Şimdi Ara

Tesla Model Y'nin üretim yeri ve tarihi netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün Elon Musk, Tesla’nın bir sonraki elektrikli SUV'si hakkında bazı önemli bilgiler verdi. Model Y'nin Model 3 ile aynı platform üzerinde yükseleceğini zaten biliyorduk ancak bu konuyu daha da detaylandıran Musk parçalarının yaklaşık yüzde 75'ini elektrikli sedanla paylaşacağını açıkladı. Dolayısı ile sıfırdan bir üretim hattı geliştirilmesine gerek kalmayacağı için daha hızlı üretilecek.

Ayrıca Bkz.Apple'da ikinci hırsızlık vakası: Otonom araç projesi çalındı
    Tesla'nın patronu ayrıca Model Y'nin şu anda Model S, X ve 3'ün üretiminin yapıldığı Fremont tesisinde üretilmeyeceğini belirtti. Bunun yerine Model Y Nevada'daki Gigafactory 1'de üretilecek. Yeni SUV'nin ayrı bir tesiste üretilme kararı mantıklı görünüyor. Zira Tesla, Model Y'nin Model 3'ten çok daha yüksek talep görmesini beklediği için daha büyük bir yere ihtiyaç duyacağına inanıyor.

Model 3 satışlarını katlaması bekleniyor

Tesla'nın yol haritasına göre Model Y üretimine 2020 yılında başlanacak. Bununla birlikte aracın fiyatının 40 bin doların altında olacağı söyleniyor. Elektrikli otomobil devi Model Y'nin satış rakamlarının Model 3'ten önemli ölçüde yüksek olacağı görüşünde. Hatta şirket yeni elektrikli SUV'nin Model 3'ten neredeyse iki kat fazla talep göreceğini düşünüyor.

• hayaller tesla. gerçekler hat 200 ile izmit istanbul :D

• Model " S "
    Model " 3 "
    Model " X "
    Model " Y "

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
  • ulashoca41 U kullanıcısına yanıt
    Umuttepe'de öğrencisiniz sanırım, bende ordaydım hazırlık dahil 5 sene gidip geldim, arabaları görünce heves ediyordum ama alamam falan diyordum, üni bitti askerlik bitti işe başladım arabamı aldım :)

Yani Umuttepe'de okuyup da umutsuzluğa kapılmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Model " S "
    Model " 3 "
    Model " X "
    Model " Y "

güzel keşfetmişsiniz, sex olmadan asla
  • S3XY

• yok dostum. marmara üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum. izmitte oturduğum için benim gidişler istanbula :D ama umuttepede de lisans anılarım oldu tabi :D güle güle kullan arabanı
  • Model 3 aslında model E olacaktı ama E isim hakkı Ford da olduğu için E yerine 3 şeklinde isimlendirildi diye biliyorum.
  • hayat abd de yasayanlara güzel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.