Şimdi Ara

10GB RAM akıllı telefonlarda standart olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yıllardır Android telefonlarda RAM kapasitesi yarışı yaşandığına şahit oluyoruz. Pek çok uzman 4GB kapasitenin yeterli olduğunu düşünse de bugün 12GB seviyelerini konuşuyoruz. Sektör de bu yıl büyük artış bekliyor.

Katlanarak artıyor

Geçen yıl bazı özel amiral gemi versiyonlarında 10GB RAM kapasitesi görmüştük. Tedarik zincirindeki kaynaklara göre bu yıl pek çok akıllı telefon üreticisi modellerinde 10GB RAM kapasitesine yer vermek için harekete geçti.

Ayrıca Bkz.Klavyeli telefonlar yeniden şans arıyor

Geçen yıl amiral gemileri de dahil pek çok akıllı telefon modelinde 4GB RAM kapasitesi yaygın olarak karşımıza çıktı. Bununla birlikte ikinci yarıdan itibaren 6GB RAM kapasitesinin daha çok tercih edildiğini gördük.

Bu yıl ise doğrudan 10GB RAM kapasitesine geçiş olacağı ifade ediliyor. Elbette bu geçiş amiral gemisi ve üst seviye segmentte olacak. Bununla birlikte alt seviyelerde de artık 6GB RAM daha yaygın hale gelecek.

Pek çok uzman yüksek RAM kapasitelerinin pazarlama taktiği olduğunu ve sistemin kullanmadığı RAM alanını sürekli adreslediği için batarya ömrüne de olumsuz olarak yansıdığını ifade ediyor. Bununla birlikte tüketicinin yüksek kapasitelere ilgi gösterdiği bir gerçek.

• iPad Pro'da 4 GB ram var 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önemli olan optimizasyon . 3gb ram var daha hiç kasma donma yaşamadım . (İphone 7 plus kullanıcısı )

• süper süper

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyleyse, gelişmiş oyunlar kapıda demektir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lumibrite

Öyleyse, gelişmiş oyunlar kapıda demektir...

gunumuzde kullanilan sistemler de bir cok gelismis oyunu calistiracak gucte ama oyun firmalari ugrasmak istemiyor. Donani. istedigi kadar artsin oyun firmalari bir sey yapmak istemezse bos.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    6 GB Ram lisi de var en yuksek kapasitelisinde

• 2gb ram var kasma çok nadir
    -G2 kullanıcısı

• Anca dandeoidde standart olur sonraki sene 15gb denerler :D

Millet laptopta 8gb ram e yeni gecti

• Asıl önemli olan kaç kanallı anakartta kaç slot kullandıkları ve ona göre verimlilikleri...Misal SD 845 1866MHz ve çift slot destekliyor , SD 855 de de çift slot ancak; 8GBX2 16 GB'a kadar destekliyor diye hatırlıyorum. Yani 10-12 GB sadece başlangıç...Ama asıl önemli olan konu bunları kullanabileceğimiz oyun veya programların olmayışı! Bu yüzden 4 GB ya da 6GB şuan hala her şeye yeterli...

• Ram konusunu çok abarttılar bunun yerine optimizasyon konusuna ağırlık verseler daha iyi olur.

• 2 GB ramli 6s plusımla mutlu mesut gülümseyerek okuyorum şu haberleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraxus -- 22 Ocak 2019; 20:58:20 >
  • Bilgisayarım 8gb ramli bir oyun laptopu. Tekrar ediyorum, “oyun laptopu”.

Bu sırada telefonlar: 10gb ram koyayım, ışık hızında Facebook açayım.

• 4 GB ideal.

• Üreticilerin derdi nasıl yeni telefon aldırırım.

• Benimki 10 inç. Pardon 10 gb demek için mi alıyorlar acaba.

• 3gb yetmiyor 4gb de hala arkadaki uygulamaları kapatıyormuş bazen, en azından 6 gerekiyor androidde 8 olsun bizim olsun bence. 10-12 çok gereksiz. Ne yapabilirsin ki bunu kullanacak?

• 1.5 Gb ramli a3'ümle mutluyum mesudum : ) telefona artık batılıların afrika ülkelerine sömürge döneminde verdikleri boncuklara benzetiyorum. Karşılığında o ülmenin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını sömürüyorlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi ara çözüzünürlük yükseltme furyası vardı 4k yapmıştı sony, buda onun gibi mi diyeceğim de ram artsın ya sıkıntı yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.