Şimdi Ara

Aynasız Fujifilm X-T30 duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• APS-C aynasız kamera segmentine yönelik duyurularına devam eden Fujifilm son olarak X-T30 modelini duyurdu. Yeni aynasız kamera X-T20 modelinden daha iyi özellikler sunarken X-T3 amiral gemisinden bazı özellikleri miras almış.

Fujifilm X-T30 özellikleri ve fiyatı

Fujifilm X-T30 kamera modelinde X-T3 modelinin 26.1MP çözünürlüğündeki X-Trans CMOS 4 BSI sensörü ve 4 çekirdekli X-Processor görüntü işlemcisi miras alınıyor. Böylece daha iyi görüntü kalitesi ve daha hızlı çekim hızları elde ediliyor. Ayrıca -3.0 EV ölçüsündeki düşük ışıklarda bile odaklama yapabiliyor.

Ayrıca Bkz.Canon’un yeni tam kare aynasız makinesi EOS RP duyuruldu

8-bit 4:2:0 ile 4K 30p video kaydı yapabilen sensör bununla birlikte HMDI üzerinden 10-bit olarak görüntü verebiliyor. Sensör neredeyse tam piksel 6K çözünürlükte okuma yapabiliyor ve bunu 4K çözünürlüğe indirgenebiliyor. Böylece çok daha keskin videolar elde ediliyor.

Makine sürekli çekimde 8fps, elektronik deklanşör ile 30 fps hızlara ulaşabiliyor. Bununla birlikte küçük tampon bellek ve düşük SD kart hızları nedeniyle daha uzun çekimlere izin verilmiyor.

Makinenin ses çıkışı USB Tip-C üzerinden sağlanıyor. Dönebilen LCD ekran dokunmatik özelliğe sahip ve odaklama için bir joystick de var. Gövdenin ağırlığı 383 gram civarında. Tek bir UHS-I kart 200MB/s hızlarına kadar çıkabiliyor.

Fujifilm X-T30 modeli gövde olarak 899$ fiyat etiketine sahip. 18-55mm lens ile birlikte 1299$ oluyor. 16mm f/2.8 geniş açı lens ise 400$ seviyesinden satılacak. Sonraki dönemde yayınlanacak güncelleme ile makineye dar alanda göz ve yüz takibi özelliği de eklenecek.

• şu fujilerin tipi gerçekten süper ama fiyatları biraz tuzlu işte

• Sen X-Trans gibi millete Full Frame 5D Mark'larını bıraktıracak APS-C sensör yap ama bunun reklamını düzgün yapama, anca bilenler kullansın... Ayrıca halen daha şu X-Trans sensörün Full Frame'ini yapamadın ya, alacağın olsun Fuji... Aslında o X-Trans sensör üzerinde uğraşıp telefonlarda kullanılabilecek X-Trans sensör yapıp ultra keskin Fujinon lenslerle destekleyecek var ya ama nerdeee anca kendi ufacık kitlene odaklan Fuji, bir X-E2 kullanıcısı olarak şu saydıklarımın gerçekleşmemesine o kadar kızıyorum ki...

• Bu parayı buna verene kadar.

• bayılıyorum fuji ye. gövde özelliklerini geçiyorum, sırf prime lensleri için bile alınabilir bir sistem. bir de şu gövdeleri büyütmeden imaj sabitleme getirseler tadından yenmez makinaların. fuji türkiye sayesinde uygun fiyata alınabiliyor aletler, sony gibi 1500dolarlık aletleri 15000bin tlye itelemiyorlar en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: kakarikikiri

bayılıyorum fuji ye. gövde özelliklerini geçiyorum, sırf prime lensleri için bile alınabilir bir sistem. bir de şu gövdeleri büyütmeden imaj sabitleme getirseler tadından yenmez makinaların. fuji türkiye sayesinde uygun fiyata alınabiliyor aletler, sony gibi 1500dolarlık aletleri 15000bin tlye itelemiyorlar en azından.
    + 1 Yaptığınız yorumun altına imzamı atıyorum
    Sony A7 R3 den fujiye geçtim çok memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

+ 1 Yaptığınız yorumun altına imzamı atıyorum
    Sony A7 R3 den fujiye geçtim çok memnunum

Alıntıları Göster
    hangi, modeline gectiniz.sony a7 r3 le ne gibi farkları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

hangi, modeline gectiniz.sony a7 r3 le ne gibi farkları var.

Alıntıları Göster
    XT3 e geçtim
    Sanki fullframe kullanmaya devam ediyorum gibi

Aralarındaki fark r3 full frame 42 mp el
    Xt3 crop 1.5 çarpan 27.mp el

Gel görki xt3 gibi 60 fps 4 k video çekimi yok r3 de

Ayrıca fuji xt3 de jullandığı işlemci gfx orta formattakinin
    Aynısı

R3 ün fiatı 18.19 binlerde xt3 ünkü 7.5 binde
    Sadece gövdeylede bitmiyor
    Ff lensler anormal pahalı fuji lensleri tam
    Fiat performans

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • eski kasaların güzelliğyle yeni teknoloji digitalin buluşması gibi olmuş.bu arada fotoğrafcılık sektöründe cok büyük firmadır fuji.
  • Fiyatları tuzsuzdur demeyin öyle. Amerika fiyatıyla eş değer satıyorlar bunu ülkemizde yapan hangi firma var ki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.