Şimdi Ara

Huawei Mate 20 Lite'ın Hızlı Şarj özelliği ne kadar hızlı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Huawei Mate 20 ailesinin düşük fiyatlı üyesi Huawei Mate 20 Lite, kullanıcılar tarafından tercih edilen modeller arasına girmeyi başardı. Huawei Mate 20 Lite çift ön ve arka kamerası ve şık tasarımı ile tercih ediliyor.

Huawei Mate 20 Lite, 3750 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Bu bataryada hızlı şarj teknolojisi bulunuyor ancak serinin diğer üyelerindeki Huawei Super Charge teknolojisi yerine Huawei Quick Charge teknolojisi tercih edilmiş.

Ne kadar hızlı şarj ediyor?

Telefonun kutusundan 9V/2A 18 W gücünde şarj adaptörü çıkıyor. Mate 20 Lite, bu adaptör ile telefon açıkken 30 dakikalık şarj ile yüzde 1’den yüzde 30 pil kapasitesine ulaşıyor. Yüzde 60’a kadar 1 saatte dolarken tam dolum ise 1 saat 45 dakikada gerçekleşiyor.

Huawei Mate 20 Lite, 6.3 inç boyutunda FHD+ çentikli bir ekranla geliyor. Gücünü yapay zeka destekli Kirin 710 yonga setinden alıyor.

Telefonun hem ön hem de arka yüzünde çift kamera bulunuyor. Bu sayede ön ve arka kamera ile bokeh efektli fotoğraflar çeklebiliyor. Yüz tanıma teknolojisi de unutulmamış. Yapay zeka desteği sayesinde nesnenin ne olduğunu tespit ederek en uygun ayarları otomatik olarak uyguluyor.

Huawei Mate 20 Lite ülkemizde ilgi gören modeller arasında yer alıyor. Perakende mağazalardan ve online platformlardan Mate 20 Lite'ı siyah, mavi ve altın renk seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

• Dakikada yüzde 1 dolduruyor kısaca.. :)

• Bu bildiğin yavaş şarj özelliği

• Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dakikada %1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xiaomiseverim

Bu bildiğin yavaş şarj özelliği
    Reklam yapalımda iyi kötü farketmez demişler. Hızlı şarj özelliği olmayan telefonlarla neredeyse aynı yavaşlıkta doluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi Max 3 bundan daha hızlı şarz oluyor , bazen farkında bile olmuyorum . Ortalama 2 gün kullanıyorum 6.9"lik ekrana rağmen .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_Spartakus -- 20 Ocak 2019; 2:13:59 >
  • şık tasarım (!), hızlı şarj (!) diyecek tek söz reklamlar.

• Şarjı çok iyi gidiyor yalnız
  • Mate20 lite kullanıyorum , samsung telefonların normal şarjı 10W Hızlı şarj olanlar 15W kullanırken Huawei mate20 lite in uygun fiyatlı bir telefon olmasına rağmen 18W ile şarj olması çok iyi.
    Şarj hızından önemlisi yogun kullanımda bile 2 gün şarj gitmesi benim için en güzeli.

• P9 Lite 2017 bile kenara koyunca 30dakikada %30 sarj olabiliyor 2A 5V sarj aletiyle.

• bıktım Android den biraz da ios kullanalım

• Önemli olan verimi. Sen hızlı şarj olmayan telefonu aynı sürede şarj etsen bile unutma ki senin telefonun 3750 Mah bataryaya sahip değil. 3750 Mah bataryaya sahip orta segment bir telefon getir bakalım süre aynı mı olacak? Ayrıca Huawei mate modelleri ile üst seviyede desek hiçte yanlış olmaz

• Cihazdan memnun musunuz hocam ve ayıp Olmaz sa nerden ne kadara aldınız

• quote:

Bu bildiğin yavaş şarj özelliği
    neresi yavaş? 3000mah pile hızlı şarja sahip telefonlar 1saat 40dk civarı dolar.bunda ise 3750mah var.hızlı şarja sahip eski sony ve şu an samsung sahibiyim.
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Gayet yavaş.

• quote:

Gayet yavaş.
    siz de örnek verin o zaman görelim neye göre? yavaş olmayan ne var piyasada orta segmentte?
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Stok şarj aletinin şarj hızı bu zaten her telefon ortalama bu civarda doluyor. Bi şeye hızlı diyorsan Bi şeylerden hızlı olması gerekir. Daha hızlı olduğu bir cihaz göremiyorum. Birkaç yüz mah da kayda değer bir fark yapmıyor ayrıca. İlla örnek istiyorsan 100 dakkada dolan bir note9 var mesela kendisi 4000 mah bak ondan yavaş. Oneplus ın hızlı şarjından yavaş, oppo dan yavaş.

• Hızlı şar(z)j derken?
  • quote:

Stok şarj aletinin şarj hızı bu zaten her telefon ortalama bu civarda doluyor. Bi şeye hızlı diyorsan Bi şeylerden hızlı olması gerekir. Daha hızlı olduğu bir cihaz göremiyorum. Birkaç yüz mah da kayda değer bir fark yapmıyor ayrıca. İlla örnek istiyorsan 100 dakkada dolan bir note9 var mesela kendisi 4000 mah bak ondan yavaş. Oneplus ın hızlı şarjından yavaş, oppo dan yavaş.
    Bu ornekler amiral gemileri.orta segment konuşuluyor.bu segmentte quickcharge desteği olmadığından stok da gelmiyor.3 saat suruyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.