Şimdi Ara

SuperMicro masaüstü anakart pazarına geri dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1990’lı yılların sonu-2000’li yılların başlangıcında bilgisayar pazarında anakart denildiğinde akla gelen firmalardandı Supermicro. O dönemin ofis bilgisayarlarının yanı sıra oyuncu sistemlerinde de kendine yer edinen firma yaklaşık son 10 yıldır sunucu segmentinde üretim yapmaktaydı.

Sunucu klasmanında pastadaki en büyük 3. dilime sahip olan üretici aslında son dönemde Intel işlemciler için de çözümler üretmekteydi lakin bu modeller daha çok OEM sistemlerde kullanılmakta. Firmadan yapılan son açıklamaya göre ABD merkezli anakart üreticisi eski günlerine yeniden dönmek istiyor.

İddialı çözümler sunabilir 

Intel’in 9. Nesil işlemcileri için de Z390 yongasetli bir modeli bulunan şirket PCI-E 4.0 ve DDR5 teknolojileriyle birlikte pazara giriş yapmayı planlıyor. Eğer firma ilerleyen dönemde sunucu sınıfındaki başarısını masaüstü pazarına da taşıyabilirse iddialı seçeneklere kavuşabileceğiz demektir.

Zira az önce bahsettiğimiz Z390 çipsetli model 10 faz VRM, PCI-e kanallarının sayısını ikiye katlayan bir PLC yongası ve şu anda daha çok sunucu anakartlarında bulunan 10 gigabit Ethernet portu gibi dikkat çeken detaylara sahip.

AMD işlemcileri için de üretecek mi? 

Son olarak daha çok Intel’le birlikte anılan SuperMicro aslında AMD’nin yongaları için de çözümler üretiyor. Hatta firma AMD’nin EPYC işlemcilerine yönelik ilk anakartı kullanıma sunan üretici olmuştu.

Masaüstü segmentinde ise Ryzen işlemcilerinin yakaladığı ivmenin farkında olduklarını belirten Kıdemli Başkan Yardımcısı Vik Malyala pazarı bir süre izleyeceklerini belirtti. Bakalım yeşil rengiyle akıllara kazanan SuperMicro pazarda nasıl bir yol izleyecek.

• Haber

Simdi ben buraya neden ciktim kim cikardi uleyn beni

Olmus

S.m ana akim kartlara ara vermedi ki.

Ne yeniden baslamasi.

Ha illaki reklam yapacaksaniz z390 larini tanitin.

Eger kacirdigim ayrinti varsa biri deyiversin..

• Sayenizde anladigim uzre giris seviyesinden en yepeye urun gamini genislek istemisler..
    Tum urunlerde world wide garanti sunarlarsa asus giga ve msi gerisini dusunsun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr de ejderhacılar çok oldugu için tutmaz
  • Forum kulturunu kucumsememek lazim.
    5 10 kisinin world wide garanti tecrubesini paylasmasiyla 15 yas alti agbiiciler disinda kimse malum markalari almaz.
    Her segmente az ve oz modelle gelir duzgun garanti verirse tr den cok ekmek yer.
    Hele ki ayni uretim kalitesiyle uretip incelemeye bol bol kart yollarlarsa ciddi bi sm ruzgarina maruz kalabiliriz.
    Ozellikle emi ve esd degerleri her segmentte ideal rakamlar yakalamasi takdire sayan.
    Giganin hala en kral kartinda esd gurultusu devam ediyor.
    20 yildir cozemediler..
    Testten gecmesine sasiriyorum.
    Supermicro iyidir.gelse de kullaniriz gelmese de.
    Amazon ve neweg kapanmasin yeter..

• eğer fiyatları da güzel olur ve dediğiniz gibi global garanti verirse ben artık hiçbir şekilde asus msi giga almam
    Evga gibi global garanti veren firma yok bize bunu vermesi lazım amd kanadındada anakartları olur ise amd partner leri daha iyi anakart yapmak zorunda kalacaklar. Açıkcası çogu anakart rgb döşeyip satıyorlar
    Tr gelirse bence gene teknobiyotik getirir gibi onun dışında vatan gibi yerlerde satılacağını sanmıyorum. Zaten asrock bile satmıyor adamlar dayıyorlar msi ları pardon ejderhaları
  • Eski günlerine dönmeye hazırlanıyor ama dönemez. Eski rakipleri bu kadar iyi değillerdi. Şimdi Asus, MSI, EVGA, Gigabyte ve AsRock aldı yürüdü...

• Hele şükür, bilgisayara 10g kart bağlayacam ama adam akıllı bir pci-e 8x slotu olmadığı için bağlayamıyorum. Bifurcation lu bol pci-e slotlu anakart görmek istiyoruz
  • Teknobiyetik getirmesin.
    Asrick getirdik dediler.
    Heyecanlandik.
    Ne duzgun inceleme ne duzgun garanti.
    Laktoz ettiler asrock u..
    Imkanim olsa evga asrock ve supermicro getirir 3 buyuk fosa meydani dar ederdim..
    Beni bilen bilir..

• z390larından birinde çok süper bir vrm var. Lakin plx çipi takıp pci-e yollarını çiftlemişler, şahsen gidip almam. O çip olmayaydı iyidi.

• Başlarda fiyata oynaması lazım. Aksi taktirde piyasada tutunamaz. Zira rakipleri masaüstü segmentte oldukça deneyimli durumdalar.

• 09.10.2018 den itibaren z390 chipset anakartlari satiliyordu zaten

* Supero Core Gaming C9Z390-CG ->https://geizhals.eu/supero-core-gaming-c9z390-cg-a1902929.html 227euro
    * Supero Core Gaming C9Z390-CGW ->https://geizhals.eu/supero-core-gaming-c9z390-cgw-mbd-c9z390-cgw-o-a1902905.html 309euro
    * Supero Pro Gaming C9Z390-PGW ->https://geizhals.eu/supero-pro-gaming-c9z390-pgw-mbd-c9z390-pgw-o-a1902978.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk 369euro

• durmuş durmuş
    tüm dünyada küresel ekonomik kriz çıkınca
    piyasaya girmeye çalışıyor !

• DFI a benzemiş

• Teknobiyotik getirmesin supermicro anakartları.

Yoksa sonu Asrock gibi olur, hiç bir incelemesi olmaz.

Sakın ha

• Çok uzun süredir serverlarını kullanan bir kişi olarak yazılımsal alanda çok geride olduklarını söyleyebilirim. Öyleki doğru dürüst log'ları bile yok.
    Evet donanım olarak çalışıyorlar fakat ne firmware ne de userbase gui konusunda iyi olacaklarını sanmıyorum.
    MSI ile aynı para olduğu sürece para vermeye değmez.

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    msı ile aynı parayamı..

allah ta sizi güldürsün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quuredo

Teknobiyotik getirmesin supermicro anakartları.

Yoksa sonu Asrock gibi olur, hiç bir incelemesi olmaz.

Sakın ha
    Teknobiyotik Seasonic haric genelde fiyat/performans ürünleri getiriyor. Asrock markasını severim ancak Türkiye pazarını umursamıyorlar. Reklamlarını görmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

msı ile aynı parayamı..

allah ta sizi güldürsün..
    Aynı para olduğunu söylemedim. "Olduğu sürece" dedim.

Biri 150 diğeri 200 lira ise gider MSI alırsın. Supermicro tercih etmem için 2 katı falan fark olması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.