Şimdi Ara

TSMC'nin yaşadığı üretim sorunu Kirin yonga seti tedariğini etkileyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarıiletken devi TSMC, altı aydan daha kısa bir süre içerisinde ikinci kez yonga üretiminde sorun çıktığını açıkladı. Bildiğiniz üzere şirket Huawei, Apple, Qualcomm, MediaTek gibi teknoloji devleri için son derece önemli bir üretim ortağı konumunda.

Ayrıca Bkz.Apple, Türkiye’de iPhone fiyatlarını düşürmeye hazırlanıyor
    TSMC, yonga hattında sorun çıkmasına neden olan son problemin, yeni yonga üretiminde kullanılan wafer'ların verimini düşüren hatalı bir kimyasaldan kaynaklandığını belirtti. Şirketin fabrikada yaşadığı bu sorun, muhtemelen Huawei’nin Kirin yonga seti tedariğini de etkileyecek.

Geçen yıl da virüs yüzünden üretim aksamıştı

TSMC, sorunların nedenini belirleme ve finansal sonuçlarını araştırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şirket 2018'in Ağustos ayında da iPhone'lar için yonga üretimi yapan fabrikasında, üç gün boyunca üretimi etkileyen bir bilgisayar virüsü yüzünden sıkıntı yaşamıştı.

Mevcut sorunun yaklaşmakta olan Huawei amiral gemisi telefonlardan herhangi birini geciktirip geciktirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

• Piyasada 2 farklı alternatif de var.

Samsung veya intel ile anlaşır Huawei.

Yapılmamış bir şey değil (bkz. Apple iPhone 6S).

• Yongaları işleyen makinenin altına kedi kaçtı, üretim duracak. Maliyet artacak. Üretim yetersiz fiyatlara yansıyacak falan felan işte :P

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aman amd nin yeni çıkacak ryzenlerini vurmasında kime vuruyorsa vursun.

• Sanki o kadar ürün satılıyorda etkilensin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.