Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 1660 Ti kutuları hazır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia’nın kısa süre sonra piyasaya süreceğini tahmin ettiğimiz GTX 1660 Ti ekran kartı ile ilgili detaylar netleşiyor. Pek çok firmanın GeForce GTX 1660 Ti kutuları internete sızmış durumda.

GeForce GTX 1660 Ti özellikleri ve fiyatı

GTX 16xx serisi Turing mimarisini deneyimlemek isteyen ancak Ray Tracing teknolojisi yüzünden fazla para vermeyi tercih etmeyen oyuncuları hedefliyor. AMD’nin de bu segmentte hareketsiz kalması GTX 16xx serisini öne çıkaracak.

Ayrıca Bkz.AMD Radeon VII piyasada

Seride ilk olarak GTX 1660 Ti ekran kartı piyasada olacak. TU116 grafik çekirdeğini temel alan ekran kartında 1536 CUDA çekirdeği ve 96 doku birimi yer alıyor. Bellek tarafında ise 192-bit veri yolunda çalışan 6GB GDDR6 bellek yer alıyor. Bant genişliği ise 288GB/s seviyesine kadar çıkıyor.

Ekran kartının 15 Şubat tarihinde piyasada olacağı belirtiliyor. Fiyat olarak ise 279$ belirlenmiş. Şimdilik Rusya’da geçerli olan bu fiyat etiketinin ülkelere göre değişip değişmeyeceği bilinmiyor.

• Nvidia ne çıkartsa satıyor arkadaş. Aynısını Amd yapsa sabahtan akşama akadar eleştirilir ama Nvidia yapınca ortada eleştiri namına bir şey göremiyorsun. Bu kartı çıkartacağına Gtx 1070'in fiyatını indirmez mesela. Ayrıca Rx 590 başlığındaki fanboyları da burada göremezsiniz. Ben anlayamıyorum abi bir şirket pazarın büyük kısmına hakim olunca yaptığı hiçbir politika eleştirilmiyor onun yerine küçük pazar payına sahip olan şirket onunla rekabet edemiyor diye eleştiriliyor. Ben de bunun tam tersini yapınca Amd fanboyu oluyorum ama Nvidia'yı sabah akşam övseydim bana fanboy demeyeceklerdi. :D
  • Bizde de olur 2000 TL, sonra küfür etmek yasak, günah...

• cebrail.bsrn kullanıcısına yanıt
    1800 - 2000 TL arası olur marka modele göre.

Aslında hakkı en fazla 1.500 ama işte...
  • rx 590 gibi 1700-1900 bandıdna olacaktır.
  • AMD Rx570 ekran kartları 900tl civarı bulunabildiğinden dolayı, bütçesi kısıtlı ülkemiz oyuncuları için daha iyi seçenek bulunmuyor maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2085?

• Ne oyun oynanır bunla be

Benim pc en eski modellerden
  • RTX siz yeni nesil ekran kartı ise, neden 2040 fln diye adlandırmamışlar.

Diğer 1 serilerinin de satışına devam edebilme adına mı acaba.

performans noktasında 1060 lerden iyi 2060 lardan düşük mü olacak.
  • Nvidia ne çıkartsa satıyor arkadaş. Aynısını Amd yapsa sabahtan akşama akadar eleştirilir ama Nvidia yapınca ortada eleştiri namına bir şey göremiyorsun. Bu kartı çıkartacağına Gtx 1070'in fiyatını indirmez mesela. Ayrıca Rx 590 başlığındaki fanboyları da burada göremezsiniz. Ben anlayamıyorum abi bir şirket pazarın büyük kısmına hakim olunca yaptığı hiçbir politika eleştirilmiyor onun yerine küçük pazar payına sahip olan şirket onunla rekabet edemiyor diye eleştiriliyor. Ben de bunun tam tersini yapınca Amd fanboyu oluyorum ama Nvidia'yı sabah akşam övseydim bana fanboy demeyeceklerdi. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: SerhanUygur

RTX siz yeni nesil ekran kartı ise, neden 2040 fln diye adlandırmamışlar.

Diğer 1 serilerinin de satışına devam edebilme adına mı acaba.

performans noktasında 1060 lerden iyi 2060 lardan düşük mü olacak.
    rtx olmadığı için olabilirmi acaba?

2000 serisi rtx olarak geçer.
  • hadi bakalım seri gelsin ucuz olsun alacağım

• 1060 dan sonra çıkan karta 1160 dense daha doğru olmaz mıydı?
    2000 serisini anladım hadi rtx diye 1000den devam etmediler ama 1000 den 1600e atlamak nedir?

• Rakip her zaman iyidir. Rakip yoksa daha güçsüz teknolojiyi daha güçlüsünden bile pahalıya alırsın. Yani size neyi hangi fiyattan verirlerse ona razı olmak zorunda kalırsınız. O yüzden bu fanboyluğu bırakın. Kimse Nvidia da çalışmıyor yada çalışan birinin oğlu kızı değil :)

• Aynı durum oyun şirketlerinde de geçerli. Ubisoft ve Rockstar farkı mesela. Biri daha küçük ve daha az sevildiği için Rockstar'dan daha iyi veya onun kadar iyi olsa bile yerden yere vurulur ama Rockstar'a söz söyleyen linç ederler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

rtx olmadığı için olabilirmi acaba?

2000 serisi rtx olarak geçer.

Alıntıları Göster
    dostum, 2060RTX olur mesela bu model de 2060GTS veya 2050GTS olur . 1xxx olunca ölü doğmuş bi model hissi yaratıyor nedense. veya 1060 ların vs ölmemesini istiyor olabilirler diye düşündüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerhanUygur

dostum, 2060RTX olur mesela bu model de 2060GTS veya 2050GTS olur . 1xxx olunca ölü doğmuş bi model hissi yaratıyor nedense. veya 1060 ların vs ölmemesini istiyor olabilirler diye düşündüm

Alıntıları Göster
    rt nin açılımını bilmiyorsun sanırım.Ray-Tracing
  • 1500 üstü etmemeli ama nvidia bu geçirir tabi.. bizdekiler de geçirir.

hele bir testler gelsin bakalım nereye konumlanıyor bu kart. 1060 dan %10 %20 iyi olursa değmez yükseltmeye.
  • biri rtx 2060 digeri gtx 2060 olabilirdi niye boyle anormal isimlendirmeye gidilmis anlamadim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.