Şimdi Ara

Bazı MacBook Pro kullanıcıları ekranlarında ışık sızması sorunu yaşamaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Apple’ın dizüstü bilgisayar çözümü kapsamında tepe noktası olan MacBook Pro modellerinin, hem kompakt hem de çok güçlü donanıma sahip olduğu aşikâr. Bu yüzdendir ki müşteriler bu tür ürünlere avuç dolusu para saçıyor ve karşılığında da üst düzey bir kalite bekliyorlar.

Ancak bazı MacBook Pro kullanıcıları için olaylar tam tersine gelişmeye başlamış durumda. Hatırı sayılır bir miktarda kullanıcı, 2016 yılından bugüne kadar üretilen bazı ürünlerin ekranlarında ışık sızması (backlighting) sorunu yaşadıklarını ifade etmeye başlamış. Görünen o ki Apple söz konusu soruna henüz müdahale etmiş değil.

Sorun, Apple'ın kablo tercihinden dolayı olabilir 

iFixit sitesine göre sorun Apple’ın tercih ettiği flex (esnek) kablolarda yatıyor olabilir. Siteye göre, Apple daha önceki ürünlerinde tercih ettiği ve menteşelerin içinden geçirdiği tel kablolar yerine flex kablolar kullanmayı uygun bulmuş. Buradaki amaç ise dizüstü kapaklarının daha kolay açılıp kapatılmasını sağlamak. Ancak bu kablolar ne yazık ki menteşelerin içinden geçmiyor ve etrafına sarılıyor. Bu sebeple de kabloların kırılması daha kolay bir hâl alıyor.

Kullanıcıların yaşamaya başladıkları sorun hemen ortaya çıkan cinsten değil. Problemle karşılaşmaya başlayan müşterilerin bazıları ise ürün garantileri sona erdiği için 600 dolara yaklaşan tamir ücretleriyle karşı karşıya kalmışlar. MacBook Pro sahipleri, hâlihazırda bir bilgilendirme yapmayan şirketten açıklama bekliyorlar.

• Haberde bir tutarsızlık var gibi.Başlık ile metin de bahsedilen konu alakasız. ışık sızması ile ekran flex kablolarının ne alakası var .Çeviri hatası gibi geldi bana.

• 13 inç 2017 MacBook Pro kullanıcısıyım sağ ve sol altta oldukça belirgin ışık sızması var umarım değişim kararı çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz açıp kapatmayı bilmiyorsunuz.

• Kesin kullanıcı hatası
    Bir çuval dolusu daha para verip yaptırsınlar. Apple elmayı kullananlar ayvayı yer.

• 600 dolar nedir, yazık günah

• sorun kablo olsa flicker yada dikey cizgi sorunu yapar, isik sizmasi panel ve backlight ile alakali sacmalanmis baya. ayrica isik sizmasi backlighting degil backlight bleeding diye gecer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 23 Ocak 2019; 16:18:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranı yanlış açıp kapatıyorsunuz

• Jobs öldü şirkette arkasından gidici.

• Appleden şöyle bir açıklama bekliyorum " o ışık sızması değil gözünüz bozuk doktora gidin en kısa sürede "

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

Kesin kullanıcı hatası
    Bir çuval dolusu daha para verip yaptırsınlar. Apple elmayı kullananlar ayvayı yer.
    Daha önce ne kullandın, şuan ne kullanıyorsun, nasıl bir hizmet aldın bilmiyorum ama ben onlarca farklı macbook ve windows cihaz kullandım. Diğer cihazlarda ciddi servis süreleri ve sorunu çözemeyen parça değişimleri ile bolca uğraştım. Macbook ile yaşadığım sorunların %99'ında Apple'dan aldığım hizmetten memnun kaldım. Eğer bu durum kronik bir sorunsa, bir süre sonra Apple bunun için kalite programı başlatır ve bu sorunu çözer. Apple kullanan bir insandan çok Apple kullanmayan birinin ayvayı yeme olasılığı çok daha fazla. Ben garantisi bittikten sonra Apple kadar cihazın arkasında duran başka bir firma görmedim.

Apple'dan ücretsiz olarak aldığım desteklerin bir kısmı aşağıdaki gibidir. Bu cihazların %90'ının garantisi yoktu.

-2012 15' Retina burn-in olayından dolayı cihazı aldıktan 2 yıl sonra ücretsiz ekran değişimi
    -2012 15' Retina anakart sorunundan dolayı cihazı aldıktan 4 yıl sonra ücretsiz anakart değişimi
    -2014 13' Retina soyulmasından dolayı cihazı aldıktan 2 yıl sonra ücretsiz ekran değişimi
    -2015 13' Retina soyulmasından dolayı ücretsiz ekran değişimi
    -2016 13' Klavye sorunundan dolayı ücretsiz klavye, batarya, touchpad ve top case değişimi
    -2017 13' Ekran izinden dolayı ücretsiz ekran değişimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treko -- 24 Ocak 2019; 11:12:8 >
  • 13 inç 2016 MacBook Pro kullanıcısıyım.Bugün alt tarafta komple ışık sızması sorunu başladı.

• Aynı sorun bende de var. Bir gelişme olursa duyurursanız sevinirim.

• nasıl açıp kapatalım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.