Şimdi Ara

Intel zayıf üretime rağmen rekor gelir elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’a modem tedariği nedeniyle 14nm üretim sürecinde sıkıntılar yaşayan ve kısıtlı işlemci üretimi yapmak zorunda kalan Intel buna rağmen gelirlerini arttırmasını bildi. Firma geçen yılın son çeyreğinde rekor kırdı.

Tarihi rekor

Yapılan açıklamaya göre geçen yılın son çeyreğinde elde edilen gelir 18.7 milyar dolar olarak gerçekleşirken yüzde 9 civarında büyüme yaşandı. Faaliyet karı ise 6.6 milyar dolar ile yüzde 10 civarında artış gösterdi.

Ayrıca Bkz.Sapphire RX 570 16GB HDMI Blockchain ekran kartı duyuruldu

Intel’in en iyi performans gösteren bölümü veri merkezi odaklı bellek bölümü oldu. Bölüm son çeyrekte yüzde 25 artış göstererek 1.1 milyar dolar gelire ulaştı.

Yıl genelinde ise Intel 71 milyar dolar civarında gelir elde etti ve tüm zamanların rekoru kırıldı. Artış yüzde 13 civarında gerçekleşti. Faaliyet karı ise yüzde 30 artışla 23 milyar dolara ulaştı ve yine rekor elde edildi.

Bununla birlikte içinde bulunduğumuz çeyrek dönemde ise Intel biraz gevşeme bekliyor. Dönemlik gelir 16 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Yine de yıl içerisinde toparlanma yaşanacak ve toplam gelir 71.5 milyar dolara kadar çıkacak.

• ya beyler bırakın tartışmayı 530dolar dediğin ne ki adamların asgari ücreti 1300$ adam bir kere alırım bir daha almam uzun yıllar kullanırım mantığında düşünüyor doğal olarak,
    İşlemci mi takip edecek f/p mı arayacak direk takip etmeden alıp uzun yıllar kullanmak daha f/p bana kalırsa

tabi türkiye için geçerli bir durum değil 530 dolar dediğin para şuanda 2800tl ediyor

adamların bütçelerinin zorlanacağı birşey varsa oda rtx 2080ti dır.(Neredeyse 1aylık maaşları eskiden türkiyede söylendiği gibi bir maaş basıpta telefon mu alınır ekran kartı mı alınır sorusunu eminim yabancılar kendilerine soruyorlardır)
  • Ekrem bunu beğendi
  • berkhandemirci B kullanıcısına yanıt
    amd 250 dolara 3600 zen 2 7nm neden vermesin, maliyeti ne kadar 40 dolar olsa 210 dolar kar eder her satış için, ayrıca şuanda zaten hali hazırda ryzen 2700 var 8c 16t 259 dolar
    hemide kar marjı olduğu halde

işte ispatıhttps://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B41717Z/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1548518984&sr=8-1&keywords=ryzen+2700
  • Bu haberlere şaşıran kaldı mı gerçekten? Adamlar ne üretse satıyorlar çünkü ne üretse alan bir kitle var, ben Intel'in yerinde olsam ben de aynısını yaparım.
  • https://forum.donanimhaber.com/athlon-64-fiyatlari-sizdi--395660

Şöyle bir baktım şikayetler hiç değişmemiş 16 seneden beri.
  • Sistem toplamaya giden tüm bilgisiz kullanıcılara Intel itelemeyi başarırsanız sonuç bu olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkhandemirci

Bu mesaj silindi.
    3600'ün 150 dolardan 1 cent bile pahalı sunulması için bir sebep yok, varsa bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar sipariş yetiştiremiyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ya beyler bırakın tartışmayı 530dolar dediğin ne ki adamların asgari ücreti 1300$ adam bir kere alırım bir daha almam uzun yıllar kullanırım mantığında düşünüyor doğal olarak,
    İşlemci mi takip edecek f/p mı arayacak direk takip etmeden alıp uzun yıllar kullanmak daha f/p bana kalırsa

tabi türkiye için geçerli bir durum değil 530 dolar dediğin para şuanda 2800tl ediyor

adamların bütçelerinin zorlanacağı birşey varsa oda rtx 2080ti dır.(Neredeyse 1aylık maaşları eskiden türkiyede söylendiği gibi bir maaş basıpta telefon mu alınır ekran kartı mı alınır sorusunu eminim yabancılar kendilerine soruyorlardır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowWyvern -- 27 Ocak 2019; 3:12:56 >
  • ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    Onların derdi o işte 1 maaşla üst düzey pc mi alınır veya En üst düzey ekran kartı mı alınır falan bizde burda 6-12 maaşla üst düzey pc alıyoruz pahalı diyoruz adamlar 1 maaşla alıyor onu beğenmiyor acınacak halden bile çok ötedeyiz aslında kimse anlamak istemiyor onlarda pahalı diyor diyor insanın alışkanlıkları biraz sarsıldı mı pahalı der dolar 2 olunca coktu simdi 5.30 normal alışkanlık meselesi adamlarda 1/3 maaş ile 9900k alıyor bu 1/2 maaşa çıkınca pahalı derler biz neredeyse 2x maaşla alıyoruz adamların 6katı alım gücümüz düşük ona pahalı diyoruz bu işler böyle.

ör:
    Almancı iş adamı 2000euro+ kazandığına emin olduğum bir abi ucuz xiaomi almış 400dolarlık one plus 6 ya pahalı diyor

400-500tl olsa one plus 6 kaç kişi pahalı der? Tr'de.

Birde insanlarda şu hata var avrupada vs iyi ülkelerde asgari ücretle çalışan sayısı bizim ülke gibi %50+ falan degil %1-3 civarı diye hatırlıyorum... Yani hep asgari ücret üzerinden gidiliyor ama durum aslında daha vahim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Ocak 2019; 7:42:38 >

• intel ve AMD dışında başka işlemci üreten firma yok mu !?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

https://forum.donanimhaber.com/athlon-64-fiyatlari-sizdi--395660

Şöyle bir baktım şikayetler hiç değişmemiş 16 seneden beri.
    Yalnız cidden pahalıymış. 2003 yılı için 400 dolar, 650 dolar çok para

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı miktarda satıp karı arttırdıysa vahim, satış adedi azalıp karı arttırdıysa daha vahim. millet kazık yemeye doyamamış, hala sıraya giriyor demek oluyor bu.

halinden memnun olan hadi neyse de sıradan ve bütçesi kısıtlı oyuncuları da vuruyor bu durum.

• Yorumlara gel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.