Şimdi Ara

Klavyeli telefonlar yeniden şans arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia 9000 ile yükselişe geçen klavyeli akıllı telefonlar, Android trendinin yükseldiği ilk dönemlerde de devam etti ancak sonrasında dokunmatik ekranların benimsenmesi ile önemini kaybetti. F(x) Tech firması klavyeli telefonların modasının geçmediğini düşünüyor.

Klavyeli telefon neler sunacak?

Livermorium ile Moto Z telefonları için klavyeli bir Moto Mod aksesuarı geliştiren F(x) Tech, proje rafa kalkınca kendi telefonunu geliştirme kararı aldı. Prototipi tamamlayan firma konsepte uygun yazılımlar da geliştirmiş.

Ayrıca Bkz.Galaxy S10 ön kamerası tek bir sürükleme ile açılacak

6 inçlik AMOLED ekrana sahip olan telefon oldukça ince çerçevelere sahip. Klavye kasanın boyutlarına uygun hazırlanmış ve yana doğru kaydırılarak açılıyor. Dayanıklı olan klavye ayrıca bir stand görevi de görüyor.

Klavye arka aydınlatmalı ve 5 sıra tuş barındırıyor. Bunlardan bir sıra rakamlar için ayrılmış. Android 9.0 işletim sistem ile gelen telefonun ara yüzü ve uygulamaları da yan kullanım şekli için optimize edilmiş. Firma telefona farklı işletim sistemlerinin de yüklenebileceğini belirtiyor.

Yaz aylarına doğru piyasaya çıkacağı belirtilen telefon için şimdilik bir fiyat etiketi mevcut değil. Bununla birlikte büyük klavye ve hantal bir kasa yapısının ne kadar ilgi göreceği merak konusu.

• Bunların swiftkey'den haberi yok sanırım?

• Klavye olayını çözdük be gülüm. Hem, klavyeyi diğer elimle çayımı içerken de kullanmak istiyorum ben. Sizin sistemde bu pek mümkün değil.

• klavye türkçe olacaksa süper olur. fakat türkçe karakter yoksa yine bir çöp yolda.

• Blackberry hayranı olarak güzel buldum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan için gereksiz. 5 yıl sonra neler olur bilemem

• Birazda keyif işi geniş geniş yazmayı bende isterim işlevsel güzel bir klavye ile gelirse neden olmasın

• Bunları artık projeksiyon ile zemine yansıtıp geniş sanal klavye olarak kullandırmaları gerekmiyor mu? Bu devirde ne klavyesi.

• Saçmalık.

Kaydırarak (swipe) yazmaya o kadar alıştık ki bilgisayar kullanmak zor geliyor bu yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrandan feragat etmek istemeyenler için güzel bir özellik.

• Gereksiz.. ayrıca aparat gibi taşıyacaksan komple gereksiz..

• n95'in üst taraftan açılan kısa yol tuşları çok işlevseldi. Özellikle oyunlar için çok iyi düşünülmüştü. Keşke nokia yine aynı konsepti yapsa zira pubg gibi oyun oynayanlar kesinlikke satın alırdı.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Zamamnında klavyeli HTC falan telefonlarda yoktu. Bunların da koyacağını sanmam kısa vadede. Çok tutar da yayılırsa falan belki.
  • ne gerek var
  • Hey gidi hey. Zamanında kullandığım A1018i ve chatpad'i geldi aklıma. Nasıl chat olacaksa artık. :)

Klavyeli telefonlar yeniden şans arıyor
  • görme engelli veya az görenler için mantıklı
    dahası bakmadan yazma olayına gelince bunu dokunmatikte yapan varsa
    youtube video atsın, eğer atamıyorsa burada buraya laf atmasın !

• Bu işin piri blackberry ama pes etti.
  • Öncelikle bu tür az bilinen firmaların yapması gereken şey fiyatları düşük tutmak. Üst düzey donanım koymak zorunda değil klavyeli telefon üretmek için. Kimse F(x) Tech'in telefonuna 700+$ vermez. F(x) Tech oldugu için değil tanınmadığı için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet çok zekice. Walla kimsenin aklına gelmemiş bunların aklına gelmiş... bu firmalara üzülüyorum gerçekten. yeni fikir geliştirmektense geçmişi diriltmeye çalışıyorlar. moda desen anlıcam. onlarda geçmiş temcit plavı gibi ama alıcı buluyor...

• Nokia N-GAGE geliyor aklıma. N-GAGE Arena oyun platformunu hatırlayanlar sonunun nasıl ağlamaklı bir hale dönüştüğünü Nokia kadar iyi bilemez.

Oyunları kırılınca rağbet gördü fazlasıyla(ki) Symbian işletim sistemini unutmak mümkün değil. Bir nesil bu işletim sistemi ile büyüdü, yatıp kalktı.

O zamanların anısına kapalı full kutu N-GAGE'i hala saklıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.