Şimdi Ara

Çinli akıllı telefon üreticileri 5G fiyat artışına karar verdi: 4G cihazlardan 74 dolar fazla olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çinli akıllı telefon üreticileri 5G fiyat artışına karar verdi: 4G cihazlardan 74 dolar fazla olacak

2019 yılında en çok konuşacağımız teknoloji hiç şüphesiz 5G olacak. Haliyle 5G bağlantı destekli akıllı telefon haberleri de artmaya başladı. 5G bağlantı teknolojisine sahip bu cihazlar üretilirken ek masraflar ortaya çıkıyor. Çinli üreticiler de bu masrafların telefon başına sebep olacağı fiyat artışı konusunda anlaşma yaptılar.

Ayrıca Bkz.Android Q, operatörlere SIM kilidi konusunda yardım edecek

4G+500 formülü uygulanacak

Bu anlaşma ile birlikte 5G destekli bir akıllı telefonun, 4G cihazlara kıyasla 74 dolar daha fazla üretim masrafı oluşturması planlanıyor. 4G+500 formülü olarak adlandırılan bu anlaşmadaki 500 sayısı Çin Yuanı cinsinden masrafı gösteriyor. Bu da 74 dolar artışa denk geliyor. Bu miktarın yaklaşık 50 dolarının 5G uyumlu modem ve yonga seti için harcanması bekleniyor. Kalan kısım ise anten ve donanım çözümleri için kullanılacak. 5G akıllı telefonlar için oluşacak ek masrafın 100 dolar olması bekleniyordu ama görünen o ki Çinli üreticiler daha düşük fiyat artışı belirleyebilmişler.

Çinli akıllı telefon üreticileri 5G fiyat artışına karar verdi: 4G cihazlardan 74 dolar fazla olacak

Modem tedarikçileri de yapacakları kâr miktarında artış bekliyorlar. Qualcomm, Samsung, HiSilicon (Huawei), Intel ve MediaTek firmları 5G modemleri hakkında açıklama yaptılar. Yani rekabetin hayli yüksek olması bekleniyor. Bu da 5G modem fiyatlarının hızla düşmesine yardımcı olabilir.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/chinese_makers_settle_on_5g_prices_74_more_than_4g_phones-news-35167.php

• Onlara göre küçük bir artış, bizim gibi ortadoğu ülkeleri için güzel bir...;

• Türkiye'de 74 Dolar 1000₺ demek. Yani 5Gli telefonlar en az 1000 lira daha pahalı olacak gelirse eğer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi CEO'su 750 dolar üzeri saçmalık demişti. 4G+500 anlamam ben.

• Ulan cinin copleri

Millet samsung iphone pahali diye sizi aliyor

Siz fiyat arttirin da gorun ne olacagini

Miet ustune bir miktar daha koyar samsung vs alir

Verilerim Cin devletine gidecegine Googleye gitsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3G li model yapıp, çok daha ucuz model gelmez miii

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

Ulan cinin copleri

Millet samsung iphone pahali diye sizi aliyor

Siz fiyat arttirin da gorun ne olacagini

Miet ustune bir miktar daha koyar samsung vs alir

Verilerim Cin devletine gidecegine Googleye gitsin
    Yahu hepsi zam yapacak yazıyor işte en sonunda yazının ne saçma bir yorum. Hatta haberde beklenenden daha az artış yapabilmiş çinliler yazıyor ne bekliyorsun hayrına mı versin sana iphone samsung alma diye hocam.
  • Herifler 5G'ye geçiyor, valla bana da 3G yetiyor. Sağolsun bizdeki operatörler, kota olayına alıştırdığı için bizi, sanki 4.5G açarsam çok internet harcarım gibime geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben daha cinli tel almam :) 2 dir Mi aliyorum fiyatlari baya artti bi anlami kalmadi yani 300 500 daha veririm üstüne samsung htc felan alirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çin'in çöpleri fiyatları arttırırken diğerleri de ucuza satmayacak tabii ki 5G olayını. Bizim ülkemizde kafadan bir 1000 TL fark olur zaten ama diğer yerlerde de pahalı olacaktr hani.

Bir de Google'ın sevmediğim huyu, verileri topluyor toplamasına ama sonra sormadan verileri kullandığı servisi değiştirip ortalığı karıştırıyor. Bkz. Panoramio.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.