Şimdi Ara

Rusya siber savaş tatbikatı için ülkenin internet bağlantısını kesecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rusya bugünlerde benzerine pek rastlanmayan bir tatbikata hazırlanıyor. Ülke genelinde, önümüzdeki dönemde olabilecek bir siber savaş karşısında nasıl hareket edeceklerini test etmek için kısa bir süre için internet bağlantısı kesilecek.

Rus hükümeti ISS'lere para ödüyor

1 Nisan'dan önce yapılması beklenen bu test için gerekli yasalar da Rusya parlamentosuna getirilmiş durumda. Dijital Ekonomi Ulusal Programı olarak adlandırılan yasa tasarısı, İnternet Servis Sağlayıcıları'nın, herhangi bir dış gücün siber saldırısı durumunda çalışabilmelerini sağlamalarını gerektiriyor. Yasada belirtilen önlemler arasında, Rusya'nın DNS olarak bilinen ağ adres sisteminin kendi sürümünü oluşturması da yer alıyor.

ISS'lerin ayrıca verileri, devlet tarafından kontrol edilen yönlendirme noktalarına gönderebileceklerini gösteren testler yapmaları da bekleniyor. Sistem trafiği filtreleyecek ve böylece Ruslar arasında gönderilen veriler hedefine ulaşacak, ancak yabancı bilgisayarlara yönelik herhangi bir hedef atlatılacak. Tüm bu testlerin başarılı olması için Rus hükümetinin ISS'lere para yardımında da bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

• Bir yandan kendini geleceğe hazırlayan ülkeler, öte yanda patlıcan biber satarak çağdaş medeniyet düzeyine ulaşacağını sananlar oooff of. Sigara içsem yakardım bir tane içmiyorum ama.

• Bu ansızın mı gerçekleştirecekler yoksa belli bir saat içinde yapacaklarını mı söyleyecekler? Gerçeğe en yakın olması için ansızın gerçekleşmesi lazım. Çok çılgınca bir tatbikat hakkını yememek lazım herkesin yapabileceği bir durum değil yaşanan maddi kaybı ve zamanı düşünürsek vay anısını diyesim geldi. Boşuna demiyorlar büyük Rusya adamlar her daim hazırlıklı neymiş efendim patates soğan bunu mu konuşacakmışız? Başka bir konu varsa onu konuşalım o zaman dimi? Gündemi şekillendirirken iyi konuşurken kötü işlerine geldikleri gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 11 Şubat 2019; 18:51:8 >
  • Ya asıl amaçları politik durumlarda interneti birden kesebilir miyiz provası ise?
  • Şaka gibi bir olay. Kısa veya uzun, ülkenin İnternet bağlantısını kesmek nedir ya.. Amerika iyi korku salmış. Vatandaşlarını daha ne kadar küçük düşürebilirsin be Rusya... Bırak siber saldırıya uğra daha iyi.

Edit: Zamanı haber verinde, 1 maçta olsa zevkle bir CS:GO oynayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 11 Şubat 2019; 19:8:7 >
  • Adamlar heran herşeye hazırlanıyor bizim ülke insanının durumu ortada

• VK üzerinden onlarca gacıyla konuşuyorum. O gacılar nasıl yazacak bana şimdi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusya,Çin ve Zimbabwe siber alemde iyi işler yapıyorlar karşılığını alacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

VK üzerinden onlarca gacıyla konuşuyorum. O gacılar nasıl yazacak bana şimdi?

Rusça mı ?

• gbzlim kullanıcısına yanıt
    İngilizce bilmeyen cahillerle Rusça, bilenlerle İngilizce.
    Galerim Russian Girls Nude doldu.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

İngilizce bilmeyen cahillerle Rusça, bilenlerle İngilizce.
    Galerim Russian Girls Nude doldu.. :)
    Rusçanız var mı hocam ? Ben orada İngilizce nilen görmedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gbzlim kullanıcısına yanıt
    Vk kullana kullana öğrendim. Ben de çok görmedim ama yine de var

• hiç mi civilization oynamadın aç ayı oynar mı
  • PUBG'de bir süre rahatız o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.