Şimdi Ara

Apple parmak izi okuyucuya geri dönebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İlk kez önceki yıl iPhone X modeli ile parmak izi okuyucusunu kaldıran ve yerine Face ID yüz tanıma sistemini koyan Apple, geçen yıl piyasaya çıkan iPhone serisinde ise tamamen parmak izi okuyucudan vazgeçmişti. Firma yine de farklı çözümler üzerinde çalışıyor.

Ekrana entegre

Ortaya çıkan bir patent başvurusuna göre Apple, iPhone modellerinde kullanmak için yeni bir parmak izi okuyucusu üzerinde çalışıyor. Bu yöntem oldukça tanıdık zira Apple da ultrason tabanlı bir parmak izi okuyucusu tercih etmiş.

Ayrıca Bkz.The Witcher yazarı ve CD Projekt Red telif hakkı konusunda anlaştı

Hali hazırda pazarda 3 farklı parmak izi okuyucusu mevcut. Bir tanesi standart sensör üzerinden okuma yapan teknoloji. Diğer ekranı aydınlatarak parmak izinin haritasını çıkaran teknoloji ki Vivo NEX gibi bazı modellerde bunu görüyoruz. Son olarak Qualcomm’un ağırlıkta olduğu ultrason teknolojisi var ve bu da ses dalgaları ile parmak izinin haritasını çıkarıyor. Güvenli olması açısından uzmanlar standart okuyucu-ultrason-görüntü tabanlı şeklinde bir sıralama yapıyor.

Apple böylece yeni çözüm ile kaldırmış olduğu Touch ID teknolojisine geri dönecek ancak yeniden ekranın alt kısmına bir alan yerleştirmek zorunda kalmayacak. Kullanıcı doğrudan ekranın herhangi bir yerine parmağını koyarak taratabilecek.

Özellikle Touch ID teknolojisinin yer almaması yeni iPhone ve iPad Pro modellerinin eleştirilmesine sebep oluyordu. Apple böylece tüketici tarafındaki endişeleri de gidermiş olacak. Şimdilik patent aşamasında olduğu için kesin olarak Apple’ın bunu kullanacağını söylemek mümkün değil.

• Bi zahmet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence de yerinde bir karar olmuş. Parmak izi daha kullanışlı geliyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaceID varken pek gerek kalmadı böyle şeylere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 8 Şubat 2019; 5:27:11 >
  • Parmak izi olmalı bence de. Ama patent olayını anlayamadım. Bu teknolojinin patenti zaten alındı. Yeni birşey değil ki bu.

• Sony Mobile yıllar önce bu patenti aldı diye biliyorum

• En iyisi arkadaki Apple logosunun içine gizlemekti bence.
  • bu yüzyılda patent mi kalmış? Bir harfini değiştirir yada bir iki parçayı değiştirir tamamdır sorun olmaz

• Yine ilk kez biz yaptık edalarıyla sunarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony gibi acma kapama tusunun ustune yani sag yana koysalar gayet iyi olur

Yuz tanima kadar kullanissiz bir sey yok

Taaa android 4 zamaninda bir denemistim aptalca bir şey parmak izi yine daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Face ID rahatlığı varken kullanacağımı düşünmüyorum. Lakin ikisinin de olması opsiyon sunar, kullanıcı için iyidir.
  • niye 50 kere yazıyorsun
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Yani denememişsin.

• iPhone tanıtımında bunu İlk defa yapılıyormuş gibi öve öve anlatırlar millet de hayran hayran izler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.