Şimdi Ara

Windows 10 pazar payı artmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, 14 Ocak 2020 tarihi itibariyle Windows 7 işetim sistemi için verdiği desteği sonlandıracağını onayladı. Görünüşe bakılırsa şirket daha güvenli ve sorunsuz bir deneyim sunmasından ötürü kullanıcıları Windows 10'a geçmeye ikna etmeye çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Spotify, iOS versiyonunun arayüzünü yeniliyor
    NetMarketShare'dan gelen son verilere bakılırsa Windows 7'nin pazar payı düşeceğine daha da artmış durumda. On yıllık mazisi olan işletim sisteminin pazar payı %36.90'dan %37.19'a yükseldi. Geçtiğimiz ay %39.22'lik bir paya sahip olan Windows 10 ise şu an %40.90'luk kullanım oranı ilk sırada.

Windows 10'a geçiş hızlanacak

Windows 7'nin pazar payı çok az miktarda bir artış göstermesine rağmen önümüzdeki aylarda daha fazla sayıda kullanıcı işletim sistemini yükseltecek. Kullanıcıların Windows 7 desteği sona ermeden önce Windows 10'a geçiş yapması bekleniyor. 2020'nin Ocak ayında Windows 10 kullanım oranının ne seviyede olacağını hep birlikte göreceğiz.

• Sırf o da değil, bedava verildi. Bedavaya rağmen istediği kadar kullanıcıya ulaşamayınca, her gün bir kaç kere popup çıkarıp taciz etti. Bir daha sorma diye seçenek koymadı. Buna rağmen sabırla reddedenlerin bir kaçının bilgisayarını onların bakmadığı sırada otomatik çevirdi. Şaka gibi. Microsoft tarihinin en başarısız işletim sistemi ünvanını ele aldı. Başka hiç bir versiyon bedava dağıtılmamıştı, bu kadar yalvarılmamıştı, bu kadar zorlanmamıştı ve tüm bunlara rağmen bunca senede böyle pazar paylarında kalmamıştı. Ha bir de sözde yeni dx12 yi bile sırf w10 da çalışır şekilde ayarladı. dx12 de o kadar fark ortaya koyamayınca oradan da tutturamamış oldu. İddia ediyorum şu bedava aylarca dağıtımı olmasaydı şu anda pazar payı %15'i geçmemişti.
    Ben de Windows 10 1809 sürümündeyim. Peki niye en son sürümdeyim ve Windows 10'un pazar payı niye artıyor?

Ben Windows 10 1803 sürümünde kalsam, ya da 7'de kalsam, eninde sonunda en son güncelleştirmeyi zorla yapacağı için, en son sürüme kendim geçiyorum ki, Microsoft planlamadığım bir güncellemeyle düzenimi bozmasın ve sistemin içine etmesin. İşinde gücündeyken bi bakmışsın yeniden başlatmanı istiyor. Her güncelleme geldiğinde "Sistem güncellemesi mi lan acaba sıçtık" diye kafayı yemek yerine, her şeyimi ayarlayıp kendim geçiyorum son sürüme. Tüm mesele bu. Yoksa 1803 sürümünde kalırdım.

Windows 10'un pazar payı artmıyor. Arttırılıyor kısacası.
  • Ben de Windows 10 1809 sürümündeyim. Peki niye en son sürümdeyim ve Windows 10'un pazar payı niye artıyor?

Ben Windows 10 1803 sürümünde kalsam, ya da 7'de kalsam, eninde sonunda en son güncelleştirmeyi zorla yapacağı için, en son sürüme kendim geçiyorum ki, Microsoft planlamadığım bir güncellemeyle düzenimi bozmasın ve sistemin içine etmesin. İşinde gücündeyken bi bakmışsın yeniden başlatmanı istiyor. Her güncelleme geldiğinde "Sistem güncellemesi mi lan acaba sıçtık" diye kafayı yemek yerine, her şeyimi ayarlayıp kendim geçiyorum son sürüme. Tüm mesele bu. Yoksa 1803 sürümünde kalırdım.

Windows 10'un pazar payı artmıyor. Arttırılıyor kısacası.

• Bırakın da artsın. Kaç yıl olmuş, bu kadar güncelleme zorlamasıyla, rakip yok baskı çok. En yakın rakip aynı firmaya ait çok daha önce çıkmış windows 7 ki zamanına göre her türlü windows 10'dan daha iyiydi. Xp veya 7 microsoft değil de başka bir x firmaya ait olaydı 10 nal toplardı.

• Windows 10 yillardir var. Birakin da artsin :) 10 yillik eskimis donanimlarda elbette Windows 7 idealdir.

• windows sürümlerinin çıkış tarihleri
    windows 95 > 1995
    windows 98 > 1998
    windows me > 2000
    windows xp > 2001
    windows vista > 2007
    windows 7 > 2009
    windows 8 > 2012
    windows 10 > 2015
    windows 10 çıkalı 4 sene olmuş. artık ömrünün sonuna gelmiş neredeyse bırak da geçsin windows 7'yi.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Sırf o da değil, bedava verildi. Bedavaya rağmen istediği kadar kullanıcıya ulaşamayınca, her gün bir kaç kere popup çıkarıp taciz etti. Bir daha sorma diye seçenek koymadı. Buna rağmen sabırla reddedenlerin bir kaçının bilgisayarını onların bakmadığı sırada otomatik çevirdi. Şaka gibi. Microsoft tarihinin en başarısız işletim sistemi ünvanını ele aldı. Başka hiç bir versiyon bedava dağıtılmamıştı, bu kadar yalvarılmamıştı, bu kadar zorlanmamıştı ve tüm bunlara rağmen bunca senede böyle pazar paylarında kalmamıştı. Ha bir de sözde yeni dx12 yi bile sırf w10 da çalışır şekilde ayarladı. dx12 de o kadar fark ortaya koyamayınca oradan da tutturamamış oldu. İddia ediyorum şu bedava aylarca dağıtımı olmasaydı şu anda pazar payı %15'i geçmemişti.

• 8.1 bal gibi sistemdi onu beleş dağıtaydınız ya ??? Ama yok,güze os yapınca gayme istiyorsunuz ,tu kaka hantal os yapınca beleş. 7700hq laptopda ssd olmasa bile 7200rpm diskte anlık hız windows 7 5400rpm pentium pc kadar olamıyorsa o os olmamıştır ağalar.

• Win 10 kullanıyorum. Win 7 de olup da, win 10 da olmayan tek şey "internet tavla" oyunu. Win 7 de ki tavla oyunu, günümüzde ki bir çok tavla oyunundan daha iyi. Sırf bu tavla oyunu için, mecburen win 10 altında, sanal makineye win 7 kurdum.
    İşin komik tarafı;
    Microsoft' un istatistiklerin de, bir tavla oyunu yüzünden win 7 kullanıyorum diye gözüküyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 4 Şubat 2019; 20:3:50 >
  • Sorunsuzdan sonrasını okumadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.