Şimdi Ara

Microsoft'tan Windows 10 Mobile kullanıcılarına öneri: iOS veya Android'e geçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
3.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok nadir de olsa şirketlerin kendi kullanıcılarına rakip platforma geçmelerini önerdiğini görürüz. Bunların arasına Microsoft da katıldı. Yazılım devi uzunca bir süredir Windows destekli akıllı telefonlarını kaderine terk etmişti. Şimdi ise platformu sonlandırmaya hazırlanıyor. Şirket, Windows 10 Mobile kullanıcılarına iOS veya Android'e geçmelerini tavsiye etti.

Ayrıca Bkz.Mozilla, Firefox Focus 9.0'a reklam engelleyici ekliyor
    Microsoft’un web sitesindeki Windows 10 Mobile destek sayfasında önemli bir değişiklik yapıldı. Yazılım devi tüm Windows 10 Mobile kullanıcılarının 10 Aralık 2019 tarihinden itibaren güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere hiçbir güncelleme almayacaklarını belirtti.

Yazılım devinden ilginç öneri

Dahası da var. Windows 10 Mobile sürüm 1703'ü çalıştıran cihazlar 11 Haziran 2019'dan itibaren güncelleme almayacaklar. Bu da Microsoft'un söz konusu tarihten sonra bu cihazlara destek sunmayacağı anlamına geliyor.

Destek sayfasında “Windows 10 Mobile işletim sisteminin destek süresi sona erdiğinde, müşterilerin desteklenen bir Android veya iOS cihazına geçmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde bir ifade de yer alıyor. Microsoft'un açıkladığı tarihlerden sonra cihazların bazı özellikleri çalışmamaya başlayacak.

• Stephen Elop Nokia’nın CEO’su iken bir röportajda kendisine sorulan MeeGo projesini neden sonlandırıyorsunuz sorusuna MeeGo’da gelecek görmüyorum cevabını vermişti. Neymiş gelecek Windows Phone’daymış. İşin garibi şimdiye dek yapılmış en kötü mobil işletim sistemi için şimdiye kadar yapılmış en iyi mobil işletim sistemi öldürüldü. Arayüzü desen leş ötesi bir şey. Bakmaya bile tahammül edemiyor insan.

Sonuçta piyasa kullanıcı verilerini takip etmeyen Avrupalı (Symbian ve MeeGo) işletim sistemlerinin elinden alınıp kullanıcı verilerini devlet kurumlarıyla paylaşan Amerikalı (iOS ve Android) işletim sistemlerinin eline bırakıldı.

Neyse batması iyi olmuş. Windows Phone’un veda etmesine çok sevindim. Günün en güzel haberi.
    Bence nokia nın batırılması gibi bu işletim sisteminin baıtırlması da bir proje. Cumhuriyetçilar ile Demokratlar örneğinde olduğu gibi piysasayı/toplumu kontrol etmek için 2 seçenek yeterli oluyor. Ha iki kuklayı da oynatan el aynı ama gören görmek isteyen yok ya da görse de elinden bişey gelen yok.
    Yazık oldu. IOS veya androidi geçeceğini düşünmüyordum ama üçüncü bir alternatif olur diyordum. Şu görselin güzelliğine bakın ya Lumia 1520 ydi sanırım. Döneminin gerisinden gelen donanım , gelmeyen uygulamalar , verilmeyen güncellemeler derken , devasa bir şirket nasıl kötü politika izleyebilir görmüş olduk hemde uzmanlık alanında, adamların işi yazılımdı güya.
    Hadi geçmiş olsun o zaman hepimize. Çok keyif aldığım bir serüvendi Ben kullanıcıların değil, sistemin ve Nokia'nın vadettiklerine dayanarak katıldım platforma. Bir an bile pişmanlık duymadım. Daha halen standartlaşamayan açık ve koyu tema deneyimi, yine standartlaşamayan canlı kutucuk sistemi, tema senkronizasyonu, eşi benzeri görülmemiş UWP uygulamaları, PureView kamera, Clearblack+HST ekran ve saymadığım diğer bir sürü özellik. Hepsini özleyeceğim Gönül isterdi ki daha farklı bir gidişat olsun ama olmadı, ne yapalım.
  • Windows 7, 8 ve sırada 10 mobile. Verilen sözler vardı üzerine yattınız. Ben de bu troll şirkete milyonların umudunu ve paralarını geri vermesini önereceğim. Hatta umarım onbinlerce kişi karşı davalar açar bu şirkete politikası yüzünden. Nokia'dan 100 kat beter olun.

• Yazık oldu. IOS veya androidi geçeceğini düşünmüyordum ama üçüncü bir alternatif olur diyordum. Şu görselin güzelliğine bakın ya Lumia 1520 ydi sanırım. Döneminin gerisinden gelen donanım , gelmeyen uygulamalar , verilmeyen güncellemeler derken , devasa bir şirket nasıl kötü politika izleyebilir görmüş olduk hemde uzmanlık alanında, adamların işi yazılımdı güya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koçari -- 20 Ocak 2019; 18:52:18 >
  • Oysa ne güzeldi lumia 925 falan :/ İnstagram betadan çıkmayınca anlamıştık tutmayacağını. Uygulama sıkıntısı dışında hiç bir eksiği yoktu bana göre. Androidden de iosdan da daha hızlı çalışıyordu :/

• Yuh be, sıvazlamak microsoft'un işi zaten!

• Çöpe atın diyorsunuz yani. Yazılım devinin yazılım güncellemesi yapmaması

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stephen Elop Nokia’nın CEO’su iken bir röportajda kendisine sorulan MeeGo projesini neden sonlandırıyorsunuz sorusuna MeeGo’da gelecek görmüyorum cevabını vermişti. Neymiş gelecek Windows Phone’daymış. İşin garibi şimdiye dek yapılmış en kötü mobil işletim sistemi için şimdiye kadar yapılmış en iyi mobil işletim sistemi öldürüldü. Arayüzü desen leş ötesi bir şey. Bakmaya bile tahammül edemiyor insan.

Sonuçta piyasa kullanıcı verilerini takip etmeyen Avrupalı (Symbian ve MeeGo) işletim sistemlerinin elinden alınıp kullanıcı verilerini devlet kurumlarıyla paylaşan Amerikalı (iOS ve Android) işletim sistemlerinin eline bırakıldı.

Neyse batması iyi olmuş. Windows Phone’un veda etmesine çok sevindim. Günün en güzel haberi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 20 Ocak 2019; 19:27:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasadaki telefonlara android verseydin bari microsoft

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Bence nokia nın batırılması gibi bu işletim sisteminin baıtırlması da bir proje. Cumhuriyetçilar ile Demokratlar örneğinde olduğu gibi piysasayı/toplumu kontrol etmek için 2 seçenek yeterli oluyor. Ha iki kuklayı da oynatan el aynı ama gören görmek isteyen yok ya da görse de elinden bişey gelen yok.

• Hadi geçmiş olsun o zaman hepimize. Çok keyif aldığım bir serüvendi Ben kullanıcıların değil, sistemin ve Nokia'nın vadettiklerine dayanarak katıldım platforma. Bir an bile pişmanlık duymadım. Daha halen standartlaşamayan açık ve koyu tema deneyimi, yine standartlaşamayan canlı kutucuk sistemi, tema senkronizasyonu, eşi benzeri görülmemiş UWP uygulamaları, PureView kamera, Clearblack+HST ekran ve saymadığım diğer bir sürü özellik. Hepsini özleyeceğim Gönül isterdi ki daha farklı bir gidişat olsun ama olmadı, ne yapalım.
  • Bu oneri yaklasik 1-2 yildir var. Yeni birsey degil. Guvenlik iyilestirme guncellemeleri aliyor baska birsey yok. Lumia 950 XL sahibi biri olarak. Microsoft un zamaninda mobile yeteri kadar destegi vermemesi ile sonu kendisi getirmis oldu .

• Microsoft'un mobil pazarda etkinlik gösterememesi üzücü. Halbuki çok büyük bir potansiyeli var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 20 Ocak 2019; 20:15:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Daha 2 3 sene önce iPhone şifresini kırmadığı için Fbi ile papaz oldu apple, bu nasıl paylaşmak anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok dedik 1020 gibi cihazlar androidle gelse keske filan diye

sonunun boyle olacagi belliydi wp nin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bari giderayak bir iyilik yapsınlarda mevcut cihazların bootloader kilidini açsınlar. Forumlarda vs cihazlara göre Android modluyanlar olacaktır illa ki. Lumia XL 950, 950, 1520, 930 gibi içinde Android olsa hala şuanda bile iş görecek cihazlar var aralarında.
  • Bir halttan çaktığın yok gelmiş bik bik konuşuyorsun. Windows Phone kadar rezil bir sistem yok. UI olarak bu kadar başarısız bir sistem daha yok. Hayatında MeeGo kullanmamışsın gelmiş boş boş konuşuyorsun. UX olarak şimdiye kadarki en iyi sistem. Gerçek tuşsuz kullanım sunan ilk mobil sistem ve 2011’de çıktı. Zamanın çok ötesinde bir kullanım deneyimi sunuyordu. Uygulamayı arka plana atmak, uygulamalar arası geçiş, uygulamayı kapatmak hepsi için bir kaydırma hareketi yetiyor. Hiç öyle geriye gitmek için şuraya basayım arka planda dursun buraya basayım yok. İstediğin yerden tut kaydır bitti. Dahası açık kaynak ve istediğin şekilde sistem içinde değişiklik yapabiliyorsun. Koca koca karolarla iğrenç arayüzü gelmiş bana savunuyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar konusundaki uzmanlığını cep telefonu alanında gösteremedi
  • Zaten Microsoft'un PC piyasasın da kalması da tam bir şans. İlk ve tekel olmalarından ötürü PC piyasasında varlar yoksa mobil gibi bir türlü dikiş tutturamazlardı.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.