Şimdi Ara

Intel, İrlanda'da 8 milyar dolarlık üretim tesisi açacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Intel, İrlanda'nın Co Kildare kentinde planlanan devasa yeni 110 bin m2'lik üretim tesisi ile üretim yeteneklerini arttırmak istiyor. Bu yeni tesis, halihazırda varolan 90.000 m2'lik bir üretim tesisini genişletecek.

4 yılda tamamlanacak

Intel'in yeni tesisinin 8 milyar dolarlık bir bütçesi var, 3 bin inşaat işçisinin yardımı ile tamamlanması 4 yıl alacak olan tesiste tamamlandığında 1600 kişi çalışmaya başlayacak. Şirketin yeni üretim tesisinde 63 metreye kadar çıkacak 8 büyük su tankı olacak, yedek jeneratörleri, atık su arıtma tesislerini ve daha fazlasını içerecek başka tesisler de olacak.

Atık su arıtma tesislerinin ise, üretim için her gün harcanan 37 milyon litrelik su kullanımını karşılamak için planlandığı belirtiliyor. Ayrıca Intel, bu tesisin kurulma aşamasında doğaya verilebilecek zararlar için 6 bin ağaç ve 12 bin çalılık dikme sözü verdi. Bunlara ek olarak tesiste 400 bisiklet park alanı ve yaklaşık 600 aracı barındırabilecek çok katlı bir otopark da yer alacak.

• Mantıklı dunyanin en guvenli ulkelerinden biri klasik isvec norvec fransa almanya gibi ulkelerden bile cok cok guvenli

Boyle guvenli ve duzgun ulke olursan 8 milyar dolarlik yatirimciyi kaparsin helal olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milan varken ne Interi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Mantıklı dunyanin en guvenli ulkelerinden biri klasik isvec norvec fransa almanya gibi ulkelerden bile cok cok guvenli

Boyle guvenli ve duzgun ulke olursan 8 milyar dolarlik yatirimciyi kaparsin helal olsun
    hocam sebep vergiler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

hocam sebep vergiler :D

Alıntıları Göster
    hocam afganistan hiç vergi istemiyorum üstüne de para vereceğim dese yaparlar mı oraya?
  • quote:

Ayrıca Intel, bu tesisin kurulma aşamasında doğaya verilebilecek zararlar için 6 bin ağaç ve 12 bin çalılık dikme sözü verdi.

Adamlar çalılığı bile hesap ediyor.
    Medeniyet güzel şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: irish

quote:

Ayrıca Intel, bu tesisin kurulma aşamasında doğaya verilebilecek zararlar için 6 bin ağaç ve 12 bin çalılık dikme sözü verdi.

Adamlar çalılığı bile hesap ediyor.
    Medeniyet güzel şey.
    Nedeniyet hocam anlamadım?
  • ulan şehir dikiyor adam resmen ya

• intel hep gelişmiş ülkelere yatırım yapıyor.tabii burada beşeri sermaye de var.

• Onvious kullanıcısına yanıt
    Vergiler derken kastedilen nedir? Düşük vergi mi?

• Sermaye inek olmayı kabul eden ülkelere yatırım yapar bu yüzdendir ki brezilya inek olmayı reddetti ve yatırımcılar orayı terketti

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Vergiler derken kastedilen nedir? Düşük vergi mi?
    hocam yanlıs hatırlamıyorsam, irlanda buyuk sirketlere ozel muamele yapıyor. genelde global sirketler vergiden yırtmak icin irlandaya tasınıyorlar mesela Apple. Hatta Apple odemesi gereken vergiyi bilr vermiyordu irlandaya en son
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    ?
  • inteldeki sermaye amd'de olsa keşke

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.