Şimdi Ara

Eski bir Lumia 950 XL'da Windows 10 ARM sürümü çalıştırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Windows 10 mobil sürümünün fişini bu yıl içinde çekecek olsa da Windows temelli akıllı telefonlar için Windows 10 öldü demek için henüz erken olabilir. Zira Youtube üzerinde paylaşılan bir videoda esli bir Lumia 950 XL akıllı telefon, Windows 10 ARM sürümünü çalıştırırken görüntülendi.

“ADeltaX” adlı kullanıcı tarafından paylaşılan videoda, Microsoft’un ARM tabanlı işlemcilerde kullanılmak üzere geliştirdiği Windows 10 ARM sürümünün eski sayılabilecek bir telefonda gayet akıcı bir şekilde çalıştığı görülebiliyor.

Windows 10 ARM sürümünün çok yönlülüğüne de örnek sayılabilecek bu paylaşım, eski Windows Phone sahiplerini sevindirecek cinsten.

Aşağıda farklı bir kullanıcı tarafından paylaşılan videoda ise yine bir Lumia 950 XL ile Fallout 1 oyununu çalıştırıldığını görebilirsiniz.

• Piyasadan kapiyim ucuz bir tane. 2 çekirdekli az gelir bunlara.

• Wifi ve GPU yani grafik hizlandirici driver / surucusu de aktif calisiyor :) .

Zaten arm tabanli windows 10 larin iso lari da resmi olarak ufak ipuclari ile indirilebiliyor. Lumia 950 XL de gelecek var anlasilan :)

Bir ara merak edip yukleyecegim :)

• Monitör bağlıcaksın güzel pc deneyimi yaşatır. Windows buna destek verse tadından yenmezler.

• Benim laptoptan daha akıcı çalışıyor :D

• neredeyse 10 yıldır yeni teknoloji adına hiç bir şey yok !

• Microsoft elinde ki bu gücü neden kullanmıyor çok merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple şifreleme sistemini FBI ile paylaşmadı; Hali ortada. Microsoft ile apple da gelecek yok, gelecek google da.

• Salak Microsoft şu güzelim telefonu sistemi öldürdü. Kendisini öldürse yine iyi Nokia’yı da öldürdü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoftun yapması gerekeni kullanıcılar yapıyor
  • Şebeke de çekiyosa çok mantıklı

• Microsoft zaten desteklemezde bu port edenlere engel olmasa bari. GSM modülünün driverlarını geliştiricilere verse zaten onlar microsofttan daha güzel becerirler bu işi. Bence tutar bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetSomeRest -- 23 Ocak 2019; 22:01:19 >
  • Düşünsenize SD 845 ve 8GB ram'li bir cihazda bu cihazda bir çok oyunu oynarsın herhalde :D Taşınabilir bilgisayar.

• Konu açarsanız haberdar edin hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Sizde bunu yediniz dimi. Fbi ülke güvenliği için bilgi isteyecek apple vermeyecek. Bir ayda apple diye bir şey kalmaz

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Nesine açacağım? Pek kullanan yok ki burada.

Benim gibi elinde kalan tek tük kisilerde vardır.

Yabancı forumlar daha ideal.

• Nasıl yapıldığını türkçe anlatan olsada bizde yapsak evde bi tane lumia 950 xl boş duruyor

• Anladim haklisin.
    Musait olunca haber veririm .
  • Bi kaç sitede buldum nasıl yapıldığını ama ingilizce olduğu için anlamadığım kısımlar var onun için cesaret edemedim hatta 5 gb küsürde rar dosyası indirdim fakat tam anlamadan yapmak istemedim

Aslında yabancı değilim bu işlere daha önce Nexus telefonuma ubuntu sailfish os firefox os Vs Vs bi çok işletim sistemi ve rom yükledim lumia 950 xl yede Windows arm yüklerim yeterki türkçe biri anlatsın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.