Şimdi Ara

Ay’a ilk adımın gerçek görüntüleriyle hazırlanan Apollo 11 filminin fragmanı yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanlık tarihinin en önemli görevlerinden olan Ay’a ilk insanlı uçuşu yani Apollo 11 görevini gerçek görüntülerle beyaz perdeye aktaran belgeselin fragmanı yayınlandı.

Apollo 11 isimli belgesel, 20 Temmuz 1969’da gerçekleştirilen Ay’a ilk insanlı uçuş görevinin 50. yılında seyircilerle buluşacak. Filmin yönetmenliğini Todd Douglas Miller üstleniyor.

Apollo 11 belgeseli, daha önce hiçbir yerde görmediğimiz görüntülerle, 70mm geniş formatlı çekimlerle ve gerçek ses kayıtlarıyla hazırlandı. Fragmandan da göreceğimiz üzere muhteşem bir deneyim bizleri bekliyor.

NASA ekibinin sahadaki koşuşturmacasından Neil Armstrong ve Buzz Aldrin’in Ay’a ilk ayak basışına kadar Apollo 11 görevinin tüm aşamalarını gerçek görüntülerle IMAX salonlarda izleyebileceğiz.

Sundance Film Festival’inde prömiyeri yapılan Apollo 11’in vizyon tarihi açıklanmadı. Apollo 11 uçuşunun 50. yıl dönümünde yani 20 Temmuz haftasında vizyona girmesi planlanıyor. Türkiye'de vizyona girmesi beklenmiyor.

• Uzaya hiçbir zaman gidilmedi ay nurdur gidilmez

• Stüdyoda gidilen Ay’ın belgeseli de stüdyoda olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dünya düzdür gökyüzünde tavan var. Fake görüntüler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yorum var üçü de aya gidilmedi dünya boğanın boynuzunda diyo ben de dünya yuvarlaktır diyim de sesimiz duyulsun

• Bence de o tarihte aya gidilip hem de geri dönülmedi ama dünya düz değil, geoit şekildedir. Muhtemelen 3+1 değil 9+1 boyut var. Süper sicim teorisi de gerçek olabilir. Yani kendi sanal 10 boyutlu uzayımız aslında 2 boyutlu başka bir gerçekliğe çıkıyor olabilir. Quantum fiziği ve herşeyin teorisini bulmak önümüzdeki yeni çağı açacak yegane şeylerdir.

• Aynen şuna bi teleskop verinde çukurlardan oluşan kaya parçalarını görsün hoş bunu görmek için iki göz yeter ama neyse. Kuran'da bahsedilen nur kelimesinden aklınızda ne canlanıyor orada kastetidilen böyle bir şey değil.

• Dünya üzerinde Amerika diye bir kıta olmasaydı. Avrupa gelismeseydi.Osmanlı bir şekilde hala en güçlü ülke olsaydı bırak aya çıkmayı elektrik bile icat edilmemişti. Faşist Amerika'yi sevmiyorum ama bilime verdikleri önem de ortada

• Bence aya gidildi mi dünya düz mü bize yalan mı söylüyorlar diye tartışmaktansa neden ülkemiz aya gidemiyor neden uzaya çıkıp dünyanın şeklini insanlıkla paylaşmıyor diye tartışmak gerekir.

Amerika kıtası keşfedildiğinde de bunun bir yalan ve ütopik bir masal olduğuna inanıyordu insanların çoğu maalesef hala aynı noktayız.

• Akşamları gördüğümüz küre ne oluyor o zaman kardeş? İşiniz gücünüz hurafelerin peşinden koşmak.

• Gidilmedi diyenler konuya bekleniyor diyecektim. Bendem hızlı çıkmışlar

• He he gidilmedi, Ay şurası lan zıplasan elin değer

• ahmetkep kullanıcısına yanıt
    Asıl Biruni, Kindi, Ömer Hayyam, Harizmi, El-Cezeri gibi bilim adamları olmasaydı "Batı Dünyası" ne yapardı onu merak ediyorum.
  • ahmetkep kullanıcısına yanıt
    Tarih bu şekilde değerlendirilmez. Ayrı olarak, her belli başlı film/dizi konularında olayları garip yerlere çekmenin de manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Dünya üzerinde Amerika diye bir kıta olmasaydı. Avrupa gelismeseydi.Osmanlı bir şekilde hala en güçlü ülke olsaydı bırak aya çıkmayı elektrik bile icat edilmemişti. Faşist Amerika'yi sevmiyorum ama bilime verdikleri önem de ortada
    Aynen birde işi dini boyuta getirmicem lakin benim inancımda yaratan çalış araştır verim diyor ..sonuna kadar haklısın
  • goldena G kullanıcısına yanıt
    Bu yoruma sadece bilimin gelişmesiyle Tanrı yavaşça ölüyor demek istiyorum.

• Oto, bota faşist deyip durmayın! Faşizmin ne olduğuna dair bir fikrin yoktur muhtemelen. Faşist Amerika bak sen :)

• O saydığın isimlerden önceki pagan (çok Tanrılı inanca sahip yada inançsız) "bilim insanları" olmasaydı "İslam dünyası" ne yapardı?

• SCI bunlar yemesinler milleti yahu...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.