Şimdi Ara

Sony PS satışları ile güldü mobilde üzüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yılın dördüncü çeyreğinde rekor PS4 satışları yapan Sony’de yüzler gülüyor ancak mobil bölüm ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Geçen yılın son çeyreğinde de mobil bölüm ayağa kalkmayı başaramadı.

Oyun bölümü çıkışta

Yapılan açıklamaya göre firmanın geçen yıl son çeyrekte elde ettiği gelir 22 milyar dolar gelir elde etti. Yıl bazında düz bir çizgi izlenirken faaliyet karı da 3.5 milyar dolar ile geçen yıldan farklı değildi.

Gelirlere en büyük katkıyı Sony’nin oyun bölümü yaptı. Konsol ve oyun satışları toplamda 7.3 milyar dolar gelire ulaşırken yüzde 12 civarında artış yaşandı. Faaliyet karı ise 670 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Ayrıca Bkz.LG mobilde kayıp genelde ise rekor kırıyor

Geçen yıl son çeyrekte 8 milyon PS4 konsolu satan Sony, çoğunda önemli indirimler uyguladığı için kara yansımasını göremedi. Bunun yerine yüzde 25 artış gösteren oyun satışları aradaki boşluğu kapattı. PS Plus ise 36.3 milyon aboneye ulaştı.

Sony Pictures yine önemli yapımlarla geçen yılı karda kapattı. Aralık sonunda Venom filmi 855 milyon dolar, Spider-Man: Into the Spider-Verse yapımı da 225 milyon dolar hasılat elde etti. Bölüm ise 2.7 milyar dolar geliri kasasına koydu.

Mobil bölüm kan kaybetmeye devam etti. Xperia XZ3 beklentilerin altında kalınca faaliyet zararı da 142 milyon dolar olarak gerçekleşti. Gelir de yüzde 40 düşüşle 1.3 milyar dolar seviyesine indi.

Akıllı telefon kameralarının sensör sayısı artmaya başlayınca elbette Sony’ye de yansıması oluyor. Geçen yıl son çeyrekte 2 milyar dolar gelir elde eden bölüm düz bir çizgi izledi ancak bu yıl Sony önemli bir artış bekliyor.

• yani mobil hariç kütür kütür para kazanıyor herifler.
    Sinema, müzik, oyun ve diğer interaktif eğlenceler Çinlilerin giremediği ve giremeyeceği yerler. Çünkü orada özgür düşünce ve fikri hak diye bir şey yok. Bu nedenle Akıllıca yatırımlar yapmışlar.
    Bakın Samsung ve Apple mobilde 1-2 yılda ne hale geliverdi.
  • ps5 gelsin de bi ps4 alayım ucuzundan

• yani mobil hariç kütür kütür para kazanıyor herifler.
    Sinema, müzik, oyun ve diğer interaktif eğlenceler Çinlilerin giremediği ve giremeyeceği yerler. Çünkü orada özgür düşünce ve fikri hak diye bir şey yok. Bu nedenle Akıllıca yatırımlar yapmışlar.
    Bakın Samsung ve Apple mobilde 1-2 yılda ne hale geliverdi.

• Sony ps5 ve ps5 Pro olarak 2020 son çeyreği çıkar
    çıkış fiyatları ps5 olanı 500 $ Pro olanı 700$

• quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

ps5 gelsin de bi ps4 alayım ucuzundan
    Seçimden sonra dolar bir daha zıplarsa bu fiyatları da ararsın. 1400 tl ye ps satılırken biraz daha düşsün falan diyorduk. 1100 e falan internetten bulunuyordu. şimdi 2bin tl ye dayandı en düşük versiyonları.
  • Çeyrek başı 22 milyar dolar, 4 çeyrek desen 88 milyar dolar
    Hala çok büyük şirket yau :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçari

Seçimden sonra dolar bir daha zıplarsa bu fiyatları da ararsın. 1400 tl ye ps satılırken biraz daha düşsün falan diyorduk. 1100 e falan internetten bulunuyordu. şimdi 2bin tl ye dayandı en düşük versiyonları.

Alıntıları Göster
    Para mi döviz ve altın olarak saklıyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelirlerinin üçte birini PS'ye borçlu olan şirket 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 40 dolardan hesaplasak sadece ps plustan 1.440 milyar dolar gelirleri var. Enayi parası yeminle

• Kapatsın o zaman mobile bölümünü. O kısımda dünya kadar rakibi var

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

40 dolardan hesaplasak sadece ps plustan 1.440 milyar dolar gelirleri var. Enayi parası yeminle
    Amerika, Avrupad’aki adam için çerez parası plus. O yüzden düşünmeden alıyor, enayilik olarak gören pc kafasındaki oyuncular, bizim gibi fakir ülkelerindeki oyuncular. Zaten 1 senedir verdiği oyunlarla parasının hakkını vermeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Amerika, Avrupad’aki adam için çerez parası plus. O yüzden düşünmeden alıyor, enayilik olarak gören pc kafasındaki oyuncular, bizim gibi fakir ülkelerindeki oyuncular. Zaten 1 senedir verdiği oyunlarla parasının hakkını vermeye başladı.

Alıntıları Göster
    ubisoftun bedava dağıttığı for honor'la mı çıktı parası yoksa steamde 6 lira olan just cause 3 ile mi çıktı parası? sanki 10 doları size random oyun satmak için alıyorlar gibi konuşmayın.

yurtdışında zaten 10 dolardan fazla fiyata satmaya çalışsalardı emin ol bugün ne ps de ne de xbox da online paralı olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

ubisoftun bedava dağıttığı for honor'la mı çıktı parası yoksa steamde 6 lira olan just cause 3 ile mi çıktı parası? sanki 10 doları size random oyun satmak için alıyorlar gibi konuşmayın.

yurtdışında zaten 10 dolardan fazla fiyata satmaya çalışsalardı emin ol bugün ne ps de ne de xbox da online paralı olmazdı.

Alıntıları Göster
    Zaten yurtdışında yıllık 60 dolara satılıyor, 10 dolar değil. Ben 140 liraya aldım ve verdiğim paraya değdi. Sörf hitman, Black Ops 3, bloodborne, xcom 2, Yakuza kiwami gibi oyunlar yeter parasına. Bunları da 6 liraya mı satıyor steam, öyleyse ordan alayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark dragon -- 2 Şubat 2019; 21:56:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Zaten yurtdışında yıllık 60 dolara satılıyor, 10 dolar değil. Ben 140 liraya aldım ve verdiğim paraya değdi. Sörf hitman, Black Ops 3, bloodborne, xcom 2, Yakuza kiwami gibi oyunlar yeter parasına. Bunları da 6 liraya mı satıyor steam, öyleyse ordan alayım.

Alıntıları Göster
    Ben 40 dolardan hesap ettim zaten en başta.

Milyonlarca insan o makineyi sadece fifa için kullanıyor ve sony o insanlardan online hizmet parası adı altında haraç kesiyor. Yanında da bedavadan biraz daha pahalıya aldığı oyunları dağıtıyor sırf göz boyamak için.

Neyse, alan memnun satan memnun. Banada pc platformu yeterde artar bile.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Çalışıyorsan PC genel anlamda yetiyor. Zaten güncel dizileri,animeleri, filmleri izleyeyim diye takla atıyoruz. Yine de üzerine oyun da oynuyorum. Kardeşime de PS4 aldırttım şansımıza kırılmayan 5.55 mi ne sürümü gelmiş! Biz de original aldık RDR 2, Gran Turismo, Uncharted 4 ve Horizon zero down.(300 lira falandır ikinci elleri) Şimdilik bunlar uzun süre gider. Sonra da takaslar; Gow, spiderman, Detroit, BloodBorn ve Shadow of the Colossus(toplamda belki takasta 100-200 lira daha ekleriz) oynar geri satarız(300 liraya geri satsak sadece 200 lira zararımız olur) ki o da bedava psn plus'a göre ; zaten bu en az 1-2 yılımızı alır ,bayramlarda anca bitiririz çoğunu :)
    Bu oyunları ikinci el alıp bitirip üzerine koyarak takaslayıp sonra oyunları ve konsolu satmak çok daha mantıklı, kırma olaylarına bile gerek yok bu şekilde!

Yıllık abonelik almak bana göre de saçmalık; çünkü dolar ya da euro ile maaş almıyoruz.(Benim günlüğüm 10 dolar ,onların saatliği 10 dolar) o kadar zamanda sadece tek düzgün oyun vermiş o da Bloodborn. Onun dışında o kadar süre boyunca dişe dokunur oyun vermemiş en azından benim gibi aynı zamanda pc oyuncusu birine göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 2 Şubat 2019; 23:30:9 >

• Senden iyisi gelmedi saygılar W810İ.

Sony PS satışları ile güldü mobilde üzüldü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.