Şimdi Ara

Siri'ye okulu havaya uçuracağını söyleyen çocuk tutuklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okul baskınları olaylarına çokça sahne olan ABD, işi sıkı tutuyor. Zira bu aralar ülkede, şaka bile olsa söylememeniz veya yapmamanız gereken şeyler var. Tıpkı 13 yaşındaki çocuğun Siri'ye söyledikleri gibi.

Şaka ihtimali üzerinde durulmuyor

New York Post'un haberine göre ABD'nin Indiana eyaletinde yaşayan bir çocuk, Apple'ın sanal asistanı Siri'ye okulu havaya uçuracağını söyledi ve çevredeki okulların listesini istedi. Siri'nin sunduğu okul listesini sosyal medyada paylaşan çocuk, arkadaşının durumu ihbar etmesiyle tutuklandı.

Porter County Çocuk Gözaltı Merkezi'ne götürülen 13 yaşındaki öğrenci gözaltına alındı ve polis bu durumun şaka olabileceği ihtimali üzerinde durmuyor. Emniyet güçleri çapraz sorguya alınan çocuğun ifadelerine göre hareket edeceklerini, öğrenci ve çalışanların güvenliğini tehlikeye atmayacaklarını ifade ediyorlar.

• Rahatsiz olanlar Si Ay Ey bak telefonlari dinliyor filan diye cevap yazanlarin hezeyanlari olsa gerek :)

• Siri'den dinliyorlar diye beklenti içinde habere girenler avucunu yaladı, yazık 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 4 Şubat 2019; 14:21:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Siri'nin sunduğu okul listesini sosyal medyada paylaşan çocuk, arkadaşının durumu ihbar etmesiyle tutuklandı.

işte asıl hayal kırıklı bu nokta...

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Siri'den dinliyorlar diye beklenti içinde habere girenler avucunu yaladı, yazık 😂
    Valla ne yalan söyleyeyim öyle girdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siri, yardım ve yataklıktan ceza alır mı beyler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    yani türkiyede neden olmasın :D

• Haberi anlatan editör arkadaş, başlığı sanki Siri tutuklatmış gibi anlatmış.
    Haberin başlığını okuyunca öyle zannediliyor.

• Siri polise haber verdi sandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ABD'de bu işin şakası olmaz. Çünkü orada bireysel silahlanma serbest ve ülke ekonomisinin aslan payını silah ticareti alıyor. İhraç fazlası silahları da Ortadoğu'da yarattıkları terör örgütlerine veriyorlar zaten.
  • Konu başlığında konu sahibinin de adı yazsın bundan sonra, ona göre girmeyelim konuya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    quote:

Florida Üniversite’sinde okuyan Pedro Bravo, polisin raporlarına göre öldürdüğü oda arkadaşının cesedini nereye gömeceğini Siri‘ye sordu. Davada görevli dedektifin yaptığı açıklamaya göre iPhone’ununu kullanarak Siri’ye “Oda arkadaşımı saklamam gerek” diyen Bravo, Siri’den “Ne tür bir yer arıyorsun? Bataklık, lağım, dökümhane, çukur?” cevabını almış.

Pedro Bravo

Bravo’nun oda arkadaşının cansız bedeni ise Bravo’nun apartmanına oldukça yakın bir ormana gömülmüş olarak bulundu. Ayrıca davada Bravo’nun aynı gün iPhone’un fener uygulamasını dokuz kere kullanmış olması da bir diğer detay.

Böyle şeylerde var.

• Benim mesajım yok olmuş, ilk ben mesaj attım halbuki. Editörün hoşuna gitmeyince sildi herhalde sonra baktı önünü alamıyor vazgeçmiş silmekten. DH'nin tadı kaçtı, editor almayı bu kadar kolaylaştırmayacaktınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.