Şimdi Ara

Apple, 2019 iPhone modellerinin fiyatlarını indirmeyi düşünmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Droid Shout'un yayınladığı yeni bir rapora göre bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan yeni nesil iPhone modelleri, yüksek fiyat etiketi nedeniyle eleştirilen bu yılın modelleriyle aynı fiyat bandında olacak.

Apple'a göre bu bir sorun değil

Geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürülen iPhone modellerinin yüksek fiyatları, satışların düşük kalmasının ana nedenlerinden biri olarak kabul edildi. Zira en üst seviye XS Max ABD'de 1.449 dolardan daha düşük bir fiyatla satın alınamadı. Ancak Apple bunun bir sorun olduğunu düşünmüyor ve yeni nesil iPhone'ların fiyatlandırmasında bir indirime gitmeyecek.

Başka bir deyişle, güncellenmiş iPhone Xr 749 dolardan başlayacak, iPhone XS ve iPhone XS Max halefleri de sırasıyla 999 dolar ve 1.049 dolardan başlayacak. En üst model iPhone ise hâlâ 1.449 dolara mal olacak. ABD için geçerli olan bu fiyat politikasının ülkemize yansıması da tıpkı 2018 iPhone modellerinin fiyatlandırması gibi olacak.

• Her yıl telefon değiştirenler düşünsün. Ömrü dolmadan telefon değiştiriyorlar telefona gereğinden fazla anlam katanlar var. Hiçbir zaman telefon bir prestij meselesi olmaması gerekiyor, ama bunu anlayacak insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Adam evine düzgün tv almaz 4,5 bin tl fazla görür, ama cebindeki 5,6 bin tl olan telefon onun için hayat memat meselesi olur. Ayağına 200,300 tl ayakkbıyı fazla görür iPhone X almayı fazla görmez neyse söylenecek çok şey var da gerek yok. Boş insanların dünyası
    Epey bir zaman önce start-up diye bir oyun oynamıştım. 3 tane iş kolu vardı. Biri de cep telefonu idi. Ana hatlarıyla bu işin simülasyonunu yapıyordu. Düşünülmesi gereken birçok faktör vardı. Satışları artırmak için yapılan indirimler her zaman iyi sonuç vermiyor. Çünkü değerli ürün algısı ile oluşturulmuş bir kitle var. Ucuz fiyatla kazanılacak müşrteriye paralel lüks/değerli algısının kaybolmasıyla gidecek müşteri de var. Öte yandan karlılık düşeceği için aradaki farkı kaç müşteriyle kapatabileceksin? Apple ilelebet bu durumunu koruyamaz ama fiyat düşüşleri ters de tepebilir karlılık açısından. O dönüşümü yavaşça ve akıllıca yapması gerek. Zirveye çıkmak zordur ama orada kalmak daha da zordur.
    Hiç sorma. İş yerinde evli bir abimiz var 30lu yaşlarda. Taksitle 8 plus almış öyle bir övüyor ki telefonu.. Ben 5 seneye yakın G2 kullandım daha yeni mate 20 lite aldım nasıl bir kafa yaşıyor bu adamlar çözmek güç. Ben param ve ihtiyacım varsa gidip alıyorum 2400 tl nakit aldım telefonu. Görmemişler gibi bilmem kaç ay taksitle her sene telefon almalarını birşey zannediyorlar.
  • Bence de düşürmesin hatta bilakis daha da arttırsın fiyatları. Nasıl olsa etrafta tonla "kör" isheep'ler var: Onlar için ne apple ürünlerinin pahalı olması ne de buna rağmen çıkan sorunların asla bir önemi yoktur!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gayet normal önce fazla fiyattan satar sonra düşer alan olmayınca mecbur
  • bizlerde 2019 model cihazlarinizi almayi dusunmuyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epey bir zaman önce start-up diye bir oyun oynamıştım. 3 tane iş kolu vardı. Biri de cep telefonu idi. Ana hatlarıyla bu işin simülasyonunu yapıyordu. Düşünülmesi gereken birçok faktör vardı. Satışları artırmak için yapılan indirimler her zaman iyi sonuç vermiyor. Çünkü değerli ürün algısı ile oluşturulmuş bir kitle var. Ucuz fiyatla kazanılacak müşrteriye paralel lüks/değerli algısının kaybolmasıyla gidecek müşteri de var. Öte yandan karlılık düşeceği için aradaki farkı kaç müşteriyle kapatabileceksin? Apple ilelebet bu durumunu koruyamaz ama fiyat düşüşleri ters de tepebilir karlılık açısından. O dönüşümü yavaşça ve akıllıca yapması gerek. Zirveye çıkmak zordur ama orada kalmak daha da zordur.

• Apple türkiyeden çekilebilir bence ama 3 4 sene içinde ekonomi düzelmezse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Epey bir zaman önce start-up diye bir oyun oynamıştım. 3 tane iş kolu vardı. Biri de cep telefonu idi. Ana hatlarıyla bu işin simülasyonunu yapıyordu. Düşünülmesi gereken birçok faktör vardı. Satışları artırmak için yapılan indirimler her zaman iyi sonuç vermiyor. Çünkü değerli ürün algısı ile oluşturulmuş bir kitle var. Ucuz fiyatla kazanılacak müşrteriye paralel lüks/değerli algısının kaybolmasıyla gidecek müşteri de var. Öte yandan karlılık düşeceği için aradaki farkı kaç müşteriyle kapatabileceksin? Apple ilelebet bu durumunu koruyamaz ama fiyat düşüşleri ters de tepebilir karlılık açısından. O dönüşümü yavaşça ve akıllıca yapması gerek. Zirveye çıkmak zordur ama orada kalmak daha da zordur.
    Yorumunuz gerçekten harika.
    İndirim yapmak kolay fakat daha sonrasında ne olacak?
    İndirim sonrası Apple farklı sorunlarla karşılaşabilir.
    Adamlar bunları da düşünüyordur. İndirim yaptıklarında ve sonrasında oluşabilecek tüm seneryoları gözden geçirip o şekilde hareket edeceklerdir.

Mesela iphone xs 64gb .......... 9.000 TL den satılıyor bugün 9.000 tl den aldınız, yarın indirim yapıldı 7.500tl ye satıyorlar.
    9.000 tl den alan adam ne düşünür sizce?

Benim görüşüm indirimi, yeni ürünlerin tanıtıldığı tarih olan Eylül 2019 da iphone 11 çıktığında yapacaklar.
    O tarihe kadar mediamarkt vatanbilgisayar hepsiburada teknosa v.s. gibi yerlerde kısa süreli 2-3 günlük indirimlerle satacakları kannatindeyim.

Zaten geçen haftalar da hepsiburada 2 gün süre ile yüzde 5 indirimli sattı iphone ları, 3-4 gün önce vatanbilgisayar sadece 1 gün için yüzde 8 indirim yaptı iphonelarda.

Telefon almak isteyen arkadaşlar için ise Şu aşamada Apple store da indirim beklemektense bu yerlerde ki indirimleri takip etmek daha doğru olacak gibi.

• Elma bir gün ucuzlayacaktır. O gün bizim günümüzdür.

• Kendi bilir satışlar ortada. Sonra etekleri tutuşunca paşa paşa indirir anam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu firma bu yıl zarar etsin satışları düşsün 2019 dan başka bir beklentim yok..

• Seneye yine iPhone satışları düştü haberlerini görürüz.

• Her yıl telefon değiştirenler düşünsün. Ömrü dolmadan telefon değiştiriyorlar telefona gereğinden fazla anlam katanlar var. Hiçbir zaman telefon bir prestij meselesi olmaması gerekiyor, ama bunu anlayacak insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Adam evine düzgün tv almaz 4,5 bin tl fazla görür, ama cebindeki 5,6 bin tl olan telefon onun için hayat memat meselesi olur. Ayağına 200,300 tl ayakkbıyı fazla görür iPhone X almayı fazla görmez neyse söylenecek çok şey var da gerek yok. Boş insanların dünyası

• Demek ki satışlardan memnunlar. Demek ki çıkan haberler asılsız ve yalan. Satışlar gayet iyi. Kötü olsa geri adım atarlardı. Neyse fakirler düşünsün. Bizi bağlayan bir konu yok. “Huawei çok iy yeaaah”cılar gelir şimdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***RAMMSTEIN*** -- 10 Şubat 2019; 20:5:22 >
  • Nasıl olsa alacak mal var diyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Her yıl telefon değiştirenler düşünsün. Ömrü dolmadan telefon değiştiriyorlar telefona gereğinden fazla anlam katanlar var. Hiçbir zaman telefon bir prestij meselesi olmaması gerekiyor, ama bunu anlayacak insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Adam evine düzgün tv almaz 4,5 bin tl fazla görür, ama cebindeki 5,6 bin tl olan telefon onun için hayat memat meselesi olur. Ayağına 200,300 tl ayakkbıyı fazla görür iPhone X almayı fazla görmez neyse söylenecek çok şey var da gerek yok. Boş insanların dünyası
    Hiç sorma. İş yerinde evli bir abimiz var 30lu yaşlarda. Taksitle 8 plus almış öyle bir övüyor ki telefonu.. Ben 5 seneye yakın G2 kullandım daha yeni mate 20 lite aldım nasıl bir kafa yaşıyor bu adamlar çözmek güç. Ben param ve ihtiyacım varsa gidip alıyorum 2400 tl nakit aldım telefonu. Görmemişler gibi bilmem kaç ay taksitle her sene telefon almalarını birşey zannediyorlar.

• şu firma telefon üretmeyi bıraksa da kurtulsak.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Adam kendine 10 20 liralik bi parfum almaz. Gider telefonlar alir bunlar boyle iste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence uydurma bi haber... model farkı ile alakalı indirim yapacaklarını düşünmüyorum. Zaten indirim yapmasının sebebi yeni cihazlarını satamaması
  • Bence indirim 7 ve 8 de olacak. belki Xr da da yaparlar. XS de olmayacak. Benzer taktigi Cin pazarında yaptılar yakın zamanda. Orda sadece Xr fiyatını oynadılar. %18 civarı.
  • keyfleri bilir biz bekleriz fiyatların düşmesini
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.