Şimdi Ara

Fransa sadece 20 adet AMD Radeon VII satacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin oyuncu dünyasına sunduğu ilk 7nm sürecindeki ekran kartı olan Radeon VII kısa süre içerisinde piyasaya çıkacak. Oyuncuların en büyük tereddüdü olan sınırlı sayıda üretim iddiaları da açıklığa kavuşmaya başladı.

AMD Radeon VII kaç tane satıldı?

Hatırlanacağı üzere AMD Radeon VII tanıtıldıktan sonra ilginç iddialar gündeme gelmeye başlamıştı. Bunların ilki ekran kartının ilk etapta 5000 adet üretildiği, ikincisi ise AIB versiyonlarının olmayacağıydı. Üretici ortakların yaptığı duyurular ile ikinci iddia çürütüldü ancak en önemlisi doğrulanmış durumda.

Ayrıca Bkz.Apple parmak izi okuyucuya geri dönebilir

Elde edilen raporlara göre AMD Radeon VII ekran kartı ülkelere çok düşük sayılarda dağıtıldı. Örneğin İngiltere’de 100 civarında AMD Radeon VII ekran kartı var. Bunun yaklaşık 76 tanesini OCUK perakendecisi satacak.

Diğer taraftan Fransa ve İspanya’da sadece 20 adet ekran kartı satışa çıkacak. Çin’de devam eden yeni yıl tatilleri nedeniyle AMD’nin yeteri kadar üretim yaptıramadığı ve tatil bittikten sonra üretimin devam edeceği ifade ediliyor. Bu bakımdan sonraki parti kartların ülkelere dağıtımı Mart ayını bulacak.

Kısıtlı üretimin yanında Avrupa’da kur nedeniyle fiyatlar da biraz yüksek. 699$ olarak açıklanan perakende fiyatı Avrupa’da 740 Avro seviyelerine kadar çıkacak. Üretimin normale dönmesi ile fiyatların biraz daha düşebileceği ifade ediliyor.

AMD’nin üretim tarafında 5000 rakamının üzerine çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Eğer Radeon VII sınırlı sayıda kalırsa yıl içerisinde kara borsada uçuk fiyatlardan görmeye başlayabiliriz. Bu da AMD’nin değil kara borsacıların işine yarayacaktır.

• Bence AMD'ye nazar degdi.
    Ama bu durumun ustesinden gelmek cok basit.
    Not alin acikliyorum...

AMD'nin tum yonetim kadrosu olarak acilen Eyup Sultan turbesine gidip dua etmesi lazim. Ayrica aksaminda kursun dokturup 300-500 fakirin ve tuyu bitmemis yetimin karnini doyurup hayir duasi almasi sart.

bu durumdan cikmanin baska yolu yok, tibbin bittigi yerde aman teknolojinin bittigi yerde ne baslar? alternatif teknoloji tabiki!
    Zaten 7nm ile bile cozemediysen vardir o iste bir cenabetlik.
  • Niye uğraştı o zaman bu kart için

• Alla alla, sanırsın el yapımı göz nuru. 20 tane ne yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: qoqoCAN

Niye uğraştı o zaman bu kart için
    "Ben de varım!" demek için. Tamamen reklam.
  • satışa çıkarsa dehşet paralara satılır. kolekisiyon aamçlı almak isteyenlrin tlebine bile yetmez o sayılar.
  • qoqoCAN Q kullanıcısına yanıt
    CPU tarafında iyi işler yapmaya başladık, ama GPU tarafını da unutmadık izlenimi tamamen. Hani piyasaya bir ürün sunmuş olalım.

AMD ikisini aynı seviyede yürütemiyor, ikisinden biri geride kalıyor. Adedi de az tutuyor ki değerli kılmak için. Daha fazla dikkat çekecek çünkü böyle.
  • döviz düşünenler
    çin yuanı yapsın diyorum !
    3. dünya savaşı kapıda !

• AMD'nin ciğerine ulaşamayanlar mı görüyorum? Dünya tersine dönüyor...
  • Şakamı bu?

7 nm de sıkıntı yaşama ihtimali çok yüksek sanırım.Üretim maliyetini düşürememiş gibi.Navi ler ve yeni zen2 ler konusunda tedirgin olmaya başladım.Sonuçta bu navi-zen2 ikiside yeni nesil konsollarda kullanılacak.Eğer sıkıntı büyükse ve sony-microsoft sıkıştırırsa eski nesilden kullanabilir ama yeni nesil konsollar için çok kötü olur.
  • Avrupa'da Amerika fiyatı olan 699$ dan 740€'ya çıkınca fiyatlar biraz yüksekmiş. Bize ne demeli aceba? 700$'lık kart en az 5500 tl olur:)

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye gelir mi bilinmez. Belki inceleme için gelir, satışı olmayabilir.
  • Bence AMD'ye nazar degdi.
    Ama bu durumun ustesinden gelmek cok basit.
    Not alin acikliyorum...

AMD'nin tum yonetim kadrosu olarak acilen Eyup Sultan turbesine gidip dua etmesi lazim. Ayrica aksaminda kursun dokturup 300-500 fakirin ve tuyu bitmemis yetimin karnini doyurup hayir duasi almasi sart.

bu durumdan cikmanin baska yolu yok, tibbin bittigi yerde aman teknolojinin bittigi yerde ne baslar? alternatif teknoloji tabiki!
    Zaten 7nm ile bile cozemediysen vardir o iste bir cenabetlik.

• Satanın elinde kalır.

• Biz de ülkece toplanıp 1 tanesine ortaklaşa girebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Performan için olmasada alınıp kutu hiç açulmadan ilerde koleksiyonerle ciddi paralara satılabilir. 10 sene önce 2. elde 3dfx leri toplayanlar şimdi en paralara satıyorlar.
  • basliga bak “fransa sadece 20 adet amd radeon vii satacak” dostum bu kartin perakendecisi fransiz devleti mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derkaiser9591 -- 7 Şubat 2019; 14:34:9 >
  • Fransa Elektronikçiler Derneğini bu kararından dolayı kutluyorum.
  • reklam kokan hareketler yada naviler cikana kadar oyalanalim piyasada dusuncesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 7 Şubat 2019; 14:42:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkaiser9591

basliga bak “fransa sadece 20 adet amd radeon vii satacak” dostum bu kartin perakendecisi fransiz devleti mi ?
    "Fransa'da 20 adet Radeon VII satılacak" yazmak çok zor gelmişse demek ki

Bildiğimiz Ekrem işte
  • Kartlar 20 tane enayisini bekliyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.