoyu.
  • Bunalara inana kaldımı ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.