Şimdi Ara

Türkiye'de B-SUV sınıfının en çok satan modeli Suzuki Vitara oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SUV tarzını kompakt boyutlarla bir araya getiren B-SUV’lar son dönemin en popüler modelleri arasında. Gün geçtikçe daha fazla modelin tanıtılmasıyla birlikte rekabetin de kızışmaya başladığı B-SUV segmentinin Türkiye’deki temsilcilerinden Suzuki Vitara, geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıyla markanın yeniden yüzünü güldürdü. Suzuki Vitara, 2018 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen B-SUV modeli oldu.

Geçtiğimiz yıl toplam 2 bin 361 adet satış rakamına ulaşan Suzuki Vitara, %16’lık pazar payı ile kendi sınıfında ipi göğüslemeyi başardı. Suzuki Vitara’nın başarısından son derece memnun olduklarını dile getiren Suzuki Türkiye Genel Müdürü Ümit Karaarslan, 2019 yılında da aynı başarıyı elde edeceklerine inandıklarını belirtti. Japon markanın B-SUV modeli 2017 yılında da sınıfının en çok tercih edilen modeli olmuştu.

Captur az farkla ikinci 

B-SUV yarışında Vitara’yı takip eden isim 2 bin 325 adetle Renault Captur oldu. Bin 641 adetle Jeep Renegade üçüncü olurken, bu yıl yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanan Peugeot 2008 modeli bin 393 adetle dördüncü sırada yer aldı. Nissan Juke ise bin 318 adetle beşinci sıraya oturmayı başardı.

Suzuki Vitara özellikleri ve fiyatı 

Türkiye’de 3 farklı donanım seçeneği ile satılan Suzuki Vitara’da iki adet benzinli motor seçeneği kullanılıyor. 1,6 litre hacimli VVT benzinli motor, 6000 d/dak’da 120 beygir güç ve 4400 d/dak’da 156 Nm tork üretirken, 1,4 litre hacimli Turbo Boosterjet benzinli motor ise 140 beygir güç ve 220 Nm tork üretiyor. Her iki motor seçeneğinde de yeni nesil 4x4 Allgrip teknolojisine yer verilen SUV, sürüş koşuluna bağlı olarak 2 çeker ve 4 çeker kullanım imkânı da veriyor.

Yokuş kalkış desteği, eğim iniş kontrol sistemi, radarlı fren destek sistemi, ve adaptif hız sabitleme gibi özelliklere sahip olan Suzuki Vitara’da 10.1 inç ekrana sahip multimedya sistemi, navigasyon, Bluetooth ve USB girişi gibi özellikler standart olarak sunuluyor. Suzuki Vitara’nın satış fiyatları 122 bin 600 TL’den başlıyor.

• Allgrip 4 çeker sistemi ile birlikte gerçek ve köklü bir suv vitara.

Öyle yumuşak plastik isteyen gitsin başka modellere binsin. Yumuşak göğse dokunarak kişisel tatminini yaşasın. 5 sene sonra da ıvır zıvır sensör arızaları ile uğraşsın, bir tarafından su alsın, şanzımanı motoru ile uğraşsın.

Duster, 2008 gibi kullan at araçlarla kıyaslanması da ayrı bir komedi. Bunların kaç senelik geçmişi var ki rakip olsun.
    98.000tl ye kasımda 0km satılıyordu. 122bin değil. dolusu 140 gibiydi ama 4x4 kırmızı dikişli alkantra spor koltuk şerit takip anahtarsız falan 4x4 1.4turbo... e180de yok o donanım. bu fiyatlarla rakipsiz araç çok sattığına şaşırmadım. ayrıca iç hacmi + bagajı captur mazda rx3 gla a3 ten falan çok daha geniş. az kalsın alacakken direkten döndük toyota chr aldık. rusların videoları var offroad kar çamur karışık yerde land cruiser ın çıkamadığı tepeden çıkıyor bu vitara. keçi maşşallah.
  • Kalitesini bilmem ama iç ve dış tasarımı hiç sevemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk görseldeki renge bayılıyorum yahu, birde vişne çürüğü. Şimdiki aklım olsa siyah renk araba almazdım. Kiri, çiziği anında belli ediyor. Tek artısı bana göre gece farkedilmiyor. Beyaz renk ise modeline göre ayrı bir karizma katıyor arabaya. Siyahında asaleti mevcut... İki ucu iğneli değnek... :D

• Göreceli kalitesi ve yetenekli 4x4, 1.4 tjet, 1.6 motorları ile gayet güzel satmış. Foruma göre alınmaz ama o fiyatlarda makul diye düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iç mekan kalitesi çok düşük seviyede, şahsen bu yüzden benim radarımdan direkt çıkıyor.
  • Dışı güzel bence ama içi Duster olmuş.

• Suzuki araçlar sağlamdır.. Toyota gibi..

• Emin misiniz her yer duster dolu :/

• En çok satan B-SUV buysa Türkiye'de adam akıllı sayıda sıfır araç satılmamış demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 25 Ocak 2019; 20:56:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Vitara daha eski olduğu için duster'ın içi vitara olmuş diyebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanmayacaksınız belki, inanması da güç gerçi ama Duster C sınıfı, B değil :)

• duster c suv ama b suv olan sandero'yu geçmesi ilginç geldi bana da.
  • willyyyyy W kullanıcısına yanıt
    Sandero suv değil b hb

• iç mekan kalitesi çok düşük olmasa niyetlenmiştim bi ara.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Sandero b hb degıl hocam a sedan :)

Sandero da suv olmus ne guzel dunya

• 1 ay önce test etmiştim. Sınıfına göre güzel araç. Hele 1.4 turbo olacak harika olur.
  • Editörün yüz ifadesi ilginç olmuş 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Malzeme kalitesi ve isçilik sürünüyor resmen araçta. İcine bindiginizde buram buram legen plastigi kokusu alabilirsiniz. Hele o sanayide takılmış gibi duran multimedia ekranı efsane...

• Malzeme kalitesi gerçekten çok kötü. Bu sınıfta 2008 çok iyi özellikle genişlik ve arka diz mesafesi efsane araçta.

• Dışı gayet güzel içi vasat ötesi. Fiyatı dillere destan. B suv alana kadar passat alırsın. Sonrada derler yahu ayda 3 bin passat satılmış. Bunu sağlayan diğer firmalar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.