Şimdi Ara

Aselsan'ın otomatik havan silah sistemi Alkar, kullanıcı birliğine teslim edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk Savunma Sanayi'nden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Paylaşılan bilgiye göre, Türkiye’nin ilk milli otomatik havan silah sistemi olarak lanse edilen Alkar, BMC’nin çok amaçlı zırh aracı Vuran’a entegre edilerek güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu. Alkar, çeşitli platformlarda kullanılabilen silah sistemleri üreten ASELSAN tarafından geliştirildi.

İlk kez 2017’deki 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda sergilenen 120 milimetre havan silah sistemi Alkar, geçen sürede bir dizi teste tabi tutularak göreve hazır hale getirildi. Daha sonra BMC’nin Vuran isimli aracına entegre edilerek görev yerine gönderildi. Kullanıcı eğitimleri tamamlanan Alkar, kullanıcı personel tarafından yapılan atışlı gösterimde hedefleri tam isabetle yok etti.

Menzili 8 kilometreye kadar ulaşıyor 

Geri tepme mekanizmasının atıs¸ sırasında platforma aktarılan atıs¸ yükünü en aza indirmesi sayesinde Alkar'ın entegre edilebileceği araç çeşitliliği artıyor. Sistem, 4x4 dahil birçok farklı tipteki araca ve sabit tesise entegre edilebiliyor. Yivli ve yivsiz namlu çeşidine göre 1,5 ila 8 kilometre arasında menzile sahip olan Alkar, 1 dakikadan kısa sürede atışa, 10 saniyeden kısa sürede de mevzi değiştirmeye hazırlanabiliyor.

Alkar'da mermi namluya otomatik yükleniyor, gelişmiş hızlı ve hassas elektromekanik taret sistemiyle namlu 360 derece dönebiliyor, yüksek namlu açılarında atış yapabiliyor. Tüm bunlar geniş bir etki alanı sağlarken, Alkar'ın 3 havanın etkisini tek başına yapabilmesini sağlıyor. Balistik hesaplamalarda kullanılan meteorolojik verilerin sayısal haberleşme vasıtasıyla alınabildiği Alkar ile muharebe sahasında her türlü koşulda görev icra edilebiliyor.

• Bak ben senin mesajını şikayet ettim. Senin yüzüne karşı da söylüyorum.

Hükümet ve devlet ayrı demek , fukara avuntusudur. Kendini kandırmak tır. Savunma sanayisinde yapılan tüm projelere olumsuz bir havaniz, görüşünüz var.

Erdoğan şuan Cumhurbaşkanı mı? Evet. Söylediği herşey Türkiye'yi bağlar mı? Evet. Bu nasıl ayrılık o zaman.
  • Bu sistemde palet fabrikası BMC ye satıldı diye ağlayanlara gelsin...

• İnşallah daha uzun menzilli ve daha kısa sürede tekrar atış yapabilen modelleri de geliştirilir. Güneydoğu da epey bunlara ihtiyacımız var.

• Başarılı, inşallah bu tip silahlara ileride gerek kalmaz..

• top değil, tüfek değil !?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Şubat 2019; 15:50:57 >
  • Ne gereği var abi. Biz geliştirmeyelim. Satın alalım.

• Bu aselsan da amma çalışkan firma ya haftada 3 tane silah yapıp tskya teslim ediyor helal olsun

(!)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamlara karşı etkili mi?
  • Kendini savunacak silahın olmadıktan sonra herşey bedava olsa ne yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    açlıktan ölsün mü millet.
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Kel alaka
  • Maşallah diyelim. Tepelerine tepelerine düşsün...

• MağaraAdam kullanıcısına yanıt
    Haberde okuduysanız BMC nin ürettiği zırlı araç olan VURAN a entegre edildiği yazıyor. BMC ile iyi işler yapılıyor yapılacak.
  • Bocha Boston kullanıcısına yanıt
    Bak ben senin mesajını şikayet ettim. Senin yüzüne karşı da söylüyorum.

Hükümet ve devlet ayrı demek , fukara avuntusudur. Kendini kandırmak tır. Savunma sanayisinde yapılan tüm projelere olumsuz bir havaniz, görüşünüz var.

Erdoğan şuan Cumhurbaşkanı mı? Evet. Söylediği herşey Türkiye'yi bağlar mı? Evet. Bu nasıl ayrılık o zaman.

Hükümeti eleştirirken düşmanın yapmayacağı işler yapıyorsunuz. (Kiralanan birşeyi satıldı demek gibi)

"Neden anlamak istemiyorsunuz? Devlet ile Hükümet bir değil."

Maalesef bu kararları veren hükümet, devletin yöneticisi olduğu için hükümet=devlet. Çoğunluğun verdiği bi karar. Şartlar kurallar böyle.

Siz yanlışları doğru düzgün söyleyin millet kararını değiştirise ben sizin gibi yapmam yeni hükümetide desteklerim.

Misal ben ataist, kominist Atatürkçü ve çoğunlukta birleşmek ilkesini benimseyip hükümeti destekleyen biriyim.

Daha az hırsızı varsa buyrun onu desdekleyelim. Gerçi benim bir oyumla olmuyor en az %51 oy lazım. Hırsızların içinden hırsız seçmek için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 1 Şubat 2019; 16:47:26 >
  • Alkar kadar mermi düşsün kafalarına.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ah ah sana aklımdan neler geçiriyorum bir bilsen.

Şikayetiniz başarıyla iletildi. Sonucuna göre editleyecegim mesajımı. O zaman aklımdakini de okuma şansına kavusacaksin...

blok.

Edit:

Şikayet ediyoruz, bunu da yüzüne söylüyoruz mesajları silmekle yetiniyorlar. Mesajı silinince yok mu sayılıyor hakaretler?

Peki sende git şimdi beni şikayet et;

Sen omurgasızın tekisin. O düşük IQ diye alay ettiklerin kadar bile IQ yok sende. Mesajını silmişler, ona göre cevap verecektim. Benim zaten Reis çi olduğumu bu bölümün tamamı biliyor,sizin gibi pkk lılarla dans eden KK ve ortaklarından mı olalım. fakat paralı uşak olan sizlersiniz. Bak sizin gibileri burada ifşa ettim; son sayfaya git ve kendini de onların içine kat.
    https://forum.donanimhaber.com/e-imamogluna-vatandastan-tepki-sana-kafa-atmak-istiyorum--136935271-4

Karalter yoksunları. Savunma sanayiinde bile muhalefet olacak kadar aşağılıksınız.

Hadi git şimdi şikayet et, bakalım tarafsız admin ne karar verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 2 Şubat 2019; 23:48:55 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.