Şimdi Ara

BENQ FP94VW 19' GENİŞ EKRAN HDMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
0
Favori
24.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu monitör baya güzel bi alete benziyor fakat almışken 20" yada 22" sini almak istiyorum acaba trde bunun 20 yada 22" olanı varmı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27724

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosquito -- 21 Nisan 2007; 11:02:52 >

• Bu monitörün 24" olanı vardı Vatan'da ama fiyatı 1600YTL
    20 veya 22" başka yok TR'de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Bu monitörün 24" olanı vardı Vatan'da ama fiyatı 1600YTL
    20 veya 22" başka yok TR'de.

• Paket içinden hangi kablolar çıkıyor acaba? Monitör üç tipte bağlantıyı desteklese de her üç kabloyu da pakete dahil etmiş olamazlar değil mi?
  • pakette maalasef HDMI kablo mevcut değilmiş. Geçen hafta sonu Vatana gittim gördüm, gerçekten nefis bir monitör. Bu BenQ'nun getirdiği 2.HDMI lı monitör oldu, adamlar HDMI devrini başlattılar.
    Merak ettiğim HD desteklii cihazla bu monitörün nasıl çalıştığı, abisi 24" bir efsane oldu zaten ama bu nasıl acaba ?
  • bu monitörde kullanılan panel: p-mva. panel yönünden de sıkıntı yaratmayacak bir monitör.
  • Cumartesi günü hiç aklımda yokken gittim bir "BENQ FP94VW" aldım vatandan (satışçı arkadaşların tavsiyesiyle). "casparza"nın da dediği bigi paketten analog ve dvi kablosu çıktı HDMI kablosu vermiyor.

Kalitesine gelince, tek kelimeyle mükemmel, renkleri çok canmlı ve parlaklığı iyi. Renk modları gerçekten kullanışlı. Hiç ölü piksel yok, gerçi sıfır ölü piksel garantisi var ve vatan bu konuda çabuk değişim garantisi veriyor.

19"widescreen LCD mönitör almayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
  • İyide monitördeki HDMI girişine PC yi nasıl bağlayacaksınız!
    Ekran kartı HDMI çıkışlı bildiğim kadarıyla sadece Sapphire in tek bir modelinde var???

Yani HDMI girişi olmasının ne gibi artısı var?

Yada şöyle bağlantı olurmu DVI-HDMI ile ekran kartından DVI ile çıkıp monitöre HDMI dan girme??
    +HDCP desteği varmıdır???(bundan hiç bahsedilmemiş özelliklerinde?? örneğin LG nin 1760/1960
    serisinde bu destek vardır)

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 24 Nisan 2007; 23:36:59 >
  • HDMI girişi PC'den ziyade hddvd player , playstation3 vb. bağlamak için konulmuş bence
  • HDMI geleceğe bir yatırım aslında şu an bence. Evet sadece sapphire de var sanırım hem ekran kartı olarak hemde anakartta ama "dark-knight" ın dediği gibi aldığın bir monitöre divx player, hd dvd player, ps3 vs. , uydu alıcı bağlamak güzel bir düşünce .
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

+HDCP desteği varmıdır???(bundan hiç bahsedilmemiş özelliklerinde?? örneğin LG nin 1760/1960
    serisinde bu destek vardır)

Selamlar

Evet var, özellikleri yazılırken "DVI-D HDCP port" şeklinde yazıyor. Aslına bakarsan bir mönitörün üzerinde HDMI girişi olup HDCP desteği olmaması, bir cihazın üzerinde kulaklık çıkışı olması fakat kulaklık bağlayınca ses vermemesi gibi bir şey.
  • bunu ps3 te kullanan varmı varsa resim ekleyebilir mi?
  • bu monitöre uydu alıcı bağlanabiliyomu
  • @albani
    Onboard ekran kartımın HDMI çıkışı var. Ona bağlayacağım.

@Chillout
    HDMI geleceğim görüntü ve ses standartıdır. Yakın bir zamandan sonra piyasada bulacağınız tüm ses ve görüntü ürünleri HDMI destekli olacaktır. Bu sayede bu ürüne tüm bu ürünleri bağlayabileceksiniz.
  • "HDMI out" olayı bugün için gereksiz,zaten ilerde bu olay yerleşince ki o zaman bizim sistemlerde
    toptan bir kere daha değişir nasılsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

en fazla 2 sene sonra neredeyse bütün monitörler "HDMI in" olacaktır!!! +piyasaya bir sürü
    "HDMI out" G.card çıkacaktır vede bizler için seçenekte çoğalacaktır,hele piyasaya çıksın
    HDMI out lu G.Card lar ki şuanda en baba card larda bile koymamış adamlar!!!

-Burada yine bir cinlik yapıyor birileri!!
    Bir parti card satılacak sonra HDMI li cardlar gelecek!!
    Bu işi organize edenler(en başta Taiwan lılar)neyi ne zaman çıkaracaklarını bilecekler!!
    Selamlar
  • Yahu ne demek gereksiz. "Bence" diyin bari.

Benim hem görüntü hem ses çıkışım HDMI. Benim için de gereksiz mi sizce? Eğer öyleyse boşuna almayayım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: luxaeterna

Yahu ne demek gereksiz. "Bence" diyin bari.

Benim hem görüntü hem ses çıkışım HDMI. Benim için de gereksiz mi sizce? Eğer öyleyse boşuna almayayım...

Senin olayı anlamadığın yada benim bir üstteki mesajı yanlış algıladığın aşikar dostum!

Bir tek sende olan örneği,örnek diye gösterme,güncel değil olay ve tek Sapphire
    1600Pro da bir HDMI li model yapmış!!!!!!!!!!G.Card olarak,dolayısıyla bugün için
    erken lafı bile gereksiz!

Hani piyasada bütün yeni nesil card lar HDMI lı olsa yada bırak hepsini 3-5 modelde olsa,yine yok yaw!!!
    Keza HDMI In olan monitör bile yokken!!!yani bundada epeyi bir markada olsa amenna ama yok işte!

Ama ilerde elbette ki bu bile en az bir iki seneyi alacaktır ve dediğim gibi zaten Vista-Direct10 v.s
    biz zaten yeni yeni sistemler alacağız!!!

Selamlar

• Öncelikle aramızda "dostluk" gibi bir ilişki olduğunu sanmıyorum, yoksa benim bildiğim bir tanışıklığımız mı var?

Tartışma ortamı yaratmak herhangi bir forumdaki son amacımdır. Buna karşın forumlarda üyelerin kendi fikirlerini bu kadar iddialı bir şekilde genel geçer doğrular olarak sunması beni son derece rahatsız ediyor.

Durup, konuşmayı objektif gözlerle yeniden gözden geçirin. Biz monitörün X özelliği var mı, Y özelliği var mı diye konuşurken siz X özelliği çok gereksiz bir özellik diye araya giriyorsunuz. Hatırlatırım ki size göre "gereksiz" olan bir özellik bir başkasına göre en gerekli özellik olabilir. Örnek vermek gerekirse benim ON-BOARD grafik çözümü kullanan anakartımın üzerinde D-SUB ve HDMI çıkışları var. Ben sisteme ekstra kart takmadan en iyi görüntüyü almak için HDMI çıkışını kullanmak istiyorum. Bilmiyorum bunu yapmak ve bunu en iyi ve etkin şekilde nasıl yapacağımı tartışmak için sizden izin almak mı zorundayım...

• bencede gereksiz diye bişe yok
    o zaman dx10kart da almayalım nası olsa 1 sene sonra bütün kartlar dx10 olucak diye
  • Ortam biraz kızışmış anlaşılan.
    sizde HDMI desteği olduğuna göre RS690G yongasetli bi anakart var MSI veya Saphhire.
    Bence hem anakartınızın desteklemesi açısından hem de geleceğe yatırım açısından çok ii bir tercih olur bu ürün.
    quote:

Orjinalden alıntı: luxaeterna

Öncelikle aramızda "dostluk" gibi bir ilişki olduğunu sanmıyorum, yoksa benim bildiğim bir tanışıklığımız mı var?

Tartışma ortamı yaratmak herhangi bir forumdaki son amacımdır. Buna karşın forumlarda üyelerin kendi fikirlerini bu kadar iddialı bir şekilde genel geçer doğrular olarak sunması beni son derece rahatsız ediyor.

Durup, konuşmayı objektif gözlerle yeniden gözden geçirin. Biz monitörün X özelliği var mı, Y özelliği var mı diye konuşurken siz X özelliği çok gereksiz bir özellik diye araya giriyorsunuz. Hatırlatırım ki size göre "gereksiz" olan bir özellik bir başkasına göre en gerekli özellik olabilir. Örnek vermek gerekirse benim ON-BOARD grafik çözümü kullanan anakartımın üzerinde D-SUB ve HDMI çıkışları var. Ben sisteme ekstra kart takmadan en iyi görüntüyü almak için HDMI çıkışını kullanmak istiyorum. Bilmiyorum bunu yapmak ve bunu en iyi ve etkin şekilde nasıl yapacağımı tartışmak için sizden izin almak mı zorundayım...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.